DERS #03 Neden Blog Yazarlığı Yapmalıyım?

Kıymetli ziyaretçilerim, online para kazanma adına düzenlemiş olduğum blog yazarlığı derslerinin 3. bölümüne hoş geldiniz. Bu bölümde “Neden blog yazarlığı yapmalıyım?” konusunu işleyeceğiz. Blog yazmak neden bu kadar önemli, neredeyse tüm internet kullanıcıları neden blog yazarlığı işine yöneldi, blog yazarlığı bize ne kazandıracak, bu ve bunun gibi önemli sorulara yanıt vereceğiz…

  • Vakit kaybetmeden işe kayulalım!…

Blog Yazmak Neden Bu Kadar Önemli?

Neden Blog Yazarlığı Yapmalıyım?

Çünkü internetten para kazanmak için basit bir blogla bile çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Söz uçar yazı kalır misali, bugün internete yazacağınız her kelime ve cümle, siz istemediğiniz müddetçe internette kalmaya devam edecektir. Yıllar sonra bile herhangi birisi, sizin yazmış olduğunuz bir blog üzerine araştırma yani Google’da arama yaptığında sizin blogunuza ulaşması oldukça muhtemeldir. Örnek verecek olursam, Google reklamları ile para kazanmak üzerine 2013 yılında açtığım ve sadece 3-4 sayfalık içerik girdiğim bir blog bile bugün aramalarda ilk sırada çıkıyor! Bunun nasıl bir şey olduğunu bir bilseniz, tüm işinizi gücünüzü bırakıp sadece blog yazarlığı işine yönelirdiniz.

Evet biliyorum bunu yapabilmek o kadar kolay değil, mevcut işimizi bırakıp sadece blog yazarlığına yönelirsek önümüzdeki 6 aylık süreç içinde ne yiyip içeceğiz değil mi? İşte tüm bunları en uygun şekilde hayata geçirebilmeniz için size önceki derslerde de sık sık tavsiye ettiğim OnlineDarphane V5.00 Eğitimi, size bu konuda fazlasıyla yardımcı olacaktır. Hem mevcut işinize devam edip, hem de internetten blog yazarlığı yaparak para kazanmak isteyenler için özel olarak oluşturulmuş ve çok fazla sayıda yöntemi aynı anda içinde barındırabilen profesyonel seviyede hazırlanmış bir eğitimdir.

Herkes Neden Blog Yazmak İçin Uğraşıyor?

Çünkü bu iş ücretsiz olarak yapılabilir, eğitim dışında hiç bir sermaye gerekmiyor, isteyen herkes ama herkes internetten para kazanabilmek adına bu işi yapabilir. Kişi, doğru eğitimi aldığı sürece müthiş oranda kazançlar elde edebilir. Ama yok, nasıl ve nereden başlamayı bilmiyorsa, sağda solda yalan yanlış bilgiler ile bu işe başladıysa, maalesef bu kişinin geleceği pek parlak değildir….

Bu işler böyle arkadaşlar, herkes bu iş için bir şeyler yazıp çiziyor ama kimse internetten blog yazarak para kazanmak hakkında gerçeği söylemiyor, söylemek istemiyor! Eğer bunun detaylarını açıklayacak olurlarsa kendi kazançlarının düşeceğini sanıyorlar! Ancak gerçek bundan çok ama çok uzaktır, yani bir kişi blog yazarak para kazanıyor ve kazançlarının azalmaması için bu işi kimseye söylemiyorsa çok büyük bir hata yapıyor demektir. Söylemediği ve bu işi yaymadığı için günün birinde kendi kazançları da düşecektir ve zamanla hiç kazanamaz hale gelecektir.

Unutmayın sevgili dostlarım, bilgi paylaştıkça çoğalır! Bu yüzden ben başta olmak üzere, tavsiye ettiğim tüm web siteleri insanlara bir şeyler öğretebilmek için büyük çaba harcıyorlar. Bu bilgiler ücretli ya da ücretsiz olabilir, herkesin görüşüne saygı duymak gerekiyor. Eğitimi veren kişi, yıllardır edindiği tecrübeyi size cüzi bir fiyatla veriyorsa bunu çok görmemek lazım. Yıllardır uğraşıyor bu kişi, zaman zaman kâr etti, zaman zaman ise zarar etti. Bu yüzden size doğrudan kâr edeceği konuları anlatacağı için Allah’ın izni ve yardımıyla siz zaten kâr ederek başlayacaksınız bu ve bunun gibi işlere. Tüm bu anlattıklarımdan dolayı ücret karşılığında verilen üyeliklere ve eğitimlere öyle soğuk bakmanız her zaman sizin zararınıza olacaktır, bunu sakın unutmayın arkadaşlar. (Bu söylediklerim eski ve köklü eğitim siteleri için geçerlidir, yenileri için değil!…)

Blog Yazarlığı Bize Ne Kazandıracak?

Sevgili dostlarım, blog yazarlığı sayesinde çok fazla şey yapabiliriz, bunu önceki derslerimde ve OnlineDarphane.Org’da bir çok yerde bahsetmiştim. Blog yazarlığı bize çok ama çok şey kazandırabilir. Hem maddi hem de manevi anlamda bize çok şey kattığı kesindir! Maddi yönlerini önceki derslerde açıkladığım için tekrar tekrar aynı şeyleri yazıp sizi sıkmak istemiyorum. Bu yüzden biraz farklılık olması açısından manevi yönlerinden bahsetmek istiyorum…

Diyelim ki, uzman olduğunuz bir konu hakkında basit bir blog açtınız ve bu blog üzerinden bildiğiniz her şeyi yavaş yavaş paylaşmaya başladınız. Peygamber Efendimiz, Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in “insanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.” hadisi şerifinde belirttiği üzere, insanlara faydalı olmak çok ama çok güzel bir duygudur. Bugün otobüste bir büyüğünüze yer verdiğinizde hissedeceğiniz mutluluk ve kalabalık bir yerde yaşlı bir teyzemize gideceği yolu gösterdiğinizde yaşadığınız mutluluk duygusu çok büyüktür. Bunları günlük hayatta yapabileceğiniz gibi internet dünyasında yapabilirsiniz. Çok önemli bir hastalık geçirmiş olabilirsiniz, bu hastalığın tedavisi için gitmediğiniz doktor ve yapmadığınız şey kalmamıştır. Ama günün birinde bulduğunuz veya öğrendiğiniz bir şey yardımıyla hastalığınız iyiye gitmeye başlamış ve düzelmiştir. Bu hastalık üzerine bir blog açıp insanlara faydalı olabilirsiniz. İşi bir adım ileri taşıyarak, bildiğiniz her şeyi bir kaynak haline getirip insanlara çok cüzi bir fiyatla satabilirsiniz. Bu örneği, istediğiniz herhangi bir konuda çoğaltabilirsiniz. Benim başıma geldiği için bu örneği vermek istedim. Oturup kitap yazmaya fırsat bulamadım ama çok şükür hastalığım düzeldi…

Bu anlattıklarım bir ütopya değil arkadaşlar, bugün sayısını asla bilemeyeceğim kadar çok kişi tarafından yapılan şeyler. Bu kişiler de sizin benim gibi dünyaya geldi, herkes gibi yeme/içme ve uyuma ihtiyaçları var. Sen, ben nasıl yaşıyorsak bu kişiler de o şekilde yaşıyor. Tek farklılıkları, bazı şeyleri sizden önce öğrenmiş olmaları hepsi bu…

Sonuç olarak arkadaşlar, bu dersimizde blog yazarlığının bize neler katacağını belirtmek ve kendimce neden blog yazarlığı yapmalıyım konusuna açıklık getirmeye çalıştım. Umarım size faydalı olmuştur anlattıklarım diyerek bu dersimizi de burada bitiyorum.

Bir sonraki dersimize “DERS #04 Blog Yazarlığı Yapmak İçin Nelere İhtiyacım Var?” bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Not: Bu makalenin ilk yayınlanma tarihi 17 Şubat 2017, son güncelleme tarihi ise 28/07/2017‘dir. (Güncelliğini korumaktadır!)

Bir düşünce üzerine “DERS #03 Neden Blog Yazarlığı Yapmalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Görüntülenme Sayısı: 658