İnternetten Para Kazanmak: Hem de Ayda 20.000 TL!

İnternetten Para Kazanmak
İnternette Para Kazanma

İnternette Para Kazanma

İnternette para kazanma; dünya ve özellikle ülke ekonomisi göz önünde bulundurulduğunda, insanlar tarafından bir çıkış yolu olarak gözükmekte ve her gün, on binlerce kişi tarafından internette para kazanma araştırmaları yaparak bu işin popülaritesini hızlı bir şekilde arttırılmaktadır. İnternetten para kazanmak isteyenler için hazırladığım bu özel içeriğe ulaştığınıza göre, internetten para kazanma yöntemlerine ilgi duyduğunuzu ve bu sektörden para kazanmayı amaçladığınızı varsayıyor ve bunun için elimden geldiğince sizlere yardımcı olmayı hedefliyorum.

Bunu yaparken de: İnternetten para kazanılır mı? ya da internetten para kazanmak gerçek mi? gibi modası geçmiş soruların yanıtlarını değil; tam aksine, internetten nasıl daha çok para kazanılır? hatta internetten hem nasıl daha çok, hem de nasıl daha kolay para kazanılır? sorularının yanıtlarını vermeyi planlıyorum.

İnternetten Para Kazanmak

2009 yılında kurmuş olduğum OnlineDarphane.Org’u, online kazanç teknolojileri üzerine her geçen gün geliştirmeye ve bu doğrultuda sürekli güncel içerikler üretip, ziyaretçilerimi elimden geldiğince doğru şekilde yönlendirmeye çalıştım. Bugün yine burada “İnternetten Para Kazanmak: Hem de Ayda 20.000 TL!” isimli makalemizle sıfırdan başlayarak internetten para kazanmanın nasıl mümkün olduğunu, bunun için neler yapılabileceğini adım adım anlatmaya çalışacağım.

Online para kazanma sektörü üzerine, binlerce web sitesi ve belki de yüz binlerce hatta milyonlarca sayfa – makale yazılmış, hazırlanmış durumda. Bu içeriklerin ekseriyeti; nispeten birbirinin kopyası ve neredeyse başlıklarına varana kadar benzer içeriklere sahip olan, hiç bir şekilde ziyaretçi odaklı olmayan, tamamen arama motorlarına yönelmiş ve üst sıralara çıkma amacı ile yazılan, belli başlı bir kaç kaynak hariç, benim tabirimle tamamen çöp sitelerden oluşan içeriklerdir.

İnternetten Para Kazan

Neden mi böyle diyorum? Bir düşünün…

İnternetten para kazanma yolları ile ilgili bir araştırma yapıyorsunuz ve malum sitelere, kaynaklara ulaşıp içerikleri okumaya başlıyorsunuz…

Ama bi’ dakika, o da ne? Anlatılanlar, tam anlamı ile profesyonel şekilde bilgi ve tecrübe gerektiren işler! Yani sıradan bir internet kullanıcısının asla uygulayamayacağı yöntemler…

Hayır olamaz, ne büyük bir hayal kırıklığı değil mi!? Peki şimdi ne olacak?

Yapılacak tek şey sıralamada yer alan bir sonraki siteye bakıp, neredeyse aynı sonuçları görmek olacak…

İnternetten para kazanmak için Kodlama yapın, Yazılım üretin, Oyun tasarlayın, Forexten zengin olun şeklinde bilgilendirme yapan bu tür kaynaklardan nasıl etkin şekilde sonuçlar alınabilir ki?

Tamam elbette bu yöntemler aracılığı ile internetten ciddi anlamda paralar kazanabilirsiniz, hatta para kazanmak bir yana dursun zenginliğin nirvanasına dahi ulaşabilirsiniz. Ama tüm bu anlatılanlar için ciddi anlamda emek ve tecrübe gereklidir. Ayrıca bu tür işlere girişebilmek için ciddi eğitimler almalı ve kendinizi hiç durmadan seçtiğiniz alanda geliştirmeniz gerekmektedir. Bunun ise yıllarca sürecek bir serüven olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Evet konumuz acil para kazanmak değil, internetten para kazanmak ama bu tür eksik bilgilerle ne yazık ki insanlar büyük bir boşluğa düşmekte ve internette para kazanma serüvenleri hiç başlamadan bitmektedir…

Aslında söylenebilecek çok şey var ama bu ve bunun gibi bir çok sebepten ötürü özellikle bu makalenin amacı; onlarca işe yaramaz internetten para kazanma yöntemini önünüze serip sizleri hayal kırıklığına uğratmak yerine, 12 yaşındaki bir çocuğun bile kolaylıkla yapabileceği online kazanç yollarını, en kolay yoldan başlayıp, en zor yola doğru anlatmak ve tam anlamıyla bu siteden eliniz dolu şekilde ayrılmanızı sağlamaktır!

İnternette Para Kazanmak

Lafı çok fazla uzatmak istemiyorum arkadaşlar. Bu yüzden mümkün olduğunca açıklayıcı bir şekilde, en basit ve az getirisi olan yoldan başlayıp, en zor ve en çok getirisi olan internetten para kazanma yollarını sizlere adım adım anlatmayı hedefliyorum. Sizden ricam; eksik olduğunu düşündüğünüz herhangi konu hakkında beni mutlaka bilgilendirmenizdir. Lütfen unutmayın, sizlerin geri bildirimleri ile İnşaAllah bu makale çok daha iyi hale gelecektir. Bu yüzden gerek yorum alanından gerekse iletişim sayfasından; şöyle yapsan daha iyi olurdu, bunu kaldırsan çok daha iyi olur, şunu yanlış yazmışsın, bunu tam anlatmamışsın dediğiniz ve diyebileceğiniz ne varsa, mümkün olduğunca ayrıntılı şekilde yazarsanız, en kısa sürede talep ettiğiniz doğrultuda güncelleme yapacağımı belirtmekten mutluluk duyarım. Bu önemli detayı da verdikten sonra şimdi anlatımlarımıza başlayalım arkadaşlar! 🙂


1 – Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanmak

Anket doldurarak internetten para kazanmak
Anket doldurarak internetten para kazanmak

Öğğğhhh kusacağım, yeter artık yine mi anket doldurarak para kazanmak! Evet yine anket doldurarak para kazanmak arkadaşlar. 🙂 Çünkü bu yöntem yeni başlayanlar için hem en kolay hem de en risksiz yol olarak çıkıyor karşımıza. Bu yüzden listemizin ilk sırasında anket doldurarak para kazanma yöntemi yer alıyor.

 • Anket doldurarak internetten nasıl para kazanılır?

Mantık şu şekilde işliyor:

 • X = Ürün ya da Hizmet Sahibi,
 • Y = Anket Sitesi,
 • Z = Anket Katılımcısı.

X Ürün ya da Hizmet Sahibi; Y Anket Sitesine, herhangi bir ürün ya da hizmet için piyasa araştırması yapılmasını talep ediyor ve bunun için bir ödeme yapıyor. Y Anket Sitesi de, bu piyasa araştırması için Z Anket Katılımcısına yani araştırmaya katılım için uygun üyelerine sorular soruyor ve bununla ilgili cevaplar istiyor. Z Anket Katılımcısı tamamladığı her anket yani piyasa araştırması için verdiği cevaplar karşılığında ücret alıyor. Almış olduğu bu ücret ise X Ürün ya da Hizmet Sahibinin, Y Anket Sitesine ödediği ücretin bir kısmını oluşturuyor. Yani Anket Siteleri burada bir nevi köprü görevi görüyor ve Ürün ya da Hizmet Sahibi ile Anket Katılımcısını belli bir noktada buluşturuyor diyebiliriz. Son kullanıcı yani Anket Katılımcısı ise tamamladığı her anket için önceden belirlenen odanda gelir elde ediyor. Bu oran ise ortalama 2-5 TL‘dan başlayıp, neredeyse 12-15 TL‘ye kadar çıkabiliyor. Bu rakamlar tamamen anketin uzunluğu ve Anket Sitesinin inisiyatifine kalmış bir durum.

Anket Doldurarak Kazanabileceğiniz Ortalama Kazanç Tablosu! (Aylık)
Rakamlar geçmiş verilerek göre tahminidir ve farklılık gösterebilir!

Başlangıç Gelişmiş Profesyonel
30 TL 100 TL +250 TL

Anket doldurarak internetten para kazanmak için aşağıdaki listede yer alan sitelere tamamen ücretsiz şekilde kayıt olup, online sorulara yanıt vererek hem piyasa araştırmalarına yardımcı olabilir hem de bu işten basit bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın neredeyse en basit ve risksiz yolu olan anket doldurarak para kazanma seçeneğini seçerseniz kayıt için acele etmelisiniz. Çünkü aşağıda yer alan sitelerin aylık kayıt kontenjanları kısa süre içinde dolmakta yeni kayıtlar kapanmaktadır.

 1. Toluna
 2. Life Points
 3. Fikir Pazarı
 4. Panel Station
 5. Market Agent
 6. Ipsos
 7. Survey Pago

2 – Mobil Uygulamalar ile İnternetten Para Kazanmak

Para kazandıran uygulamalar ile internetten para kazanmak
Para kazandıran mobil uygulamalar ile internetten para kazanmak

Para kazandıran uygulamalar isimli makalemden alıntı yaparak diyorum ki: Diyelim ki telefonunuzu elinize aldınız, ekran kilidini açtınız ve rastgele bir uygulama seçtiniz. Mesela biraz sonra size isimlerini vereceğim 42 adet uygulamadan herhangi birisine giriş yaptınız. Bu uygulamalar aracılığı ile anket doldurmaya, yürümeye, reklam izlemeye, canlı yayın yapmaya, fotoğraf çekmeye, alışveriş yapmaya ve daha buraya yazamayacağım bir çok farklı alanda işlem yaptınız. Peki yaptığınız tüm bu işlem ve etkileşimlerden para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? 🙂

 • Para kazandıran mobil uygulamalar ile internetten nasıl para kazanılır?

Burada anlatmak istediğim şey; makalemin girişinde yer alan internetten para kazanmak için kodlama yapın, yazılım üretin, oyun tasarlayın tarzı içerikler ile karıştırılmamalıdır. Zaten dediğim gibi bu aşamaya gelebilmek için yıllarca hiç durmadan çalışmak gerekmektedir. Bunun için de detaylı bilgiyi ayrıca makalemin sonralarına doğru vereceğim merak etmeyin. Şimdi konumuza dönecek olursak, internetten para kazandıran uygulamalar için hazırlanan sistem aslında çok fazla basit, hatta anket doldurarak para kazanma yönteminden bile basit diyebilirim ama elde edilen kazanç miktarı doğru şekilde kullanıldığında anket sektörüne nazaran daha çok olduğu için bu yöntemi ikinci sırada paylaşmak istedim.

Yapılması gereken tek şey aşağıda kategorilere ayırdığım uygulama alanlarında herhangi birisini ya da hepsini ister cep telefonunuza, isterseniz de mobil işlemi gören tablet ya da PC cihazınıza yüklemek. Sonrasında yüklediğiniz bu uygulamalar size yapmanız gereken tüm işlemleri adım adım detaylandırıyor.

 1. Anket Doldurarak Para Kazandıran Uygulamalar,
 2. Yürüyerek, Gezerek ve Spor Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar,
 3. Reklam ve Video İzleyerek Para Kazandıran Uygulamalar,
 4. Canlı Yayın Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar,
 5. Bitcoin Kazandıran Uygulamalar,
 6. Fotoğraf Çekerek Para Kazandıran Uygulamalar,
 7. Alışveriş Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar,
 8. Görev ve Talimatları Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar,
 9. Satış Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar,
 10. Uygulama İndirerek Para Kazandıran Uygulamalar.

Mobil Uygulamalardan Kazanabileceğiniz Ortalama Kazanç Tablosu! (Aylık)
Rakamlar geçmiş verilerek göre tahminidir ve farklılık gösterebilir!

Başlangıç Gelişmiş Profesyonel
50 TL 150 TL +300 TL

Para kazandıran mobil uygulamalar ile ilgili çok daha fazla detayı açıkladığım ve aşağıda bağlantısını verdiğim özel içeriğimize ulaşarak konu hakkında etkin bilgilere sahip olabilirsiniz. Aynı şeyleri buraya yazıp kafanızı şişirmek gibi bir niyetim yok arkadaşlar. Bu yüzden eğer bu yöntemi denemek isterseniz işte size bağlantı:

Ama yok bunlar beni kesmez, ben daha fazlasını istiyorum derseniz bir kaç madde daha ilerlemeniz gerekiyor! 🙂


3 – Yorum Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Yorum yaparak internetten para kazanmak
Yorum yaparak internetten para kazanmak

Yorum yaparak para kazanmak genellikle anket doldurarak para kazanma sektörü ile benzerlik gösterse de aslında temelde farklı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Daha doğrusu gerçek anlamda sadece yorum yaparak para kazanmak isteyenler için bir çok farklı platform bulunuyor.

 • Yorum yaparak internetten nasıl para kazanılır?

Bunun için bir çok farklı platform ve forum siteleri mevcut durumda. İnsanlar web sitelerine, ürünlerine, Instagram sayfalarına hatta YouTube yorumlarına bile ücret karşılığında yorum yazdırıyorlar. Eğer sizde bu şekilde bir kaç cümle hatta bir kaç kelimeden oluşan yorumlar yaparak az da olsa para kazanmak istiyorsanız bu yöntem tam size göre! 🙂

Yorum Yaparak Kazanabileceğiniz Ortalama Kazanç Tablosu! (Aylık)
Rakamlar geçmiş verilerek göre tahminidir ve farklılık gösterebilir!

Başlangıç Gelişmiş Profesyonel
100 TL 200 TL +400 TL

Yorum yaparak para kazanma platformları ve forum siteleri hakkında çok daha fazla bilgi isterseniz aşağıdaki aracı siteler yardımıyla bu işe kolaylıkla başlayabilirsiniz.

 1. Bionluk
 2. SadeceON

Bu örnekler çoğaltılabilir, örneğin burada yaptığım gibi internetten yorum yaparak para kazanma siteleri şeklinde bir arama yaparsanız karşınıza bir çok forum vb. mecra çıkacaktır.


4 – İçerik / Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak

İçerik / Makale Yazarak İnternette Para Kazanma
İçerik / Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak

İçerik / Makale yazarak internetten para kazanmak, son yıllarda oldukça popüler bir akım haline gelmeye başladı. Teknolojinin gelişmesi ve internet sitelerinin inanılmaz derecede çoğalması, insanlar için oldukça farklı bir kazanç imkanını da böylelikle ortaya çıkarttı. Örneğin; uzmanı olduğunuz bir alanda herhangi bir web sitesine içerik sağlayarak ciddi anlamda gelirler elde edebilirsiniz.

 • İçerik / Makale yazarak internetten nasıl para kazanılır?

Web sitelerinin sayısı, son yıllarda müthiş oranda artış göstermekte ve bu artış ile birlikte internetteki içerik sayıları da doğal olarak pik yapmış durumdadır.

Peki ama hiç düşündünüz mü, insanlar bu web sitelerine nasıl ve nereden içerik sağlıyor? Basit bir blog sitesine bile her gün yığınla içerik nereden geliyor?

Cevap oldukça basit arkadaşlar…

Zaman zaman benim de yaptığım üzere, içerik – makale satın alarak! 🙂

Eğer araştırmayı ve hiç durmadan kendinize bir şeyler katmayı seven nadir insanlardan biriyseniz bu iş tam size göre! Çünkü internette yazılmayı bekleyen o kadar çok konu ve içerik var ki, bunu ancak bu sektöre adım attığınızda anlayabilirsiniz. Yani sizi bekleyen o kadar çok iş var ki bunu tahmin bile edemezsiniz!

İnternette içerik / makale yazarlarını ve müşterilerini bir araya getiren bir çok platform var. Hatta aşağıda adreslerini göreceğiniz üzere, sırf bunun için kurulan alışveriş siteleri bile bulunmakta. Yapmanız gereken tek şey bu sitelerde ücretsiz şekilde hesap oluşturmak ve müşterilerin talepleri doğrultusunda içerik üretmek!

Basit bir hesap yapacak olursak; içerik / makale yazarlığında ortalama olarak 100 kelimelik bir içeriğin fiyatı 4-5 TL olarak değişmekte. Oturup yarım / bir saat içerisinde 500 kelimelik bir içerik hazırladığınız düşünüldüğünde, ortalama olarak 20-25 TL‘lik bir gelir elde edebilirsiniz. Elbette bu fiyatlar sektöre göre değişiklik göstermektedir ancak ortalama rakamlar aşağı yukarı bu şekilde arz / talep edilmektedir diyebiliriz.

İçerik / Makale Yazarak Kazanabileceğiniz Ortalama Kazanç Tablosu! (Aylık)
Rakamlar geçmiş verilerek göre tahminidir ve farklılık gösterebilir!

Başlangıç Gelişmiş Profesyonel
200 TL 500 TL +1.000 TL

İçerik / Makale yazarak internetten para kazanma dünyasına adım atmak isterseniz aşağıdaki siteler aracılığı ile bu işe başlayabilirsiniz.

 1. icerik.net
 2. yazkazan.net
 3. makalehizmeti.com

5 – Blog Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Blog Yazarak İnternetten Para Kazanmak
Blog Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Blog yazarak internetten para kazanmak, benim en sevdiğim ve yıllardır uyguladığım son derece başarılı bir internetten para kazanma yoludur! Bu yol öyle bir yoldur ki, başarısız olabilmek için ciddi anlamda çaba sarf etmek gerekir! 🙂 Son yılların en popüler internetten para kazanma yolu olan blog yazarlığı, sayısız kişide olduğu gibi, belki de sizin için de bir çıkış kapısı olabilir.

 • Blog yazarak internetten nasıl para kazanılır?

Bakmayın kısaca dediğime, sayfalarca kitap yazılır bu konu hakkında ve yazmışlığımda vardır! 🙂 (Bkz: OnlineDarphane.Org Eğitim Serisi). Ayrıca ilk fırsatta güncelleyip tamamlamayı düşündüğüm özel eğitim serime de göz atmanızda fayda var. (Bkz: Blog Yazarlığı Eğitimleri).

Konumuza dönecek olursak, blog yazarak internetten para kazanmak için neler yapılabilir sorusundan ziyade, hangi yöntemleri yapamayız sorusu çok daha kısa olacaktır. Çünkü blog yazarlığını hakkıyla yapar ve bu işe yeteri kadar vakit ayırabilirseniz asıl geçim kaynağınız er ya da geç bir gün bu iş (blog yazmak) olacaktır. Çünkü blog yazarlığı ile aklınıza gelen hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz, buna ilk 4 madde ve bundan sonra açıklayacağım 16 madde de dahil!

Blog yazarlığında en çok kullanılan yöntemlerin başında Google AdSense değil, bana göre bir sonraki maddemizde göreceğiniz üzere Satış Ortaklığı Sistemleri gelmektedir.

“Tavsiye #1”

Size çok önemli bir tavsiyede bulunmak istiyorum arkadaşlar. Eğer internetten gerçek anlamda para kazanmak istiyorsanız blog yazarlığı ve satış ortaklığı sistemlerini hayatınızın merkezine yani internetten para kazanma projelerinizin tam ortasına yerleştirmelisiniz. Çünkü şu an okuduğunuz bu makalede bile onlarca satış ortaklığı linki yer bulunuyor. Neden bu sitede hiç AdSense ya da başka bir reklam ağının reklamı yok, hiç fark ettiniz ya da düşündünüz mü? Çünkü iyi bir blog yazarı ve satış ortağı AdSense’den 1 ayda elde edeceği kazancı, yeri geldiği zaman sadece tek bir günde bile elde edebilir. Eğer tüm bunların nasıl yapıldığını ve her daim nasıl daha iyiye gidilebileceğini öğrenmek istiyorsanız, bu makaleyi ve makalenin içinde size sunduğum içerikleri dikkatli şekilde incelemenizde fayda var!

Blog Yazarak Kazanabileceğiniz Ortalama Kazanç Tablosu! (Aylık)
Rakamlar geçmiş verilerek göre tahminidir ve farklılık gösterebilir!

Başlangıç Gelişmiş Profesyonel
300 TL 1.000 TL +5.000 TL

Aşağıda blog yazarak para kazanabileceğiniz başlıca yolları sıraladım. Bu yöntemleri kendinize uyarlayıp istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz!

 1. Blogger,
 2. Satış Ortaklığı,
 3. Google AdSense,
 4. Yorum (Karşılaştırma) Yöntemi,

 

@ İçeriğimiz güncellenmektedir, lütfen takipte kalın!