ClickBank ile İnternetten Online Para Kazanmak

Clickbank üzerinden günlük binlerce dolar kazanan kişileri her yerde görebilirsin! Bu çok olağan bir şey, Clickbank dünyanın en büyük affiliate ağı olarak geçiyor, peki ama bu durum günümüzde de devam ediyor, Clickbank bugün itibariyle dünyanın en büyük affiliate ağı mı? Şimdi hep birlikte bunları konuşalım sevgili dostum.. Öncelikle Clickbank nedir bunu açıklayayım.

Clickbank Nedir?

Clickbank, içinde sadece dijital ürünlerin bulunduğu bir satış platformudur. Gerçi gördüğüm kadarıyla artık fiziksel ürünlerin satışlarını da yapmaya başlamış olabilir ama temelde sadece dijital ürünlerin satışının yapıldığı bir web sitesidir diyebiliriz. Bunun yerli versiyonu da XTicaret’tir. XTicaret başka bir makalenin konusu olduğu için şu an burada yer vermeyeceğim ama ilerleyen günlerde bunun üzerine de makale hazırlamayı düşünüyorum.

Clickbank’ta genellikle dijital ürünler bulunmaktadır demiştim, bu ürünlerin ağırlıklı bir kısmı da E-Kitap benzeri içeriklerden oluşmaktadır. Örneğin 21 günde zayıflamak veya müzik konusunda hazırlanan bazı dokümanlardan tutun da sayısını bilemediğim kadar çok para kazanma kitaplarına kadar çok çeşitli yönlerde ürün çeşitliliği vardır.

Clickbank ile Online Para Kazanmak

Clickbank ile Online Para Kazanmak

Clickbank eskiye nazaran daha az kullanılmaktadır, çünkü Google Adwords artık Clickbank’ın reklamlarına izin vermemektedir. Reklamdan kastım, senin satış ortaklığı linkin ile artık tanıtım yapamazsın, bırak tanıtım yapmayı, kendi adına bir site veya blog açıp, Clickbank’taki ürünleri sitene alıp, Google Adwords üzerinden reklam yapmaya çalışsan bunun bile mümkünatı yoktur. Çünkü Adwords neredeyse tüm Clickbank ürünlerine yasak getirmiştir. Hal böyle olunca ister istemez insanlar bu işten para kazanamaz hale gelmeye başlamıştır. Zaten şöyle de bir durum vardır, Clickbank eskiye nazaran kalite bakımından oldukça düşük ürünler barındırmaktadır. Öyle detaylı bir kontrol dahi yoktur ürün kabullerinde. Bu da son kullanıcı için olumsuz bir durum oluşturmaktadır. Çünkü Clickbank aracılığı ile alınan bir ürün bekleneni karşılayamıyor ve iade alıyorsa bu herkes için çok büyük bir sorun demektir, özellikle de satış ortakları için… Çünkü satış ortağı belli bir reklam harcaması yani tanıtım için para harcadıktan sonra, ortağı olduğu ürünü satıyor ve ürünü alan kişi kısa süre içinde ürünü iade ediyor. Bu son derece sakıncalı bir durumdur 🙂

  • Neden böyle söylüyorum biliyor musun?
  • Diyelim ki, gittin ve Clickbank’ta yer alan herhangi bir ürüne satış ortağı yani affiliate oldun. Her satış için alacağın komisyon 20$ diyelim. Bu senin satış başı kazanacağın rakam olsun. Yaptığın çalışmalar sonucu 10$’lık bir maliyetle 20$’lık komisyon kazandın ve sevindin 🙂 Aradan üç beş gün geçti ve müşteri ürünü bazı sebeplerden dolayı iade etti ve parasını da geri aldı. E noldu bu durumda, senin kazandığın 20$ bi kenara dursun, 10$ zarara uğradın… Bu her zaman böyle olmayabilir, Clickbank’tan para kazanmanın çok güzel yolları da mevcuttur. Mesela sıfır sermaye ile tanıtım yapabilirsin, bunun için başta sosyal medya olmak üzere bir çok alanı tercih edebilirsin.

Adwords’ün reklamları yasaklamasından sonra, ister istemez bir seo savaşı ortaya çıktı. Yani tanıtımı yapacağın ürün hakkında bir web sitesi kurarsın ve bu siteyi Google’da üst sıralara çıkartmak için çeşitli çalışmalar gerçekleştirirsin. Bu çalışmaların kısaltılmasına da SEO denir. Seo genel anlamda çok kazançlı bir stratejidir. Tabi ki doğru yapıldığı sürece, Türkiye’de ise bu işi saygın şekilde yapan bir kaç yer var. Onlar da zaten Google’a seo yazınca ilk sıralarda çıkan sitelerdir 🙂 Çünkü Google’ı kolay kolay kandıramazsın, hele hele bu konuda bence hiç ama hiç kandıramazsın. Seo yazında ilk sırada çıkan site, zaten bu işin ustası olmuş kişidir. Bu kişilerden yardım almak en mantıklı çözümdür.

Clickbank’tan Nasıl Para Kazanılır?

Clickbank’tan para kazanmanın mantığı tamamıyla satış ortaklığı sisteminden geçmektedir. Zaten yukarıda da söylediğim gibi, Clickbank satış ortaklığı üzerine faaliyet göstermektedir. Bu işten yani Clickbank’tan para kazanmak için de satış ortaklığının ne olduğunu, nasıl yapıldığını, nelere dikkat edilmesi gerekildiğini çok iyi bilmek gerekir. Bunun için Türkiye’de bir çok kaynak bulunmakta. Sana, burada onlarca kaynak yazabilirim ama bu işi bana göre yapan bir yer var o da goomass.com‘dur. Bu site sayesinde satış ortaklığının ne olduğunu öğrenmeyi bırak, satış ortaklığına ait oturup kitap bile yazabilirsin. Kendini o derece geliştirebilirsin, abarttığımı düşünebilirsin ama abartmıyorum, gerçekleri söylüyorum.

Clickbank’tan para kazanmanın diğer bir yolu ise blog yazarlığı yapmaktır. Yani satış ortaklığı ve blog yazarlığını birleştirerek online olarak para kazanmaktır. Bunun nasıl yapıldığını ise blogkazanclari.com‘dan öğrenebilirsin. Ayrıca bu siteden satış ortaklığı sisteminin temellerini de öğrenebilirsin.

Sana sunduğum bu bilgiler emin ol ki oldukça değerli bilgilerdir, bir çok kişi tarafından büyük hatalar yapılarak görmezden gelinebilir ama unutma ki Clickbank’tan para kazanmanın temel mantığı bu anlattıklarımdan geçmektedir. Clickbank’tan para kazanmak istiyorsan bu iki kaynağı sana gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

Sonraki makalede görüşmek üzere, hoşça kal sevgili dostum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Görüntülenme Sayısı: 888