Blog Yazarak İnternetten Nasıl Para Kazanılır Hemen Öğrenin!

Değerli dostlarım bugün ki makalemin konusu blog yazarak internetten nasıl para kazanılır olacak. Öncelikle sizlere blog yazarlığı hakkında bilmeniz gereken ve acemi Bloggerların en çok yaptığı hatalardan bahsedeceğim, sonrasında ise başarılı bir blog yazarı olabilmek için neler yapmanız gerektiği hakkında oldukça önemli bilgiler vereceğim.

 • Hiç vakit kaybetmeden başlayalım…

Teknolojinin gelişmesi, her alanda insan hayatını kolaylaştırdığı gibi, internet üzerinden de hemen hemen her türlü işlemlerimizi oldukça basit bir şekilde yapabilmemize olanak sağlıyor. Öyle ki, artık bir internet sitesini yönetmek, Facebook‘ta vb. diğer platformlarda, profilinize bir şeyler yazmak kadar basit duruma geldi… Her şey böylesine basite indirgenmiş durumdayken ve internetten blog yazarak para kazanmak gibi güzel bir yöntem varken, neden bu işten para kazanmak için bir şeyler yapmıyoruz?

 • Hadi biraz bloglayalım arkadaşlar!…

Blog Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Blog Yazarlığı Nedir?Yaptığım incelemeler sonucunda şu kanıya ulaştım:

Günümüzde neredeyse tüm internet kullanıcılarının bir şekilde web sitesi ya da blog sayfası mevcut. Olmayanlar da olması için büyük bir çaba ve özveri göstermektedir. Hal böyle olunca insan ister istemez, bu bloglardan para kazanma eğilimi gösteriyor. En basitinden Blogger‘dan bile kişisel bir blog açan bir kullanıcı, hemen Google AdSense başvurusunu yapıyor ve internetten para kazanmak için içerik üretmeye çalışıyor.

Peki ama bu işin sırrı nedir, herkes basit bir blog açarak internetten para kazanabilir mi?

 • Evet sevgili dostum, sıradan bir blog açarak ve kendine bir hedef belirleyerek internetten ciddi anlamda kazançlar elde edebilirsin. Zaten hepimizin yaptığı da bu yönde çalışmalardır. Kendimize bir hedef belirleriz ve bu hedefe ulaşmak için hiç durmadan çalışırız. Başlamak bu işin yarısıdır, diğer yarısı ise sabırla başladığın bu işe devam etmektir. Maalesef çoğu internet kullanıcısı hemen pes ediyor. Kendisine güzel olduğunu düşündüğü bir blog açıyor, bir kaç ay içerik ekliyor, baktı ki gelen – giden yok, kimse blogunu ziyaret etmiyor, o günden sonra bir daha belki de bırakın o bloga içerik girmeyi, kişi böyle bir blogu olduğunu bile hatırlamıyor!

Peki ama neden böyle oluyor, niçin vazgeçiyor bu insanlar bu işten?

 • Cevabını hemen vereyim değerli dostlarım. Bizim insanımız çalışmayı, daha doğrusu sabır ile birlikte çalışmayı sevmiyor. Türkiye’deki amatör Bloggerların çoğu yukarıda da dediğim gibi basit bir blog açıp, bir kaç ay içerik girip, hemen bu işten vazgeçiyorlar. Yazdıkları her cümle, son noktasına kadar internette belki de kıyamete kadar saklanacak verilerden oluşuyor!…

Aslında olaya şu gözle bakmak lazım arkadaşlar:

Birisi size geliyor ve diyor ki; ben sana her gün, her hafta ya da her ay, şu şu şu bilgilerle geleceğim ve seni aydınlatacağım. Birinci gün geliyor, birinci hafta da geliyor ve birinci ay da geliyor ama ikinci ay bu kişinin yerinde yeller esiyor. Bırakın size bilgi vermeyi artık sizinle konuştuğunu bile unutuyor bu kişi…

Şimdi kendinizi Google‘ın yerine koyun! Google’a, insanlar blog siteleri aracılığı ile bir şeyler gönderiyor ve bunları indexlemesini istiyor. Google, bunları indexliyor ve devamını bekliyor ama devamı bir türlü gelmiyor!

Kendinizi Google’ın yerine koyun ve bir düşünün, internette bunun gibi binlerce, on binlerce, yüz binlerce ve belki de milyonlarca blog var. Hepsi aynı şeyi yapıyor, bir kaç ay içerik gönderiyor ve devamı gelmiyor. Dolayısı ile Google bu tarz sitelere karşı temkinli davranıyor. Öyle ki bir kaç ay yerine, yer yer altı aya varan sürelerde bile bu tarz sitelere güvenemiyor. Google sadece sürekliliği olan blog sitelerine önem veriyor ve tabi ki özgünlüğe de…

Ne demek istediğimi anladığınızı umuyorum!…

İnternet kullanıcıları, binlerce blog açıp Google’a gönderiyor ve büyük bir çoğunluğu bir daha hiç içerik göndermiyor. Dolayısıyla bu işi yapmak için sabredemiyor ve oldukça kısa sayılacak bir süre içinde vazgeçiyor. Oysa ki ben OnlineDarphane.Org‘u 2009 yılında kurdum ve istediğim konuma gelmesi yıllar aldı

Blogdan Para Kazanmak

Blogdan para kazanmak için elbette size bazı tavsiyelerim ve önerilerim olacak. Şimdi sırasıyla bunlara değinelim..

 1. Öncelikle kendinize bir konu belirlemelisiniz, hangi konu üzerine yazacağınızı çok iyi bilmeniz gerekmektedir.
 2. Belirlediğiniz bu konu hakkında ciddi anlamda araştırmalar yapmalısınız, rakiplerinizi tanımanızda fayda var.
 3. Gerekli ön hazırlıkları yaptıktan sonra artık işe başlayabilirsiniz, Blogger‘dan ya da ücretsiz blog hizmeti veren adreslerden blog açıp hemen yazmaya başlayabilirsiniz.
 4. Yazılarınızı yazdınız ve içeriklerinizi üretmeye başladınız, artık para kazanma vakti geldi. Para kazanmak için ise size tavsiye edeceğim şu eğitimi mutlaka ama mutlaka incelemelisiniz! > OnlineDarphane V5.00 Eğitimi‘nin #07 Numaralı Bölümü için tıklayın!
 5. OnlineDarphane V5.00 Eğitimi‘nde anlatılanları eksiksiz şekilde yaptığınızda ve özellikle sabredip bu işin üzerine bıkmadan, usanmadan, yılmadan gittiğinizde, binlerce site arasından adeta bir ok gibi fırlayıp istediğiniz konuma kolaylıkla gelebileceksiniz.
 6. Elbette tüm bu yazdıklarım sadece Rab’bim izin verirse gerçek olacak, bu yüzden bol bol dua etmeyi, tevekkül etmeyi unutmayın!

Blog yazarak internetten nasıl para kazanılır sorusu için, aklınızdaki soru işaretlerinin tamamı olmasa da büyük bir kısmını giderdiğimi düşünüyorum. Anlattıklarım haricinde varsa sormak istedikleriniz, yorum alanından ve iletişim sayfasından hiç çekinmeden sorabilirsiniz dostlarım…

Not: Bu makalenin ilk yayınlandığı tarih 04/07/2016, son güncelleme tarihi ise 16/08/2017‘dir. (Güncelliğini korumaktadır!)

13 üzerine düşünceler “Blog Yazarak İnternetten Nasıl Para Kazanılır Hemen Öğrenin!

    1. Emre ECER Yazının Yazarı

     Makalemiz herkes faydalı bilgiler içeriyor, buradan yola çıkarak yazı yazabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 1. Şenol

  Bi yaziniz sayesinde Unuttugum bir blogumu yeniden canladiricagim. Ve ins para kazanacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Görüntülenme Sayısı: 1.102