Evde İş İmkanı Arayanlara Özel 5 Farklı İş Fırsatı Sizi Bekliyor!

Evde İş İmkanı

Evde İş İmkanı

Evde iş imkanı üzerine uzun zamandır planladığım ve hayata geçirmeye çalıştığım bir makale ile yeniden sizlerleyim dostlarım. Bu makalemde ağırlıklı olarak online ortamda yani evde bilgisayar başında yapabileceğiniz basit, zevkli ve son derece kazançlı iş imkanlarından bahsedeceğim. Eğer burada yazılanları dikkatli şekilde uygular ve hayata geçirebilirseniz evde geçirdiğiniz vakti kolaylıkla nakite çevirebilir ve evinizden çeşitli iş imkanlarına kavuşabilirsiniz.

Evde Ek İş

Bu makaledeki amacım; baş tacımız olan ev hanımlarımız, geleceğimiz olan öğrencilerimiz ve her şeyimizi borçlu olduğumuz emekli vatandaşlarımızın, evdeki boş vakitlerini kolaylıkla nakite çevirmelerine yani evde iş imkanlarına olanak sağlayabilmek adına çeşitli seçenekler sunmaktır. Bunu yaparken, ağırlıklı olarak her birimizin neredeyse 7/24 kesintisiz bağlı olduğu internet üzerinden yapılabilecek işlerden bahsetmeyi hedefliyorum. Çünkü bu işler hem daha basit hem de çok daha kazançlı olarak çıkıyor karşımıza. Değerli dostlarım, şimdi arkanıza yaslanın ve bu eşsiz makalenin tadını çıkartın!…

 

#01 – Anket Doldurarak Evde İş Yapma İmkanı!

Anket Doldurarak Evde İş Yapma İmkanı

Anket doldurarak evde iş yapma fikri size şu an oldukça itici geliyor farkındayım ama günümüzde neredeyse her internet kullanıcısı, online ortamda para kazanabilmek için bu yönteme başvuruyor. Çünkü hem sıfır maliyetle sektöre adım atılıyor hem de herhangi bir risk taşımıyor. Hal böyle olunca insanlar az olsun öz olsun misali, sadece evde değil, işte, yolda, okulda yani kısacası herhangi bir yerde geçirdikleri boş vakitlerini anket doldurarak değerlendiriyor ve az da olsa gelir elde ediyor.

  • Anket Doldurarak Evde İş İmkanına Nasıl Sahip Oluruz?

Evde ek iş yapabilmek için duyup duyabileceğiniz en kolay yöntemlerin başında geliyor anket doldurarak para kazanmak. Evet biliyorum çok fazla kazandırmıyor ama yine de yapılabilirliği ve son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte bir çok kişiyi cezbeden bir hal alması sebebiyle bu makalede yer almayı hak ediyor.

Süreç şu şekilde gerçekleşiyor: Şu an hali hazırda ücretsiz olarak kayıt olabileceğiniz onlarca anket sitesi yani halk arasındaki adı ile anket doldurarak para kazanma sitesi var. Bu sitelere herhangi bir ücret ödemeden saniyeler içinde kayıt olup hemen ilk anketinizi doldurabiliyorsunuz. Bu ilk anket genellikle profil anketi olduğu için, size bir nevi hoş geldiniz hediyesi olarak verildiğini düşünebilirsiniz. Evde iş yapmak için kayıt olduğunuz her anket sitesi sizden geniş kapsamlı profil bilgisi isteyecektir, bu bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz, ileride alacağınız anketler açısından oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü profiliniz ne kadar doğru ve geniş kapsamlı olursa, o ölçüde size anket gönderimi yapılacaktır.

Anket doldurduğumuz için bize niye para veriyorlar diye soracak olursanız: Her bir anket sitesinin neredeyse milyonlarca üyesi bulunmakta. Bir sitenin ne kadar çok üyesi varsa, araştırma yaptırmak isteyen kurum ya da kuruluşları o kadar çok cezbettiği tartışılmaz bir gerçektir. Kurum ya da kuruluşlar, anket sitelerinin yani araştırma firmalarının kapısını çalıp bana şu konu hakkında bir piyasa araştırması yap, sana şu kadar para dedikleri zaman, bu durum 7’den 70’e her kesimin işine yarıyor. Çünkü  kurum ya da kuruluşlar, planladıkları hareketleri önceden bu şekilde tahmin etmek istiyorlar. Dolayısıyla anket firması aldığı dev bütçeyle biraz daha kendini geliştiriyor ve daha da büyüyor, son kullanıcı yani her bir anket katılımcısı ise verdiği yanıtlar karşısında evinden ek iş yapıp para kazanıyor. Sonuç olarak anket doldurarak evde iş yapmak evet belki size yüzlerce lira kazandırmaz ama boşa geçirdiğiniz vakti nakite çevirmenin en basit yolu olarak karşımıza çıkıyor dostlarım!

Anket Sektöründen Evde Kazanabileceğiniz Ortalama Kazanç Tablosu! (Aylık)
Rakamlar geçmiş verilerek göre tahminidir ve kişiye göre farklılık gösterebilir!

Başlangıç Gelişmiş Profesyonel
30 TL 50 TL 100 TL

 

#BONUS#

Sizin için seçtiğim ve aşağıda kayıt adreslerini verdiğim, Türkiye’nin önde gelen anket sitelerine kayıt olup hemen işe başlayabilirsiniz!

 

Site #01: Fikir Pazarı

Hizmet Süresi: 2013 – Günümüz

Türkiye Kayıt Adresi:

www.fikirpazari.web.tr


Site #02: Valued Opinions

Hizmet Süresi: 2004 – Günümüz

Türkiye Kayıt Adresi:

www.valuedopinions.com


Site #03: Market Agent

Hizmet Süresi: 1999 – Günümüz

Türkiye Kayıt Adresi:

www.marketagent.com

 

Çok daha fazlasını isterseniz aşağıdaki adrese göz atabilirsiniz!


 

#02 – Satış Ortaklığı ile Evde İş Yapma İmkanı!

Satış Ortaklığı ile Evde İş Yapma İmkanı

Satış ortaklığı lafını duymaktan gına geldi diyorsunuz biliyorum ama artık satış ortaklığı yani affiliate marketing dediğimiz bu müthiş sistem sayesinde yüksek oranda gelirler elde etmemiz mümkün. Üstelik bunu ürün satışı yapmadan da hayata geçirebilir ve bir çok açıdan evde iş imkanına kavuşabilirsiniz.

  • Satış Ortaklığı Yaparak Evde İş İmkanına Nasıl Sahip Oluruz?

Türkiye, satış ortaklığı sistemini XTicaret.Com ile tanıdı. Sistem Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyordu. Bu platform zamanla popülerliğini kaybetse de, adını bir çok kişinin hafızasına kalıcı olarak yazdırdığını düşünüyorum. Çünkü XTicaret.Com’dan sonra bir çok satış ortaklığı ağı hizmete açıldı ancak hiç birisi XTicaret kadar popüler olamadı. Asıl sorumuza yani satış ortaklığı ile evden nasıl para kazanacağımıza gelecek olursak…

Süreç şu şekilde gerçekleşiyor: Ortada bir “Ürün = X“, bir “Ürün Sahibi = Y“, bir de “Satış Ortağı = Z” vardır. Ürün sahibi satış ortaklığı ağına kendi ürününü ekleyerek satışa ve satış ortaklığına açar. Satış ortağı ise gider bu ürüne ücretsiz bir şekilde ortak olarak yapılan her satıştan komisyon alır. Aslında kâr ortaklığı da diyebiliriz bu duruma, çünkü ürünün sadece satıştan elde edilen kârına ortak olunduğu için bu durum satış ortağı açısından son derece kazançlı bir iştir.

Satış ortaklığı ile evimizden nasıl çalışacağız diye soracak olursanız: Öncelikle günümüzde bir çok web sitesi bulunmaktadır. Bu web siteleri ağırlıklı olarak dijital ürün ya da online hizmetler sunduğu için fiziki açıdan herhangi bir materyalle uğraşmanız gerek yok. Bu aslında hem ürün sahibi hem de satış ortağı olan sizlerin en büyük avantajıdır. Şu an Türkiye’ye hizmet veren sayısız affiliate yani satış ortaklığı ağı bulunmakta. Bu ağlara ücretli/ücretsiz kayıt olabilir ve hemen ürün satışı yaparak evinizden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu konu hakkında çok daha detaylı bilgi alışverişinde bulunmak isterseniz, tamamen kendi imkanlarımla hazırladığım OnlineDarphane V5.00 Eğitim Serisinin, #02 Numaralı Affiliate Marketing Eğitimi Bölümüne göz atmanızı tavsiye ederim. Ulaşmak için buraya tıklayın!

Satış Ortaklığı Sektöründen Evde Kazanabileceğiniz Ortalama Kazanç Tablosu! (Aylık)
Rakamlar geçmiş verilerek göre tahminidir ve kişiye göre farklılık gösterebilir!

Başlangıç Gelişmiş Profesyonel
150 TL 400 TL +1200 TL

 

#BONUS#

Sizin için seçtiğim ve aşağıda adreslerini de verdiğim, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen satış ortaklığı ağlarına kayıt olup hemen işe başlayabilirsiniz!

 

Site #01: ClickMerkez

Hizmet Süresi: 2010 – Günümüz

Türkiye Kayıt Adresi:

www.clickmerkez.com


Site #02: AdmitAd

Hizmet Süresi: 2009 – Günümüz

Türkiye Kayıt Adresi:

www.admitad.com


Site #03: ReklamAction

Hizmet Süresi: 2007 – Günümüz

Türkiye Kayıt Adresi:

www.reklamaction.com

 

Çok daha fazlasını isterseniz aşağıdaki adreslere göz atabilirsiniz!


 

#03 – Blog Yazarlığı ile Evde İş Yapma İmkanı!

Blog Yazarlığı ile Evde İş Yapma İmkanı

Tıpkı satış ortaklığı gibi blog yazarlığı yöntemini de daha önce duyduğunuza adım gibi eminim dostlarım, bu yüzden blog yazarlığı yöntemini es geçmeden önce bir de benim ağzımdan dinlemenizi istiyorum. Blog yazarlığının bu listeye girmesinin en büyük özelliği, içerisinde bir çok yöntemi aynı anda kullanmasına izin vermesidir diyebilirim.

  • Blog Yazarlığı Yaparak Evde İş İmkanına Nasıl Sahip Oluruz?

Blog yazarlığı konusunda o kadar çok bilgi kirliliği var ki, bunlar nasıl temizlenecek hiç bilmiyorum dostlarım. İki cümleyi bir araya getirip makale yazdığını, iki makaleyi de bir araya getirip blog yazdığını zanneden o kadar çok insan var ki internette, haddi hesabı yok. Konumuzu dağıtmadan detaylandıracak olursak…

Süreç şu şekilde gerçekleşiyor: Kişi, hangi konu üzerine yazılacağı hakkında uzun uzun araştırmalar yapar ve Blogger ya da ücretli bir web hizmeti veren herhangi bir servis sağlayıcıdan gerekli işlemler yapılıp bir blog açar. (Tavsiyem tabi ki ücretli bir servis sağlayıcısıdır ancak Blogger’da size bu konuda fazlasıyla yardımcı olacaktır!) Blog açıldıktan sonra gerekli olan alt yapı hizmetleri aktif edilir ve gerekli SEO çalışmaları konusunda tecrübeli ellerden destek alınır. Tüm bu adımlardan sonra yapılması gereken tek şey ise önceden seçilen blog konusu üzerine sürekli ve özgün içerik girmektir.

Blog yazarlığı ile evimizden nasıl para kazanacağız derseniz: Belki de evden para kazanmanın en basit yoludur diyebilirim. Çünkü yapacağınız tek şey, seçtiğiniz konu üzerine etkin yazılar yazmaktır. Günümüzde blog yazarlığını en çok satış ortaklığı sistemi ile bağdaştırabiliriz, daha doğrusu ortak kullanımını dile getirebiliriz. Çok basit bir örnek vermek gerekirse, insanlar herhangi bir ürün almadan önce gerek gerçek hayatta, gerekse sanal ortamda çeşitli araştırmalar yapıp, öncesinde o ürünü kullanan insanların yorumlarına ihtiyaç duyarlar. Bu durum aslında işini bilen birisi için o kadar büyük bir fırsattır ki sadece işin içinde olan bilebilir ancak ben yine de size ufak bir kaç tüyo vereceğim. Diyelim ki, blogunuzun konusuna uyan herhangi bir ürün hakkında bir yorum sayfası yani araştırma makalesi olarak adlandırabileceğimiz bir sayfa oluşturdunuz. Bu sayfaya gerekli SEO çalışmaları yaparak güçlendirdiniz ve arama motorlarında ilk sıralara gelmesini sağladınız. Tanıtımını yaptığınız yani incelemesini yaptığınız bu ürünün size ait satış ortaklığı linkini o sayfaya koyarak gelen ziyaretçileri sizin affiliate yani satış ortaklığı linkiniz ile o sayfaya yönlendirdiniz. Peki ya sonra? Eğer kullanıcılar yani potansiyel müşteri adayları sizin linkinizi yani bağlantınızı kullanıp o ürünü satın alırlarsa tebrikler, siz neredeyse sıfır maliyetle evinizden para kazanmış oldunuz. Unutmayın dostlarım bu sadece tek bir üründen elde edebileceğiniz oran olacak, bunun gibi onlarca ürün hakkında blog sayfası açabilir ve yüksek oranlarda gelir elde edebilirsiniz. Satış ortaklığı yöntemi dışında blog yazarlığı ile Google AdSense Reklamları, çeşitli Sponsor Reklamları ve daha bir çok yöntemle evde iş imkanına kavuşabilirsiniz!

Blog Yazarlığı Sektöründen Evde Kazanabileceğiniz Ortalama Kazanç Tablosu! (Aylık)
Rakamlar geçmiş verilerek göre tahminidir ve kişiye göre farklılık gösterebilir!

Başlangıç Gelişmiş Profesyonel
300 TL 750 TL +1600 TL

 

#BONUS#

Sizin için seçtiğim ve aşağıda adreslerini de verdiğim, Türkiye’nin önde gelen blog sitelerine göz atabilirsiniz!

 

Site #01: OnlineDarphane.Org

Hizmet Süresi: 2009 – Günümüz

Web Adresi:

www.onlinedarphane.org


Site #02: Onedio

Hizmet Süresi: 2010 – Günümüz

Web Adresi:

www.onedio.com


Site #03: WebTekno

Hizmet Süresi: 2010 – Günümüz

Web Adresi:

www.webtekno.com

 

Blog yazarlığı hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki adreslere göz atabilirsiniz!


 

#04 – Google ile Evde İş Yapma İmkanı!

Google ile Evde İş Yapma İmkanı

Google aracılığı ile evde yapabileceğiniz çok fazla iş imkanı var dostlarım. İlk 3 yöntemi Google’ın gücü ile birleştirdiğinizde ortaya mükemmel sonuçlar çıkabilir.

  • Google Aracılığı ile Evde İş İmkanına Nasıl Sahip Oluruz?

Google’ı sadece bir arama motoru olarak düşünmeyin arkadaşlar; AdWords, AdSense, Android ve daha sayamayacağım bir çok özelliği ve yan kuruluşu bulunmaktadır. Bu sayede istediğiniz herhangi bir alanda yani online ortamda, evinizin rahatlığında kolaylıkla çalışabilirsiniz.

Süreç şu şekilde gerçekleşiyor: AdWords ile satış ortaklığı yöntemini birleştirerek yüksek satışlar elde edilebiliyor. AdSense ile blog yazarlığı yöntemini birleştirerek yüksek oranda reklam getirisi elde edilebiliyor. Android işletim sistemi aracılığıyla; oyun, uygulama veya e-kitap benzeri içerikler üretip hiç beklenmedik şekilde ve şartlarda geri dönüşümler elde edilebiliyor. Elbette SEO hizmeti de bunların başında geliyor. İster SEO hizmeti alın, ister verin hiç fark etmez. SEO hizmeti size Google başta olmak üzere diğer tüm arama motorlarından yüksek dönüşüm imkanı sunmaktadır!

Google’ı kullanarak evimizden nasıl para kazanacağınız derseniz: Önceki maddede blog yazarlığı için evden para kazanmanın neredeyse en basit yoludur dediğim gibi, Google ile evden para kazanmak da, evden gelir elde etmenin, belki de en çok seçeneği olan yöntemdir diyebilirim! Bu cümle her ne kadar karışık gibi görünse de aslında çok basit, kısacası Google aracılığı ile çok fazla yöntemi kullanarak evinizden para kazanmanız mümkün dostlarım! Satış ortaklığı yöntemini Google AdWords yardımı ile zirve noktalara çıkartabilirsiniz. Üstelik bunun için ileri derecede pazarlama bilgisine ihtiyacınız bulunmamakta, basit bir blog açarak bu işin üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Unutmayın arkadaşlar, Google AdWords yardımı ile doğrudan hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Yani Google sizin reklamlarınızı sadece satışını yapacağınız hedef kitleye gösterip bu şekilde tıklama almasını, dolayısıyla satış gerçekleşmesini hedeflemektedir. Blog yazarlığı yöntemini ise Google AdSense ile günlük kazanca dönüştürebilirsiniz. Blogunuza alacağınız reklamlarla, tıpkı AdWords’te olduğu gibi Google AdSense’de blogunuza uygun reklamlar yayınlayarak tıklanma sayısını arttıracak ve bu sayede dönüşümleriniz yani kazançlarınız hızla çoğalacaktır. Çeşitli SEO çalışmaları yapıp, hem hizmet veren hem de hizmet alan olarak yüksek oranda kazanç elde etmeniz oldukça mümkün. Örneğin, Google AdWords yerine SEO’ya yatırım yaparak sayfalarınızı, sitelerinizi Google’da üst sıralara taşıyabilir ve ilerisi için AdWords’e ödeyeceğiniz maliyeti düşürebilir hatta sonlandırabilirsiniz. Aynı şekilde SEO hizmeti vererek bir çok kişi ya da kurumla ortaklaşa çalışabilir ve ciddi anlamda evinizden kazançlar elde edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra tabi ki Android vb. platformlar ile yüksek oranlarda gelirler elde edebilirsiniz arkadaşlar.

Google ile Evde Kazanabileceğiniz Ortalama Kazanç Tablosu! (Aylık)
Rakamlar geçmiş verilerek göre tahminidir ve kişiye göre farklılık gösterebilir!

Başlangıç Gelişmiş Profesyonel
400 TL 900 TL +2000 TL

 

#BONUS#

Sizin için özel olarak hazırladığım ve aşağıda verdiğim arama bağlantıları aracılığı ile AdWords, AdSense ve Android işletim sistemlerinin detaylarına inebilirsiniz!

 

Arama #01: Google AdWords Nedir?

Google arama sayfası:

www.google.com.tr


Arama #02: Google AdSense Nedir?

Google arama sayfası:

www.google.com.tr


Arama #03: Android Nedir?

Google arama sayfası:

www.google.com.tr

 

Google hakkında çok daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki adrese göz atabilirsiniz!


 

#05 – YouTube ile Evde İş Yapma İmkanı!

YouTube ile Evde İş Yapma İmkanı

Eğer özgün içerik üretebilirseniz YouTube sizi zengin edebilir dostlarım. Listemizin son sırasında YouTube’a yer vereceğim. Hadi şimdi bu dünya devi platform üzerinden neler yapabiliriz bakalım!

  • YouTube ile Evde İş İmkanına Nasıl Sahip Oluruz?

YouTube, 14 Şubat 2005’de kurulduğu günden bu yana deyim yerindeyse tam bir evrim geçirdi. Özellikle Google, YouTube’u satın aldıktan sonra dünyanın 1 numaralı video barındırma sitesi haline geldi. Canlı yayınlar, çeşitli reklam platformları ve daha sayamayacağım bir çok özelliği ile YouTube 7’den 70’e herkes adına evde iş yapmak için oldukça cezbedici bir konumda yer alıyor.

Süreç şu şekilde gerçekleşiyor: Aslına bakarsanız YouTube aracılığı ile evden çalışmanın iki temel yolu var, ilki ve en önemlisi Google AdSense gelirleri, ikincisi ise Sponsor gelirleri olarak değerlendirebiliriz. Bu iki yöntemin yanı sıra YouTube’ı çeşitli SEO çalışmaları için de kullanan bir çok webmaster bulunmakta.

YouTube’ı kullanarak evimizden nasıl para kazanacağız derseniz: Yapmanız gereken ilk şey kendinize bir konu belirlemeniz. Bu konu üzerine uzun ve sıkı bir araştırma yaparak, YouTube’daki diğer rakiplerinizi çok dikkatli şekilde analiz etmenizdir. Akabinde ise evinizde yapabileceğiniz konulara yönelmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz konu üzerinden evinizde ne tür çalışmalar yapabileceğinizi araştırmalısınız. Bunun için gerekli alt yapı ve bilgileri toparlayıp artık YouTube’da kendinize özgü bir kanal açabilirsiniz. Kanalınız yeterli abone sayısına ulaştığında artık Google AdSense için başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra, artık her reklam gösteriminden gelir elde edebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise Sponsor gelirleridir, bu yöntemi kullanabilmek için hatırı sayılır bir abone kitlesine sahip olmanız gerekmektedir. Çeşitli kurum ya da kuruluşlar, ürün ya da hizmetlerini tanıtabilmek için, YouTube’daki videoları kullanarak reklam vermeyi daha cazip buluyor. Bunun getirisi olarak da yüksek abone sayısına sahip olan kanallar çeşitli Sponsorlardan yüksek gelirler elde ediyorlar. YouTube aracılığı ile evinizden bir diğer para kazanma yöntemi ise YouTube videolarını SEO çalışmaları için kullanmaktan geçiyor. Bunun için de SEO konusunda etkin bilgiler elde etmeniz gerekiyor.

YouTube Sektöründen Evde Kazanabileceğiniz Ortalama Kazanç Tablosu! (Aylık)
Rakamlar geçmiş verilerek göre tahminidir ve kişiye göre farklılık gösterebilir!

Başlangıç Gelişmiş Profesyonel
250 TL 2000 TL +10.000 TL

 

#BONUS#

Sizin için seçtiğim ve aşağıda adreslerini de verdiğim, Türkiye’nin önde gelen YouTube kanallarına göz atabilirsiniz!

 

Kanal #01: Enes BATUR

Hizmet Süresi: 2012 – Günümüz

Web Adresi:

www.youtube.com/user/newdaynewgame


Kanal #02: Ruhi Çenet Videoları

Hizmet Süresi: 2012 – Günümüz

Web Adresi:

www.youtube.com/user/MrRuhicenet


Kanal #03: Ceylin H Official

Hizmet Süresi: 2015 – Günümüz

Web Adresi:

www.youtube.com/channel/UC_klp3SfMIWQHK0Q0HWKJuA

 

YouTube hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki adrese göz atabilirsiniz!


Evde İş

Kıymetli dostlarım, ilerleyen zamanlarda bu makaleyi güncellemeyi ve çok daha fazla evden para kazanma yöntemini buraya eklemeyi düşünüyorum. Sizlere mümkün olduğunca evinizde uygulayabileceğiniz yöntemlerden bahsetmeye çalışıyorum, bunun karşılığından sizden istediğim tek şey yorumlarınızla ve paylaşımlarınızla bana destek olmanızdır. İlerleyen günlerde görüşmek ümidi ile kendinize çok iyi bakın!


Tüm bunlara ek olarak aşağıdaki makalelere göz atmanızda fayda var!