2016 Yılında Hangi Online Para Kazanma Yolu Daha Çok Kazandırdı?

2016 yılının son aylarını yaşarken bu yıl en çok hangi para kazanma yolu insanlara daha çok kazandırdı ufak bir araştırma yapalım istedik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda 2016 yılında en çok para kazandıran yöntemin tabi ki kuşkusuz yine satış ortaklığı ve Google Adsense olduğunu gördük.

Bu kimine göre tartışılmaz bir gerçekken, kimine göreyse doğruyla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir sonuç. Çünkü bazı internet kullanıcıları satış ortaklığı ve Google Adsense yöntemiyle online olarak para kazanırken bazıları ise bambaşka yollara başvurabiliyor.

Burada anlatılmak istenen temel sonuç, insanların hangi yolları kullanarak yani sıfırdan başlayarak hangi yollar tercih edilerek online para kazanma yollarına başvurmalarıdır. Bu sonuç bana kalırsa, herkesin “satış ortaklığı” ve “Google Adsense”yi ağırlıklı olarak denemeleri ve insanları da bu şekilde yönlendirmelerinden kaynaklanan bir sonuçtur…

Bu aslında her birimizin yaptığı bir şeydir, başta ben olmak üzere bir çok web site veya blog sahibi online para kazanma yolları için insanlara, ya satış ortaklığını ya da Google Adsense ile bu işe başlamalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü en iyi ve en hızlı şekilde para kazanabilecek bu iki yöntemi görüyoruz, bunların dışında kalan yöntemler ise evet kazandırıyor ama bunlar kadar hızlı değil.

 • Peki ama ne yapacağız, herkes satış ortaklığı veya Google Adsense hizmetinden para kazanmaya çalışırsa bu iş bir noktadan sonra patlak vermeyecek mi, herkes bir yerde birbiri ile karşılaşmayacak mı?

Hayır arkadaşlar, bu iki yöntemde bu pek mümkün değildir, satış ortaklığı bir derece ama Google Adsense ile söz konusu bile değildir. Çünkü Adsense tamamı ile kişinin web sitesi ile ilgili olduğu için tamamen kişiye özgü bir durumdur. Satış ortaklığı da nispeten böyledir ama bir yerde tıkanma olasılığı olsa da bu son derece düşük bir ihtimaldir.

Şöyle düşünün, piyasaya yeni bir ürün çıktı ve herkes bu ürünü almak için sıraya girmiş. Kimisi bu ürünü bir arkadaşının aracılığı ile kimisi ise online ortamda alıp alıppp duruyor. Her iki durumda da belli bir süre sonra artık bu ürünü almayan kalmayacağı için, ister istemez ürün satışlarında bir düşüş yaşanacak ama benim kişisel görüşüme göre büyük ihtimalle sonu gelmeyecektir.

Neden diyecek olursanız, çünkü bizler insanız! Doğar, büyür, yaşlanır ve ölürüz. Biz bu dünyadaki süremizi doldurduktan sonra yerimize yenileri gelir, yeni insan yeni ihtiyaç, yeni ihtiyaç ise yeni ürün alımıdır. Bu elbette benim şahsi görüşümdür, beğenir beğenmezsiniz size kalmış ama gerçekliğini şu an onayladığınızı bildiğim bir gerçektir… 🙂

Online Para Kazanmak için Başka Hangi Yöntemler Bulunmaktadır?

2016 Online Para Kazanma Yolları
2016 Online Para Kazanma Yolları

Değerli takipçilerim, şimdi sizlere OnlineDarphane.Org üzerinden “online para kazanma yolları” hakkında çeşitli bilgiler vereceğim. Bu bilgiler, Satış Ortaklığı ve Google Adsense dışında olacak.!

 • İlki şudur: İkinci el eşyaları satarak para kazanmak
  Bu yöntem sayesinde daha önce hiç duymadığınız yöntemleri kullanarak ikinci el eşyalardan para kazanabilirsiniz. Detayları için yukarıdaki makaleye tıklayın.
 • İkicinsi ise: Blog yazarak internetten nasıl para kazanılır?…
  Blog yazmak son yıllarda olduğu gibi 2016 yılında online para kazanmak için en çok tercih edilen yöntemler arasında geliyor. Temel mantığı satış ortaklığı ve Google Adsense ortaklığına dayansa da blog yazarak para kazanma yolları son derece kolay kazandıran bir yoldur.
 • Üçüncüsü ve benim en çok sevdiğim ise şudur: YouTube’den para kazanmak
  Şimdi içinizden, “yav YouTube’den nasıl para kazanılır arkadaş bırak ya” dediğinizi biliyorum ve diyorum ki, hani şu Youtube fenomenleri var ya, günde 50 tane video çekip saçma sapan şeyler yayınlayanlar… Bunlar babalarının hayrına ya da boş vakitlerini değerlendirmek için mi çekiyor bu videoları? Hiç de öyle değil arkadaşlar, bu adamların tek bir derdi var, o da online para kazanmak! Detaylar için yukarıda bağlantısını verdiğim makaleyi okuyun.
 • Dördüncüsü ve sonuncusu da şudur: Google’dan para kazanma yolları
  Merak etmeyin, bu yol Adsense yolu değil! Satış ortaklığı ve Google Adwords ortaklığı baz alınarak hazırlanan online kazanç yoludur.

Evet arkadaşlar bu dört yol da 2016 yılında en çok tercih edilen yollar arasında diye düşünüyorum. Çünkü yaptığım araştırmalar sonucu hep bu yöntemlerle karşılaşıyorum. Her yerde herkeste bu ve buna benzer online kazanç yolları görüyorum, duyuyorum ve uygulamasına şahit oluyorum…

Şimdi ise gelelim zurnanın zart dediği yere, “ey Emre Ecer peki sen hangi yöntemle 2016 yılında online olarak daha çok para kazandın söyle bakalım” diye sorduğunuzu varsayıyorum. 🙂

Cevap veriyorum arkadaşlar lütfen dikkat 🙂

 • Az bir farkla ben bu yıl Google Adsense’den daha çok para kazandım, daha sonra da tabi ki satış ortaklığı ve anket sektörü geliyor.

Size tavsiyem ise şudur değerli arkadaşlar, bu tavsiyemi ciddi anlamda önemseyip dikkate aldığınızda emin olun ki pişman olmayacaksınız.

 • Tavsiyemin ismi şudur: Blog yazarak para kazanmak!

Çünkü blog yazarak para kazanmak öyle bir hal aldı ki satış ortaklığı sistemini bile kısa zamanda geçeceğini düşünüyorum. Herkes ücretsiz olarak bir blog açıp yazı yazıyor ve yazdığı her yazı internet dünyasında o blog kapanana kadar kalmaya devam ediyor. Hal böyle olunca ücretli bir web sitesinden daha çok para kazanma ihtimaliniz doğuyor. Burası biraz karışık oldu farkındayım. Ne söylediğimi anlayabilmeniz için şu bağlantıda yer alan eğitime göz atmanız gerekiyor. Burada yazılanları okuduğunuz zaman ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız diye düşünüyorum. “Blog eğitimi için lütfen tıklayın!”

2016 yılında en çok kazandıran online para kazanma yolları hakkında şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar arkadaşlar. İlerleyen haftalarda tahmini olarak 2017 yılında internetten hangi online kazanç yolları tercih edilecek şeklinde bir makale yayınlamayı düşünüyorum.

Sayfanın sağ tarafında yer alan takip araçlarıyla beni takip edebilir ve tüm yayınlarıma ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki makalede görüşmek üzere hoşça kalın.

Emre Ecer