Maddeler Halinde İnternetten Nasıl Para Kazanılır Öğrenin!

Yıllar yıllar önce bu işe ilk girdiğimde yani internetten nasıl para kazanılır diye araştırmalar yaptığımda karşıma sadece tıklayarak ve anket doldurarak para kazanma modelleri çıkıyordu. Yıl 2006 -2007 yıllarıydı. Büyük bir yokluğun ve borç batağının içinde çaresinde acaba internet üzerinden nasıl para kazanılır bunları araştırıyordum! O zamanlar bugün ki gibi onlarca para kazanma metodu yoktu. Yukarıda saydığım bir kaç örnek dışında hiç kimse internetten nasıl para kazanılır bilmiyordu, internetten para kazanmanın adını bile duyan yoktu, hatta iş öyle bir noktadaydı ki, internetten para kazanma kelimesini duyan herkes bu işe farklı gözle bakıyordu.

Şimdiyse işler çok değişti, artık internetten para kazanmayana farklı gözle bakılır oldu! O günlerin üzerinden neredeyse on yıl geçti, bu süre içinde kimileri internetten voleyi vurdu kimileriyse daha çok kazanacağım diye dibe battı gitti. Çok şükür ben halen buradayım ve size bir şeyler anlatabiliyorum. Şimdi sizlere onca yılın tecrübesini kullanarak, maddeler halinde internetten nasıl para kazanılır anlatmaya çalışacağım.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Bu soruya cevap verirken günümüzde kullanılan en popüler internetten para kazanma yolları ile başlamak istiyorum.

1-) Twitter Hesabından Para Kazanmak

Twitter Hesabından Para Kazanmak
Twitter Hesabından Para Kazanmak

Twitter hesabından para kazanmak mümkün mü diye sorabilirsiniz. Sadece belli bir karakter sınırı ile yazı yazılan bir platformdan nasıl para kazanılabilir ki değil mi?

Bende uzun zaman bunu araştırdım ve sonunda nasıl olduğunu çözdüm. Olay tamamen popüler olmaktan geçiyor. Twitter hesabınızı ne kadar çok aktif tutarsanız, ne kadar çok takipçiniz varsa o kadar çok para kazanma olasılığınız yükseliyor.

  • Peki ama bunları yaparak twitter üzerinden nasıl para kazanılıyor?

Hesabınızı takip eden kişi sayısı binleri, on binleri aşmış durumdaysa ürün ve marka sahipleri size reklam yapmanız için ödemede bulunuyor. Kendi ürün ve markalarını insanlara tanıtmak için popüler sosyal medya hesaplarını tercih eden bir çok yer var. Keza aynı şekilde sizin de satış ortaklığı sistemi ile twitter üzerinden para kazanmanız oldukça muhtemeldir. Bunlar yapılması zor olmayan ama belli bir aşamaya gelen twitter kullanıcıları için geçerlidir. Sıfırdan başlayarak twitter üzerinden para kazanmaya başlamanız sizin için zaman kaybı olacaktır. Bu yüzden diğer para kazanma yollarını tercih etmenizi tavsiye ederim.

2-) Instagram Hesabından Para Kazanmak

Instagram Hesabından Para Kazanmak
Instagram Hesabından Para Kazanmak

Kendi çapınızda ufak bir işletmeniz var diyelim, gerçek hayatta insanlara ürün satışı yapıyorsunuz ve işinizi internete taşımayı düşünüyorsunuz ama web site masrafları ve sürekli bu siteyi güncellemek için maaşlı olmasa da mutlaka bir düzenli olarak para ödeyeceğiniz birisine ihtiyacınız var…

İşte instagram tüm bunları sizin için yapıyor, hemde ücretsiz! Özellikle bayan giyimi üzerine hesap açan ve deli gibi para kazanan bir çok işletme sahibi var. Bir E-Ticaret sitesi kurdurmak yerine tamamen ücretsiz olarak instagram hesabı üzerinden ürün satışı yapabiliyorlar.

  • İyi de bu işten sizin kârınız ne, siz nasıl para kazanacaksınız?

Eğer sizin de bu şekilde internete taşımayı planladığınız bir işiniz varsa, ekstra masraf etmeden instagram sayesinde bu işi internete taşıyabilirsiniz. Öte yandan da internetten satışı olan bu tarz ürünlere satış ortağı olabilir ve kendi instagram hesabınız üzerinden satışa sunabilirsiniz! Bu oldukça kazançlı bir yol, denemeye değer. Mantık, twitter da olduğu gibi aynı şekilde işliyor, ne kadar çok takipçi o kadar çok para kazanma şansı…

3-) Facebook Hesabından Para Kazanmak

Facebook Hesabından Para Kazanmak
Facebook Hesabından Para Kazanmak

Facebook’tan para kazanmak yeni bir şey değil, kurulduğu günden bu yana bu sosyal ağ üzerinden para kazanan insanlar var. Peki ama bunu nasıl yapıyorlar?

Facebook, dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı, Facebook üzerinden basit bir sayfa ya da grup oluşturabilir ve insanları buraya toplayabilir, istediğiniz konu hakkında paylaşımlar yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin bu işe bakış açınızla ilgilidir. İnternet üzerinden hangi metot ile para kazanmak istiyorsanız o konu hakkında grup veya sayfa oluşturabilirsiniz. İnsanları buralara çekerek oldukça farklı alanlarda kazançlar elde edebilirsiniz.

İlerleyen günlerde Facebook ile para kazanma hakkında çok daha detaylı bir makale yazmak istiyorum. Blogu takip ederek bu makaleden haberdar olabilirsiniz.

4-) Youtube Hesabından Para Kazanmak

Youtube Hesabından Para Kazanmak
Youtube Hesabından Para Kazanmak

Youtube üzerinden para kazanmak aslına bakıldığında çok kolay gibi görünebilir. Bunun için iki yol vardır. İlki kanal açarak sürekli güncel videolar yayınlamak diğeri de şu bizim satış ortaklığı modeli ile ürün satışı yapmaktır.

Youtube üzerinden para kazanmak için güncel videolar hazırlayıp sürekli video yüklemelisiniz. Bu videolar izleyiciyi sıkmamalı ve bir kez daha izlemek için sizin kanalınıza gelmeli. Bu yüzden videolarınız profesyonel olmak zorunda diye düşünüyorum. Ya da tam tersine fazlasıyla amatör ama insanların gönlünü fetheden videolar olmalı.

Youtube ile satış ortaklığı yapmak için ise istediğiniz herhangi bir ürüne satış ortağı olmak ve bu ürün hakkında tanıtım videoları hazırlayarak kanalınıza yüklemek. Bu sayede hem Youtube’da hem de Google aramalarında ön sıralara çıkabilirsiniz.

5-) Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket Doldurarak Kazanmak
Anket Doldurarak Kazanmak

Anket doldurarak para kazanmak, makalemin başında bahsettiğim gibi benim yıllar önce denediğim ama hiç bir şey kazanamadığım yöntemlerin başında geliyor. O günlerin altından çok sular aktı, neredeyse her şey çok fazla değişti. Artık herkes anket doldurarak para kazanabilir konuma geldi. Bunun için çok fazla yazı yazıldı ve çizildi, herkes bir şeyler söyledi halen de söylemeye devam ediyor. Ancak şu bir gerçektir ki, anket doldurarak para kazanma hayaliniz öyle çok yüksek olmasın, ayda maksimum 200 – 300 TL ‘nin üstüne çıkamazsınız. Çıksanız bile bu pek kalıcı olmaz. Bu yüzden evet anket doldurarak internetten para kazanabilirsiniz ama bu iş sizi zengin etmez, sadece fatura paranızı çıkartabilirsiniz.

6-) Makale Yazarak Para Kazanmak

OnlineDarphane.Org'da yazar ol!
Makale Yazarak Para Kazamak

Makale yazarak internet üzerinden çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Bu tamamen sizin düşünce ve kurgu gücünüzle alakalıdır. İnternet üzerinden 500 – 600 kelimelik bir makale için 20 – 50 TL arası kazanç elde edebilirsiniz. Kelime sayısı yükseldikçe fiyat da doğru orantılı olarak yükseliyor. Herkes bu işten kolaylıkla para kazanabilir yeter ki imla ve Türkçe kurallarına dikkat etsin. Bu söylediklerim tabi ki Türkçe makaleler için geçerlidir, yabancı diliniz varsa çok daha güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bu iş aslında ciddiyet isteyen ve öyle gelişi güzel yapılamayacak kadar değerlidir. Günde sadece 1 makale yazsanız ve yazdığınız bu makalenin değeri en az 50 TL olsa, ayda 1.500 TL para yapar, biz buna ortalama 1.000 TL diyebiliriz. Makale yazarak para kazanmak güzeldir ve candır can 🙂 Şaka bir yana çok güzel paralar kazanabilirsiniz arkadaşlar.

Bu işi nasıl yapacağım derseniz; bunun için kurulan çeşitli platformlar ve forum siteleri bulunmaktadır. Bu siteler alıcı ve satıcıyı birleştiren büyük platformlardır. İnternette aratarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz bu yerlere.

7-) Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak
Blog Yazarak Para Kazanmak

Önceki makalelerimde bu konuya çok fazla değindim, bu yüzden ayrıntılı şekilde anlatmanın anlamı yok. Buraya yani blog yazarak para kazanmak yazısına tıklayarak bu konu üzerinde yazdığım yakın zamandaki makalemi okuyabilir ve tüm detayları öğrenebilirsin.

Ancak yine de blog yazarak nasıl para kazanılır kısaca değinmek istiyorum. Aslında bu konu kendi içinde de bir çok dallara ayrılıyor, blog yazarak para kazanabileceğiniz o kadar çok yol var ki, sadece başlıklar halinde değinip geçeceğim.

  1. Google Adsense reklamları aracılığı ile,
  2. Sponsor reklamları aracılığı ile,
  3. Ürün satışı aracılığı ile,
  4. E-Ticaret vb. yöntemler ile,

Bunları çoğaltmak mümkün arkadaşlar, dediğim gibi yukarıda linkini verdiğim yazımı okursanız çok daha fazla bilgiye erişebilirsiniz.

8 -) Satış Ortaklığı ile Para Kazanmak

Satış ortaklığı nasıl yapılır?
Satış Ortaklığı ile Para Kazanmak

Bu konu hakkında da defalarca yazı yazdım, çünkü bu iş yani satış ortaklığı işi oldukça kazançlı bir iştir. Herkes biraz çaba ile bu işten para kazanabilir. Modası geçti diyenler de var, yeni yeni popüler oluyor diyenlerde. Ben de zaman zaman bu iş artık öldü, artık bundan ekmek yiyemeyiz desem de her şey birden değişiyor ve satış ortaklığı ile yeniden para kazanmaya başlayabiliyorum. Bu işler her şeyde olduğu gibi kısmet, her şey Allah’tan, Rab’bimiz nasıl buyurduysa öyle oluyor. Bu yüzden çok fazla kasmaya gerek yok arkadaşlar, gerekli çalışmaları yapın, olursa ne mutlu, olmazsa vardır bunda da bir hayır deyin ve geçin…

Bu nasihatten sonra satış ortaklığı hakkında halen güzel düşünceler beslediğimi belirtmek istiyorum. Çünkü zamanında çok ekmek yedim bu işte, Elhamdülillah halen de yemeye devam ediyorum.

Şöyle düşünün, internet üzerinden satışı olan ve satış ortaklığına açık olan bir ürünü %50 komisyon ile satabildiğinizi… Üstelik hiç bir masraf yapmadan. İnternet sitenizde veya blog sayfanızda ya da sosyal medya hesaplarınızda ufak tefek tanıtımlar yaparak sattığınızı düşünün. Bu ürün 100 TL olsun, sizin bu işten kârınız ortalama 30 ile 50 TL arası değişiyor. Satış ortaklığı hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak için “satış ortaklığı nedir” isimli makalemi okumanızı tavsiye ederim.

Evet kıymetli dostlar, internetten nasıl para kazanılır sorusuna şimdilik bu kadar içerik ile cevap veriyorum. İlerleyen günlerde hiç şüphe yok ki Allah’ın izniyle devamı gelecek. Şöyle bir geriye çekilip baktığınızda hepsinin birbiri ile bağlantılı olduğunu göreceksiniz. Mesela yukarıda örneğini verdiğim, satış ortaklığı sistemi ile blog sitenizden ürün satışı yapıp para kazanmak gibi.. Hepsi neredeyse birbiri ile bağlantılı şeyler. Bu yüzden internetten para kazanmak için sıkı bir çalışma içine girmeniz sizin yararınıza olacaktır bundan hiç kuşkunuz olmasın.

Yorumlarınızı mutlaka bekliyorum, sitemi sağ tarafta yer alan araçlardan takip ederek her yeni yazılan makaleden ücretsiz olarak haberiniz olabilir.

Hayırlı ve bol bereketli kazançlar kazanmanız dileği ile…

Emre ECER