Gerçek Para Kazandıran Oyunlar! Para Kazanma Oyunu Oyna Kazan!

Para kazandıran oyunlar şeklinde her geçen gün hızlı bir biçimde araştırma yapan, bu işin üzerine yoğunlaşmaya çalışan insanların sayısı giderek artmakta. Bizde tıpkı anket doldurarak para kazanma makalemizde olduğu gibi; nedir, ne değildir oturup araştırmaya karar verdik ve ortaya şu an okuduğunuz bu sıra dışı makale çıktı.

Para Kazandıran Oyunlar

Kıymetli dostlarım bu makalemde sizlere gerçek anlamda para kazandıran oyunlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Hem eğlenmek hem de online para kazanmak istiyorsanız şimdi size anlatacaklarımı dikkatli şekilde takip etmeniz gerekiyor.

Oyun oynayarak para kazanmak neredeyse her oyun tutkunu için kaçınılmaz bir girişim olacaktır. Çünkü kişi hem eğlenceli vakit geçirmek hem de geçirdiği bu vakti paraya dönüştürmeyi er ya da geç mutlaka bir şekilde isteyecektir. Oyun oynayarak para kazanmak için çok fazla alternatif yol ve bir çok para kazanma oyunu bulunmakta. Şimdi sırasıyla bunları teker teker anlatacağım. Öncelikle oyunların isimlerini, kısa özetlerini ve oyuna erişebilmeniz için gerekli bağlantıları verecek, sonrasında ise oyun oynayarak para kazanmanın detaylarını anlatacağım. Şimdi arkanıza yaslanın ve bu eşsiz makalenin tadını çıkartın dostlarım!

Para Kazanma Oyunu

Para Kazanma Oyunu #01 “World of Tanks”

Para Kazanma Oyunu World of Tanks

Wikipedia, World of Tanks‘ı şu şekilde özetliyor:

Özet: World of Tanks, Kıbrıslı Wargaming şirketi tarafından 12 Ağustos 2010 tarihinde yayınlanan Tank savaşı temalı, 20. yüzyıl ortalarının zırhlı birlik savaşlarına yönelik bir takım tabanlı multiplayer online oyundur. Oyunun özellikleri, aynı şirket tarafından geliştirilen World of Warships ve World of Warplanes oyunlarına benzemektedir. Ücretsizdir ancak bazı üst seviye özelliklere erişmek için premium hesap gerekir.

Oynayış: Hafif tank, ağır tank, orta tank, tank avcısı ve kundağı motorlu toplar olmak üzere 5 farklı tank türü, ile 39 farklı harita senaryosu üzerinde oynanır. Oyunda 1. seviye tanklardan savaşarak 10. seviye tanklara ulaşmaya çalışılır. Oyunda şu an 9 farklı ülkenin tankları yer almaktadır.

İlk piyasaya sürülme tarihi: 12 Ağustos 2010
Tasarımcı: Anton Sitnikov
Geliştiriciler: Wargaming, Wargaming Chicago-Baltimore
Platformlar: PlayStation 4, Android, Microsoft Windows, Xbox One, Mac OS, Xbox 360, iOS
Ödüller: Golden Joystick Award for Multiplayer Game of the Year

World of Tanks Oyununu Oynamak İçin Tıklayın!

Para Kazanma Oyunu #02 “World of Warships”

Para Kazanma Oyunu World of WarshipsWikipedia, World of Warships‘ı şu şekilde özetliyor:

Özet: World of Warships, Kıbrıslı Wargaming şirketi tarafından 17 Eylül 2015 tarihinde yayınlanan deniz savaşı temalı multiplayer online oyundur. Oyunun özellikleri, aynı şirket tarafından geliştirilen World of Tanks ve World of Warplanes oyunlarına benzemektedir. Ücretsizdir ancak bazı üst seviye özelliklere erişmek için premium hesap gerekir.

Oynayış: Uçak gemisi, zırhlı, kruvazör ve muhrip olmak üzere 4 farklı gemi türü ile sekiz farklı harita senaryosu üzerinde oynanır. Her geminin toplamda 10 tane farklı jenerasyonu bulunur.

İlk piyasaya sürülme tarihi: 17 Eylül 2015
Tasarımcı: Peter Poray-Koshits
Geliştiriciler: Wargaming, Lesta Studio
Platformlar: Microsoft Windows, Mac OS
Yayıncı: Wargaming

World of Warships Oyununu Oynamak İçin Tıklayın!

Para Kazanma Oyunu #03 “Counter-Strike: Global Offensive”

Para Kazanma Oyunu Counter-Strike: Global Offensive

Wikipedia, Counter-Strike: Global Offensive‘ı şu şekilde özetliyor:

Özet: Counter-Strike: Global Offensive yani kısaca CS: GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi bir birinci şahıs nişancı türünde aksiyon oyunudur. 21 Ağustos 2012 tarihinde yayınlanmıştır.

Oynayış: Serinin önceki oyunları gibi Global Offensive, görev tabanlı birçok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular ilk önce görevleri tamamlamak veya düşman takımı yok etmek için teröristler (Terrorists) veya terörle mücadele ekibi (Counter-Terrorists) takımlarından birini seçerler. Örneğin; yıkım haritalarında teröristler bomba kurmaya çalışırken, terörle mücadele bombanın kurulmasını engellemeye veya kurulmuş bombayı imha etmeye çalışır. Global Offensive’e önceki oyunlardaki görevlere ek olarak silah yarışı (arms race) denilen bir mod eklenmiş, bu modla birlikte klasik Counter-Strike haritalarının yanında farklı haritalar da oyuna dahil edilmiştir. Önceki oyunlarda olduğu gibi, bir tur görevlerin tamamlanmasıyla veya düşman takımın imha edilmesiyle sona erer ve yeni bir tur başlar. Tur bitmeden ölen oyuncular, dirilmek için turun bitmesini beklemek zorundadır. Oyuncular önceki turdaki performansına göre alacağı parayla silah ve ekipman satın alabilir.

İlk piyasaya sürülme tarihi: 21 Ağustos 2012
Tasarımcılar: Minh Le, Jess Cliffe
Geliştiriciler: Valve Corporation, Hidden Path Entertainment
Platformlar: Microsoft Windows, Linux, Xbox 360, macOS, PlayStation 3, Mac OS
Ödüller: The Game Award for Best ESports Game

Counter-Strike: Global Offensive Oyununu Oynamak İçin Tıklayın!

Para Kazanma Oyunu #04 “League of Legends”

Para Kazanma Oyunu League of Legends

Wikipedia, League of Legends‘ı şu şekilde özetliyor:

Özet: League of Legends kısaca LoL, Türkçe anlamı: Efsaneler Ligi, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan video oyunudur. 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır. Oyunun baş tasarımcısı, Defense of the Ancients (DotA) haritasını tasarlayan Steve Feak’dir.

Oynayış: League of Legends, Defense of the Ancients örnek alınarak geliştirilmiştir. DotA modundan farklı olarak oyunda “Rünler” sistemi vardır. Oyunda yeteneklere getirilen bir değişiklik DotA’dan farklı olarak kullanılan şampiyonların yeteneklerine, alınan eşyaların katkılarını eklemesidir. Yani edinilen her eşya, sahip olunan yeteneklerin etkilerini artırmaktadır. Bazı yetenekler, edinilen eşyalardan %50 – %60 olarak etkilenirken, bazı yetenekler ise eşyanın direkt olarak katkısını alabilmektedir. MOBA türü strateji oyunudur. Takım çalışmasına dayanır ve rakibin alanını istila etmeye yöneliktir.

İlk piyasaya sürülme tarihi: 27 Ekim 2009
Tasarımcılar: Steve Feak, Tom Cadwell, Colt Hallam, Christina Norman, Rob Garrett
Geliştirici: Riot Games
Yayıncılar: Garena, Riot Games, Tencent Holdings
Ödüller: Kesintisiz Oyun Dalında BAFTA Oyun Ödülü

League of Legends Oyununu Oynamak İçin Tıklayın!

Para Kazanma Oyunu #05 “PlayerUnknown’s Battlegrounds”

Para Kazanma Oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds - PUBG

Wikipedia, PlayerUnknown’s Battlegrounds‘ı şu şekilde özetliyor:

Özet: PlayerUnknown’s Battlegrounds: isminin uzunluğu dolayısıyla genellikle kısaca PUBG olarak da kullanılır, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın, en fazla 100 oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmak. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp öldürmeleri kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu – takım, oyunu kazanır. Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya satmıştır. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Oynayış: PlayerUnknown’s Battlegrounds, 100’e yakın oyuncunun büyük ölçekli bir haritada birbirlerini öldürerek hayatta kalmaya çalıştıkları bir ölüm maçı oyunudur. Oyuncular oyuna tek başına, 2 ya da 4 kişilik takımlar halinde veya 4 kişilik takımlara karşı tek başına girebilir. Tek başına grup halinde girmeyi tercih eden oyuncular rastgele farklı oyuncularla takım olarak eşleştirilir. Her durumda oyuncular oyunu kazanmak için ölmeden en sona kalan oyuncu ya da takım olmaya çalışırlar. Takımdaki tüm oyuncular ölmeden takım dağılmaz.

İlk piyasaya sürülme tarihi: 23 Mart 2017
Tasarımcı: Brendan Greene
Geliştiriciler: PUBG Corporation, Bluehole Studio
Platformlar: Android, iOS, Microsoft Windows, Xbox One
Ödüller: The Game Award for Best Multiplayer Game

PlayerUnknown’s Battlegrounds “PUBG” Oyununu Oynamak İçin Tıklayın!

Gerçek Para Kazandıran Oyunlar

Buraya kadar her şey güzel hoş, şimdi sıra bu tür oyunlardan nasıl para kazanılacağını anlatalım!

Oyun Oynayarak Para Kazanma

Yukarıda anlattığımız oyunların sayısı ister 5 olsun, ister 10, isterseniz de 100 olsun hiç fark etmez. Elde edeceğiniz kazançlar kesinlikle benzer şekillerde olacaktır. Öncelikli olarak oyun oynayarak para kazanma yollarını sıralayalım arkadaşlar:

  1. Twitch,
  2. YouTube,
  3. Blog,
  4. Profil.

#01 – Twitch ile Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Wikipedia, Twitch‘i şu şekilde özetliyor:

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu. Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir. Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 Milyon $ karşılığında satın alınmıştır.

Görüleceği üzere ortada milyon dolarlar hatta milyar dolar oranında dönen bir satın alımdan ve sektörden bahsediyoruz arkadaşlar. İnsanlar bu platform üzerinden oynadıkları oyunları canlı olarak yayınlıyor ve başta bağış sistemi olmak üzere çeşitli yollar aracılığı ile oyun oynayarak gelir elde ediyor.

Twitch ile gelir elde etmenin diğer bir yolu ise ücretli aboneliklerdir dostlarım. Bu tür oyunlarla ilgilenen hemen hemen herkes bu işleyişin az çok nasıl ilerlediğini bilmektedir. Kendinize özgü bir ücretli abonelik listesi oluşturur ve sizi takip eden herkese oynadığınız oyunla ilgili detaylar verebilirsiniz.

Twitch ile oyun oynayarak para kazanmak için en tabii yol elbette takipçi yani abone sayısının yüksek olmasıyla doğru orantılıdır. Yani Twitch’de ne kadar çok abone kazanırsanız o kadar çok oynadığınız oyundan gelir elde imkanına kavuşursunuz.

 

#02 – YouTube ile Oyun Oynayarak Para Kazanmak

YouTube ile oyun oynayarak para kazanmak tıpkı Twitch ile oynayarak kazanmaya benziyor dostlarım. Hatta yakın gelecekte YouTube, Twitch’i bu sektörde tahtından indirmek için elinden gelen tüm çabayı sergiliyor diyebilirim. Çünkü YouTube’ın sahibi Google, her şeyi tek başına yönetmek istiyor. Twitch, Amazon’un elinde olduğu için kendine önemli bir rakip olarak görüyor.

Aynı şeyleri, aynı cümleleri tekrar edip vaktini almak ve sizi sıkmak istemiyorum. Twitch’te oyun oynayarak para kazanmak için ne yapıyorsanız aynısını YouTube’da da yapabilirsiniz. Ek olarak YouTube’da açtığınız kanal üzerinden doğrudan reklam geliri elde edebilirsiniz. Bu artı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Yine aynı şekilde sponsor reklamlarından da gelir elde etmeniz oldukça mümkün dostlarım.

 

#03 – Blog Yazarlığı ile Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Basit bir blog açıp, Twitch ve YouTube’da yaptığınız her şeyi yazılı hale getirebilir ve tamamen kendinize özgü bir kitle yakalayabilirsiniz.

Bu işin iyi ve kötü yanlarını sıralamak gerekirse, diğer büyük platformlarda belli bir kitleye ulaşmak çoğu zaman çok daha kolay olur ancak iş bireysele döndüğünde tamamen tek başınıza çaba sarf etmeniz gerekiyor. Bunun için iyi şekilde SEO çalışmalarını takip etmeniz ve etkin şekilde uygulamanız gerekiyor.

Blog yazarlığı ile oyun oynayarak para kazanmak her ne kadar zor olsa da bu işi başarabilir ve artık tek başınıza büyük bir blogu yönetmeye başladığınızda ise, tüm reklam gelirleri doğrudan sizin olur. YouTube ve Twitch gibi yarı yarıya yakın bir oranla kazançlarınız neredeyse hiç kesilmez. Eğer bu işe hiç başlamadıysanız hemen Blogger adresine gidip ücretsiz bir blog açabilir ve bu adımları uygulayabilirsiniz.

Tekrar ediyorum dostlarım, oyun oynayarak para kazanma adımlarına henüz başlamadıysanız kesinlikle bu yöntemi tavsiye ediyorum çünkü bu işte patron siz oluyorsunuz!

 

#04 – Profil Gelişimi ile Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Hiç kimse kaybetmek için oynamıyor, hiç birimiz bir yarışa girdiğimizde kaybetmek istemeyiz. Bunun için etkin şekilde tecrübe sahibi olmak gerekmektedir. Bir çok kişi yeni bir oyuna başladığı ya da belli bir seviyeye geldiği zaman, ilerleme sürecini sevmedikleri – istemedikleri için önceden geliştirilmiş oyuncu profillerini satın alma yoluna gidiyorlar.

Yapmanız gereken şey, en çok tercih edilen oyunları araştırmak ve bu oyunlar üzerinden çeşitli forum ve blog siteleri aracılığı ile alışveriş yapan kişilerin istediği şekilde profilinizi geliştirip kendilerine satmaktır dostlarım.

Bu yöntem en uzun ve yorucu olan yöntem olarak geri planda kalsa da bir çok kişi halen profil gelişimi ile oyun oynayarak para kazanma yöntemini yakın gelecekte de kullanılmaya devam edecektir diye düşünüyorum…


İnternetten Para Kazanma Oyunları

Değerli dostlarım, bugün burada internetten para kazanma oyunları hakkında kendimce bir şeyler anlatmaya ve sizi bilgilendirmeye çalıştım. Mutlaka eksik noktalarım olmuştur ve olmaya da devam edecektir, sonuçta insanız ve hiç birimiz her şeyi en ince ayrıntısına kadar bilemeyiz.

Buradaki amacım, OnlineDarphane.Org aracılığı ile son zamanlarda oldukça popüler olmaya başlayan para kazandıran oyunlar silsilesine bir yenisini daha ekleyerek son derece sade ve güvenilir bir içerik oluşturmaktı. Bunu da tam anlamıyla olmasa da büyük ölçüde başardığımı düşünüyorum.

Gerçek para kazandıran oyunlarla ilgili bu makalenin geliştirilmesi sizinle mümkün olacaktır. Hemen aşağıda yer alan yorum alanına kendi edindiğiniz bilgileri, oyun oynayarak para kazanma yorumlarınızı eklerseniz, burada hep birlikte bir bilgi alışverişi yapmış oluruz. Ve son olarak bu listeye eklememizi istediğiniz herhangi bir para kazandıran oyun varsa kesinlikle bildirmenizi rica ediyoruz.


Tüm bunlara ek olarak aşağıdaki makalelere göz atmanızda fayda var!