Helal Para Kazanma Yolları ve Helal Yoldan Kazanmak!

Helal Para Kazanma Yolları

İnternetten helal para kazanma yolları hakkında, kendi çapımda bazı bilgiler vermeyi amaçladığım bu özel makaleme hoş geldiniz dostlarım! Sanılanın aksine, internet üzerinden helal yoldan para kazanmak pek ala mümkündür. Aslında internetten kazanılan paranın; helal ya da haram olup olmadığını tartışmanın, normal hayatta kazanılan paranın yine aynı şekilde helal ya da haram yoldan mı şeklinde tartışmadan bir farkı yoktur. Önemli olan, neyin nasıl ve hangi yolla yapıldığıdır. Ben burada sizlere, şu yol helaldir gözünüz kapalı girebilirsiniz, bu yol haramdır hemen kaçın diye bir yönlendirmede asla bulunamam. Benim burada yaptığım şey, sadece kendi kişisel görüşümü ortaya koyup sizlere internette ne tür dolaplar döndüğünü yine kendi şahsi görüşüm ile anlatmaya çalışmaktır.

Helal Para Kazanmak

Değerli arkadaşlar, bu sayfaya geldiğinize göre Allah korusun haram lokma yemekten korkan biri olarak çeşitli araştırmalar yaptığınızı varsayıyorum. Bende zamanında belli başlı aramalar içerisine girmiş ve iyi kötü bir takım bilgiler elde etmiştim. Ancak internet dünyasından kazanç niyetiniz varsa, teknolojinin sürekli olarak değiştiğini ve sistemlerin sürekli olarak değişikliğe uğradığını asla unutmayınız.

Yani bugün helal para kazanma yolları niyeti ile yaptığınız bazı çalışmalar, sizin haberiniz olmadan değişikliğe uğrayabilir. Aslında siz artık dinimizce caiz olmayan yöntemler üzerinden kazanç sağlama hedefine doğru, maalesef hızlı bir şekilde girmiş olursunuz! Ne demek istediğimizi biraz sonra anlayacaksınız arkadaşlar…

Helal Yoldan Para Kazanmak

Şimdi anlatacaklarımı lütfen önemli şekilde takip ediniz dostlarım. Ne demiştim yazımızın başında, ben sizlere hangi yolun helal, hangi yolun da haram olduğunu söyleyemem, bunun için çeşitli kaynak siteleri zaten mevcuttur. Örneğin, sorularlaislamiyet.com ve lalegultv.com.tr üzerinden aradığınız cevaplara, belli başlı oranlarda yanıtlar alabilirsiniz. Yine bu iki site üzerinden verilen bilgiler ile benim hiç bir şekilde bağlantım olmadığını hatırlatır, mes’uliyetin tamamen size ait olduğunu söylemek isterim.

Değerli dostlarım, asıl söylemek istediğim ise şudur; internetten helal para kazanmanın yolları adı altında kurulan veya yaptıkları işi helalmiş gibi göstermeye çalışan, sayısız web sitesi bulunmaktadır. Bu web siteleri, hepimizin duygularını ve inandıklarımızı istismar ederek, nasıl büyük bir vebal altına girdiklerini pek bilemezler. (En doğrusunu Allah bilir.)

İnternetten Helal Para Kazanmak İstiyorum

Helal para kazanmak, Mevla’mızın emridir. Çünkü haramlardan sakınılarak kazanılan helal kazanç en güzelidir. Mahşer günü tüm yaptıklarımızın hesabını verirken, insanlara helal yoldan para kazanmak adı altında yalan yanlış şeyler sunan insanları Rab’bim hidayete erdirsin, günahlarını bağışlasın ve Ümmeti Muhammed’e hayırlı insanlar kılsın İnşaAllah! (Amin ve Sallallahü Aleyhi ve Sellem)…

Bu yazıyı yazmaktaki amacım sizleri uygun bir şekilde uyarabilmektir. Eğer, internetten helal kazanç yolları hakkında herhangi bir sorunuz olursa, internet üzerinden fetva hizmeti veren web siteler aracılığı ile sorularınızı sorabilir ve İnşaAllah yanıtlarınızı alabilirsiniz, örneğin yukarıdaki iki web sitesinden yararlanabilirsiniz. Bunun dışında ise Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı‘nın https://kurul.diyanet.gov.tr/ adresini ziyaret edebilir veya https://kurul.diyanet.gov.tr/Iletisim sayfasından kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Böylelikle sizleri Rab’bimize emanet ediyor, hakkınızı helal etmenizi dileyerek makalemi sonlandırıyorum dostlarım, selam ve saygılarımla…