DERS #02 Blog Yazarak Nasıl ve Ne Kadar Para Kazanılır?

Sevgili dostlarım blog yazarlığı hakkındaki ikinci dersimize hoş geldiniz, bu dersimizde “blog yazarak nasıl ve ne kadar para kazanılır” konusunu işleyeceğiz. Önceki dersimizde olduğu gibi şimdi tüm dikkatinizi buraya vererek yazdıklarımı okumanızı istiyorum. Bu dersimizin sonunda blog yazarlığı nasıl yapılır ve blog yazarlığı yapılarak ne kadar para kazanılır Allah’ın izniyle önemli ölçüde bilgi sahibi olmanızı amaçlıyorum.

  • Hazırsanız hemen başlayalım…

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Bu konunun detaylarını önceki dersimizde fazlasıyla anlattığım için kafanızı fazla bulandırmamak ve dersler arasındaki bağlantıyı güçlendirmek adına kısaca bir kaç cümle ile özetleyip asıl konumuz olan blog yazarak ne kadar para kazanılır konusunu işleyeceğim…

Değerli dostlarım, artık blog yazarlığının nasıl yapıldığı hakkındaki bilgilere öyle ya da böyle bir şekilde ulaşıyorsunuz. Ulaştığınız bu bilgiler buz dağının görünen kısmı, bunun bir de görünmeyen kısmı var ki asıl iş bu kısımda bitiyor. Online para kazanma adına blog yazmak her ne kadar popüler bir yöntem olsa da, bunu herkes kendince bir şekilde anlatmaya çalışsa da, kesinlikle bir uzman yardımı alıp bu işi detaylı şekilde öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için “OnlineDarphane V5.00 Eğitimi“ne kesinlikle göz atmanızı ve #07 numaralı bölümü dikkatli şekilde incelemenizi tavsiye ediyorum. Bu bölüm aracılığı ile öğreneceğiniz bilgiler sayesinde blog yazarlığı alanında tam anlamıyla profesyonel olarak çalışabilir ve ciddi paralar kazanabilirsiniz.

  • Bu bilgileri verdikten sonra gelelim bu dersimizin asıl konusu olan “Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır” konusuna…

 

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Blog Yazarak Nasıl ve Ne Kadar Para Kazanılır?

Kıymetli dostlarım, bunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki blog yazarak ne kadar para kazanabilirim sorusunun kesin bir yanıtı yoktur. Çünkü blog yazarak para kazanmak, seçtiğiniz konuya göre farklılık göstermektedir. Örneğin yemek tarifleri üzerine yazdığınız bir blog ile bilgisayar donanımları veya erkek-kadın giyim üzerine yazdığınız blog arasında kesinlikle kazanç farkı olacaktır. Bu, seçtiğiniz konu ile doğrudan orantılı bir durumdur. Eğer blog yazarak ciddi şekilde para kazanmak istiyorsanız konu seçimini çok ama çok iyi yapmalısınız. Bunu nasıl yapacağınız ise yukarıda bağlantısını verdiğim eğitimde detaylı şekilde anlatılmaktadır. Bu konu, oldukça önemli ve detay gerektiren bir adım olduğu için sizlere burada anlatmamın pek mümkünatı yok. Bu yüzden profesyonel olarak hazırlanan bir kaynak size daha faydalı olacaktır.

  • Şimdi basit bir hesap yapalım…

Diyelim ki yemek tarifleri üzerine bir blog açtınız ve bu bloga belirli aralıklarla içerik yani yemek tarifleri eklemeye başladınız. Bu tarifler her zaman olduğu gibi ilk etapta pek fazla kişi tarafından okunmayacaktır. Siz içerik ekledikçe arama motorları sizi sıralamalarda yükseltecek ve artık yavaş yavaş insanlara yani yeni yeni ziyaretçilere ulaşmaya başlayacaksınız. Bu adımdan sonra artık kolaylıkla para kazanma aşamasına geçebilirsiniz.

Basit bir hesap yapacak olursak, blogunuza Google Adsense reklamları aldığınızı varsayalım ve günlük ortalama 500 ziyaretçiyi ağırladığınızı düşünelim. Yani bir günde sitenize 500 kişi giriyor şeklinde düşünün. Bu 500 kişiden %10 veya %5‘inin Adsense reklamlarına tıkladığını düşünelim. Her tık başı ortalama 0,25 ve 0,50 TL hatta reklamdan reklama 2 ya da 3 TL‘ye kadar çıktığını düşünelim. (Bu oranlar mümkün olduğunca gerçeğe yakın verilmiştir.)

Günlük:

  • 500 kişi,
  • %10 veya %5 tıklama, (25-50)
  • Ortalama tıklama başı kazanç 0,30 TL,
  • Sonuç: 7,5 – 15 TL kazanç…

Bu oran sadece 1 günlük kazanç oranı, bu artabilir de azalabilir de. Tamamen Google’ın elinde olan bir durum olduğu için kesin bir şey söylemek çok zor. Bu kazanç oranının haftalık ve aylık dönüşümlerini siz hesaplayın… Ve bu sadece Google Adsense üzerinden elde edilen gelir. Unutmayın blog yazarak birden fazla yöntemle aynı anda kazanç elde edebilirsiniz.

  • Mesela yemek tariflerini üzerine bir blog yazdığınızı düşünün, bu blog aracılığı ile çeşitli yemek kitaplarına satış ortağı olup her satıştan kazanç elde edebilirsiniz. 20 Liralık bir kitaptan ortalama 7-8 Lira gibi bir kazanç elde etmeniz mümkündür. Bu oranda yine 100 kişide 1 veya 2 satış oranına tekabül etmektedir. Günlük 7-8 Lira, haftada ve ayda size mükemmel orada gelir getirecektir.
  • Rakip sitelerden reklam almanız çok muhtemel bir şey… Hangi sektör olursa olsun internette mutlaka birbirine muhtaç olduğu için; blogunuzdan, rakip blog sitelerinden yüksek oranlarda reklam getirisi elde edebilirsiniz. Bu da sizi oldukça iyi seviyeye getirir çünkü o kadar iyi bir duruma gelmişsinizdir ki artık rakipleriniz ve size reklam veriyor…
  • Bunlar gibi çok daha fazla yöntem için OnlineDarphane V5.00‘ı şiddetle incelemenizi tavsiye ediyorum!

Toparlayacak olursak kıymetli dostlarım, blogunuzdan kazanacağınız paranın üst sınır bulunmamaktadır, çıtanızı ne kadar yüksek tutarsanız blog yazarak o kadar çok para kazanmış olursunuz. Unutmayın bu işi çok kişi yapıyor ve herkes bu işten para kazanmak istiyor, ancak sadece ciddi anlamda para kazanmak isteyen kişiler kazanabiliyor.

Sonuç olarak arkadaşlar, blog yazarak ne kadar para kazanılır konusu tamamen sizinle ve seçtiğiniz konuyla doğru orantılıdır. Bu orantıyı en üst seviye tutabilmek için sizlere sunduğum imkanları sonuna kadar değerlendirip, kendinize uygun ve kazanç getirisi yüksek bir konu seçerek hemen işlemlere başlayabilirsiniz.

Bu dersimiz hakkında aklınıza takılan herhangi bir şey varsa yorum alanından kolaylıkla sorabileceğinizi ve diğer ziyaretçilerimizle karşılıklı fikir alışverişi yapabileceğinizi hatırlatarak dersimizi sonlandırıyorum arkadaşlar.

Bir sonraki dersimize “DERS #03 Neden Blog Yazarlığı Yapmalıyım?” bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Selam ve saygılarımla,

Emre Ecer

Not: Bu makalenin ilk yayınlanma tarihi 2 Şubat 2017, son güncelleme tarihi ise 27/07/2017‘dir. (Güncelliğini korumaktadır!)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Görüntülenme Sayısı: 824