İnternetten Kolay Para Kazanmak Diye Bir Şey Var Mıdır?

İnternet üzerinden kolay yoldan para kazanmak gerçekten mümkün müdür? Eğer mümkünse bu hangi şekilde hangi yollar aracılığı ile gerçekleşir?

Ne dersiniz, bu hafta bu konu üzerinde duralım mı?

İnternetten Kolay Para Kazanmak

Değerli takipçiler, yıllardır bu işin içinde olan birisi olarak şunu açık bir şekilde söyleyebilirim ki, internetten kolay para kazanmak diye bir şey EVET vardır.

Bu varoluş nasıl ve hangi yollarla şekillenir veya gerçeğe dönüşür şimdi bunlara değinelim! Esasına bakarsanız, bu makalede söyleyeceklerim önceki makalelerden pek de farklı değil. Söyleyeceklerim benzer şeylerden oluşuyor çünkü her konu neredeyse birbirinin aynısı olduğu için sonuç hep aynı kapıya çıkıyor…

Neyse arkadaşlar konumuza dönelim. Bugünkü konumuz internetten kolay para kazanma yollarını araştırmaktır. Daha önce size kolay yoldan para kazanma isimli bir makale yazmıştım. Bu makalede bazı hususlara değinerek OnlineDarphane.Org’a özel olarak hazırlanmış “kolay kazanç yollarını” tavsiye etmiştim. Bu makalede de benzer şeyler yapacağım ama içerik olarak oldukça farklı konulardan bahsedeceğim!

İlk olarak internetten kolay para kazanmak yerine, internetten para kazanmak kavramını derinlemesine anlamamız gerekiyor çünkü netten kolay kazanç için önce internetten nasıl para kazanılır öğrenmemiz gerekiyor. Bunun için de ayrıca bir makale hazırlamıştım. Okuduysanız nasıl yapılacağını öğrenmişsinizdir en azından üç aşağı beş yukarı bilgi sahibi olmuşsunuzdur.

Neyse ki artık her şey çok daha basit çok daha yapılabilir olarak insanlara sunulmakta. Bundan 7 – 8 sene öncesine kadar internetten nasıl para kazanılır sorusuna verilebilecek cevaplar sınırlı iken bugün onlarca belki de yüzlere yakın seçenek bulunmakta. Bunca seçeneğin arasından internetten para kazanmamak oldukça tuhaf geliyor bana. Mutlaka herkes bu işi yapacak, yapabilecek diye bir kural yok fakat internetten para kazanılamaz denildiğinde benim şalterler atıyor 🙂

Şimdi maddeler halinde “internetten para kazanma yolları“nı bir bir sıralayalım!

  1. Hiç bir tartışmaya yer vermeksizin, satış ortaklığı sistemi internette para kazanma yollarının başında gelmektedir. Satış ortaklığının ne olduğunu öğrenmek için şu makalemi okuyabilirsiniz. > Satış ortaklığı nedir?
  2. Satış ortaklığından sonra en eski yöntem olan network marketin sistemi gelir. Bu sistem üzerine henüz bir yazı yazmadım çünkü, dinen caiz olup olmadığı hakkında halen görüş ayrılıkları bulunmaktadır. Bu yüzden eğer bu işe girmek istiyorsanız yani network marketing ile para kazanmak istiyorsanız büyük bir sorumluluk alıp ciddi anlamda araştırmalar yapmanız gerekmektedir. (Sorumluluk size aittir.) Network marketing yani Türkçeleştirilmiş adı ile “ağ pazarlama” ile ilgili detaylı bilgilere de Wikipedi’nin ağ pazarlama konulu sayfasıyla ulaşabilirsiniz!
  3. Bu iki ana kazanç kolu dışında internetten para kazanmak için çok fazla yol vardır. Ancak bu yollar yukarıdaki kadar kazançlı değillerdir. Aşağıya yazacağım, yöntemlerin hepsini toplasanız dahi yukarıdaki para kazanma yöntemlerinin yanından dahi geçemezsiniz!
  4. İki ana kazanç yolu dışında yani satış ortaklığı ve ağ pazarlama dışında belki de en eski kullanılan internetten para kazanma yolu “reklam tıklayarak para kazanmak” olsa gerektir. Çünkü bir çoğumuz internetten para kazanma dünyasına bu yöntemler ile adım attık! 🙂
  5. Reklam tıklayarak para kazanmanın peşine anket doldurarak para kazanmak isimli kazanç yolunu ekleyebiliriz.
  6. Bunun peşine de video izleyerek para kazanmak eklenebilir.
  7. Ve son olarak bilgisayarınıza çeşitli programlar yükleyerek reklam izlenip para kazanılan programlarda bu listeye eklenebilir.

Tüm bunlar çok eski kazanç yollarıdır ve artık neredeyse kullanılamaz hale gelmişlerdir…

İnternet teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte yeni kazanç yolları da gelişmektedir. Mesele Google’ın Youtube’u satın almasından sonra işler oldukça değişmiş ve ortaya “Youtube Fenomenleri” diye bir kavram çıkmıştır. İyi de kimdir bu fenomen arkadaşlar?

  • Bu arkadaşlar: Youtube’da kendilerine birer kanal oluşturan, düzenli olarak videolar çeken, hazırlayan ve insanlara sunan, interneti oldukça popüler olarak kullanan kişilerdir. Youtube’a ekledikleri videoların izlenme sayıları oldukça yüksektir, öyle ki yüz binlerce ve bazı kere de milyonlara ulaşabilmektedir. Peki ama videolardan nasıl para kazanıyor bu arkadaşlar diyecek olursanız, onun içinde bir makale hazırladım merak etmeyin. Youtubeden para kazanmak isimli makalemi okuyabilirsiniz. Ama ben yine de bir kaç cümle ile bu kişilerin Youtubeden nasıl para kazandıklarını aktarmak istiyorum sizlere:

Bu kişilerin öncelikli hedefi olabildiğince yüksek takipçi sayısını yakalamaktır. Bir Youtube kanal yöneticisinin ne kadar çok takipçisi varsa, videoları da o kadar çok izleme alacaktır. Bu yüzden öncelikli hedefleri kanal takipçilerini arttırmaktır. Bununla birlikte Google Adsense‘nin Youtube için özel olarak hizmet verdiğini unutmamak gerekir. Yani Google Adsense reklamları da Youtube‘da yayınlanmaktadır. Bu reklamlardan da ekstra bir gelir elde etmektedirler.

Asıl kilit nokta ise subliminal yani gizli reklamlardır. Bu da şu şekilde gerçekleşir; siz bir Youtube kanalındaki videoyu izlerken aslında farklında olmadan bir reklam izleyebilirsiniz. Yani videoyu çeken arkadaş örneğin, yeni bir ürün piyasaya çıktıysa bu ürünü inceleme adı altında, aslında o ürünün reklamını etkin bir şekilde yapmaktadır. Ve bu, tahminimce çok büyük kazançlar sağlamak anlamına gelmektedir.

İnternetten Kolay Para Kazanma Yolları

Evet değerli okurlar, -intenetten kolay para kazanma yolları- diye konuya başladık ve neler anlattık neler. Hep dediğim gibi, kolay para kazanmanın anahtarı, doğru adımlar atarak kilit noktaları düzgün şekilde seçerek en etkili biçimde kullanmaktan geçiyor. Bu da sadece tecrübeli insanların, yani artık bu işin ehli olmuş insanların tavsiyelerine uymaktan geçiyor.

Kıymetli arkadaşlar, internetten para kazanma yollarını öğrenebileceğiniz ne yazık ki sayılı kaynak bulunmakta. Eğitim olarak onlarca kaynak mevcut fakat doğru eğitimi veren yer sayısı oldukça az. Bu yüzden size tavsiye edeceğim eğitim ilk etapta tabi ki Goomass’tır!

  • Goomass internetten para kazanma yollarını öğrenebileceğiniz eşsiz bir kaynaktır. (Buradan Goomass’a hemen ulaşabilirsiniz.) Goomass eğitimini tamamladıktan sonra internet üzerinden kolaylıkla para kazanabilecek duruma gelmiş olursunuz.
  • Goomass aslına bakarsanız size fazlasıyla yeter ama ben yine ikinci bir eğitim olan Blog Kazançları isimli eğitimi size mutlaka öneriyorum. Bu eğitim size, basit bir blog kurarak nasıl kolaylıkla para kazanılabileceğini en etkin şekilde anlatmaktadır. Eğitimin tamamı videolardan oluşmaktadır, tavsiyem bu eğitimi mutlaka edinmeniz yönündedir. (Buradan Blog Kazançlarına hemen ulaşabilirsiniz.)

Bu iki eğitim size, “internette kolay para kazanma yolları” hakkında oldukça çok bilgi verecek sizi internetten para kazanma aşamasında oldukça destekleyecektir. Bu tür eğitimlere olan güveniniz sarsılmış olabilir haklısınız ama anlattığım bu iki ürün benzerlerinden oldukça farklıdır. Eğitim noktasında eşsizdir diyebilirim, aşırı şekilde başarılıdır!

Gelelim sonuca arkadaşlar, bu makalemizde internetten kolayca para kazanma yolları hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Yazımın başında da söylediğim üzere, aslında hep benzer şeyleri anlattım fakat bu makalemde farklı şeylere de değinmeye çalıştım. Yararlı olabildiysem ne mutlu bana… 😉

Yazımı bitirmeden önce, hemen aşağıda sizin için hazırladığımız internetten para kazanma yöntemlerini ayrıca incelemenizi tavsiye ederim. Bu yöntemler yardımı ile kolay kazanç yollarına bir adım daha yaklaşabilirsiniz diyor ve bol kazançlar dileğim ile makalemi bitiriyorum arkadaşlar.

Sosyal medya desteğinizi unutmayın ve yorumlarınızla bu yazının olumlu – olumsuz yanlarını mutlaka belirtin.

Saygı ve sevgilerimle,

Emre ECER