Marketagent Türkiye Şikayetleri Nedir? Para Kazanma ve Çekme Yorumları Güvenilir Mi?

Marketagent, Market Agent

Marketagent

Marketagent, anket firmaları serimizin üçüncü makalesi olacak arkadaşlar. Önceki makalelerimizde Fikir Pazarı ve Valued Opinions‘u tüm detayları ile anlatmıştık. Bugün ise, Marketagent.com‘u en ince ayrıntısına kadar anlatmaya çalışacağız. Marketagent.com da tıpkı diğer firmalar gibi son derece güvenilir ve ödemeler konusunda diğer firmalara nazaran bir adım öndedir diyebiliriz. Her zaman olduğu gibi şimdi arkanıza yaslanın ve bu eşsiz makalenin tadını çıkartın dostlarım!…

Marketagent Nedir?

MarketagentMarketagent.com online reSEARCH GmbH‘in Türkçe dilinde hizmet verdiği bir anket yani araştırma firmasıdır. 1999 yılında hizmete başlayan bu siteye üye olmak tıpkı Fikir Pazarı ve Valued Opinions’da olduğu gibi tamamen ücretsizdir. Kayıt formuna ulaşmak için lütfen tıklayın! > https://panel.marketagent.com/Register/

Marketagent Güvenilir Mi?

Marketagent.com tek başına dünya çapında bir araştırma şirketi olarak görev yapmaktadır. 1999 yılından bu yana sorunsuz şekilde çalışmalarına devam bu firmanın merkezi, Avusturya – Baden‘de yer almaktadır. Ayrıca bu şirket en güvenilir anket firmaları arasında önemli bir yere sahiptir. “Acaba kayıt olmalı mıyım, kazandığım paraları gönderirler mi?” gibi bir şüphe içine girmemenizi önemle belirtmem gerekiyor dostlarım.

Marketagent Şikayetleri

Marketagent için yaptığım araştırmalar neticesinde basit bir kaç olası durum dışında, öyle elle tutulur bir şikayet göremedim arkadaşlar. Bunlar da Fikir Pazarı ve Valued Opinions’da olduğu gibi, “anket gelmiyor” ya da “ankete uygun değilsiniz” gibi çıkan ve neredeyse tüm anket firmalarında karşılaşılan sıradan sorunlardır. Bu tür sorunların üstesinden nasıl geleceğiniz hakkındaki bilgileri makalenin ilerleyen kısımlarında bulabilirsiniz. (Soru – Cevap bölümünden.) Her şeye rağmen Marketagent.com hakkında iyi ya da kötü tüm yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bu sayfa aracılığı ile bize yönlendirebilirsiniz dostlarım.

Marketagent Para Kazanma

Tıpkı Fikir Pazarı ve Valued Opinions’da olduğu gibi, Marketagent.com ile online para kazanmak için yapmanız gereken tek şey, siteye saniyeler içinde ücretsiz üye olup, profilinizde yer alan tüm bilgileri eksiksiz şekilde doldurmak ve size sorulan anket sorularına istediğiniz yanıtı vermek! Ek olarak anket siteleri ve anket doldur para kazan isimli makalelerimize göz atabilirsiniz!

Marketagent Para Çekme?

Marketagent.com’dan doldurduğunuz her anket için önceden belirlenen puanlara sahip olursunuz arkadaşlar. (100 PUAN = 1 EURO) Elde ettiğiniz bu puanları ise online cüzdan yani Skrill Hesabınıza çekip, buradan da doğrudan banka hesabınıza alabilirsiniz. Evet bu doğrudan nakit para çekimi anlamına geliyor ve bu işlemi sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz!

Marketagent Yorumları

Marketagent.com ile ilgili sizinle bazı yorumlar paylaşmak istiyorum dostlarım. Sizde kendi yorumlarınızı aşağıdaki yorum alanından bize iletirseniz, bu sayfa aracılığı ile tüm ziyaretçilerimizle bilgi alışverişinde bulunma şansına kavuşuruz.

Yorum #01: Kayıt olduğumdan beri, düşüncemi işlenmek üzere yetkin ve güvenilir bir ekibe emanet ettiğim ve gelecekteki ürün geliştirmesine ve topluma aktif bir katkı sağlayabildiğim için gurur duyuyorum.

Yorum #02: Anketler, fikirlerin ve düşüncelerin araştırılmasında önemli bir yere sahiptir. Marktagent.com bunun için mükemmel bir platform oluşturmuştur. Düşüncelerin oluşumuna bu şekilde katkı sağlamak eğlencelidir.

Yorum #03: Bir uygulama üzerinden düşünce araştırması. Çeşitli konular ve ürünler… Günün anketini neredeyse hiç unutmam! Birçok istatistiksel sorular, ama aynı zamanda detaya giren sorular da mevcuttur. Israrla devam ediyorum…

Marketagent Üyeliğinizi Başlatmak İçin Lütfen Tıklayın!

Marketagent Türkiye

Kıymetli dostlarım sizler için verdiğim bu giriş bilgilerinden sonra Marketagent.com’u, kendi ağzından biraz daha detaylandırarak anlatmak istiyorum, hazır msınız?

Marketagent.com Hakkında Sıkça Sorulan Sorular!

Soru: Anketlere katılmak için ne yapmalıyım?
Cevap: Bunun için Marketagent.com’a kolayca kaydolun, belirli aralıklarla sizinle e-posta yoluyla iletişimi geçeceklerdir. Bunun üzerine Marketagent.com’a görüşlerinizi bildirerek, anket formunu tamamen doldurulmuş şekilde Marketagent.com’a gönderin. Hepsi bu!

Soru: Marketagent.com’a kaydolmanın ve katılımın ücreti ne kadar?
Cevap: Kaydolmak da, anketlere katılmak da tamamen ücretsizdir. Hatta tam tersi, katılımınızla size para kazanma olanağı sağlanmaktadır.

Soru: Ne zaman ve ne sıklıkla anket alırım?
Cevap: Anketlere davet, rastgele seçilerek gerçekleşir. Başka bir deyişle, Marketagent.com sistemi adres havuzuna rastgele erişir ve gereken katılımcı sayısını seçer,  bu metodolojik olarak gereklidir. Ancak çoğu zaman, katılımcıların belirli gereksinimleri de karşılaması gereklidir (ör. yaş veya cinsiyet). Bu, zaman zaman anketler arasında daha uzun aralar olabileceği ve ardından tekrar çok hızlı ilerleyebileceği anlamına gelebilir.

Soru: Aynı e-posta adresi ile birkaç kişi kayıt olabilir mi?
Cevap: Hayır, bir e-posta adresi başına sadece bir kişi kayıt olabilir.

Soru: Bir anketi cevaplamak ne kadar sürer?
Cevap: Bu son derece değişkendir ve anketin türü ve de uzunluğuna göre 20 dakikaya kadar sürebilir. Emeğinizine karşı alacağınız telafinin yüksekliği ise her zaman, anketin uzunluğuna bağlıdır. Yani aslında bir anket ne kadar uzunsa, o kadar çok getirisi olacaktır.

Soru: Marketagent.com’da ne kadar kazanabilirim?
Cevap: Tamamen doldurduğunuz her bir ankete harcadığınız emeğin telafisi, hesabınıza kaydedilen puanlar ile yapılır. Bu telafinin yüksekliği, ankete göre değişir ve anket türü ile anket formunun uzunluğuna bağlıdır. Anketlere katılma konusunda tamamen özgürsünüz ve hiçbir zaman bir katılma zorunluluğunuz yoktur arkadaşlar. Tarafınızdan elde edilen puanları dilediğiniz zaman Takas Pazarı’nda, nakit para veya kooperasyon partnerlerinin ürünleri veya hizmetleriyle takas edebilirsiniz. Harcanan emeğin karşılığı kesin yüksekliği veya kazanılabilir ödül ile ilgili kesin bilgiler hakkında, her bir anket öncesinden bilgilendirilmiş olacaksınız.

Soru: Neden Marketagent.com’a kaydolup anketlere katılmalıyım?
Cevap: Maddeler halinde sıralayalım:

  • Kaydolmanız için hesabınıza 150 BONUS PUANI (1,5 EURO) puanı kaydedilir,
  • Emeğinizin karşılığı olarak Marketagent puanları elde eder, bunları dilediğiniz zaman nakit para veya kooperasyon partnerlerinden birinin ürünleri ve hizmetleriyle takas edebilirsiniz,
  • Cevaplarınız tamamen gizli tutulur ve hiçbir zaman isminiz veya adresiniz ile birlikte açıklanmaz veya aktarılmaz,
  • Çevrenizde olanları etkileme konusunda size şans sunulmaktadır,
  • Katılım sizler için tamamen ücretsizdir.

Soru: Bilgilerim, Marketagent.com’da güvende mi?
Cevap: Sizin tarafınızdan kayıt sırasında aktarılan bilgiler, Marketagent.com’un bilgi işlem merkezinde muhafaza edilir ve en modern güvenlik standartları doğrultusunda yabancı kişilerin erişimine karşı güvendedir. Marketagent.com size her zaman, en gelişmiş bilgi güvenliği tekniğine uygun çalıştığının garantisini vermektedir.

Soru: Kişisel bilgilerim açıklanacak mı?
Cevap: Kişisel bilgileriniz, sosyodemografik özellikleriniz, kişisel tahminleriniz ve görüşleriniz, hiç bir şekilde kişiliğiniz ile bağlı olarak açıklanmaz. Bunlar sadece, Marketagent.com müşteri için doğru hedef kitleyi seçebilmek ve stratejik trendleri görebilmek için, birikmiş bilgilerin oluşturulması için kullanılır. Marketagent.com müşterileri yani iş verenleri, bir kişiye ait bilgiyle kesinlikle ilgilenmez ve bunun yerine, sadece büyük insan topluluklarının bilgilerine ilgi duyar.

  • E-posta adresiniz Marketagent.com müşterilerine kesinlikle verilmez,
  • Marketagent.com sizinle hiç bir zaman, reklam amaçlı irtibata geçmez. Size hiç bir zaman, bir şey satmaya çalışmaz, sadece görüşleriniz ilgilenirler,
  • Sizin tarafınızdan aktarılan bilgiler ve görüşler hiç bir zaman isminiz veya adres bilgilerinize bağlı olarak aktarılmaz veya açıklanmaz. Marketagent.com müşterileri, ancak birikmiş haldeki bilgilere ihtiyaç duymaktadır.

Soru: Paramı nasıl alırım?
Cevap: Anketlere katılmanızdan dolayı, kişisel hesabınıza Marketagent puanları kaydedilir. Bunları dilediğiniz zaman Takas Pazarı’nda para veya kooperasyon partnerlerinin ürün veya hizmetleriyle takas edebilirsiniz. Biriktirilmiş meblağı bağışlama imkanı da bulunmaktadır. Takas Pazarı’nı ziyaret edebilir, mevcut imkanlar arasından seçim yapabilirsiniz. Puanlarınızı, nakit para ile takas etmeniz durumunda söz konusu meblağ, Skrill aracılığı ile banka hesabınıza havale edilir.

Soru: Marketagent.com puanlarımın karşılığı olarak neler alabilirim?
Cevap: Ankete katılarak elde ettiğiniz puanları, Takas Pazarı’nda nakit para veya kooperasyon partnerlerinin ürün veya hizmetleriyle takas edebilirsiniz veya kamu yararına kullanabilirsiniz. Ödeme alternatiflerine ilişkin olanakları ve takas değerlerini, Takas Pazarı’nda öğrenebilirsiniz.

Soru: İşbirliği ortakları anketlerinin puanları ne zaman hesabıma geçer?
Cevap: İdari nedenlerle, işbirliği ortaklarıyla yapılan projeler için puanları sadece sayfalarındaki anketleri tamamıyla kapattıklarında hesaba geçirebilirler. Bu, anketin ne kadar süre aktif kaldığına ve kaç üyenin katıldığı ile bağlantılıdır. Puanlarınız hesabınıza kaydedilir ve mümkün olan en kısa sürede hesabınıza geçirmeye çalışırlar.

Soru: 200 puana sahip olmama veya anketlere katılmış olmama rağmen neden puanlarımı kullanamıyorum?
Cevap: Bir takas yapmak için, en azından bir ankete katılmanız ve bunun için puan almanız gerekir. Alt profiller dahil edilmez.

Soru: Bir arkadaşı ekleyerek kazandığım puanları ne zaman alırım?
Cevap: Bir kişiyi ekleyerek kazanılan puanlar, kişi bir ankete cevap verdiğinde ve anket için puan aldığında otomatik olarak hesaba geçer. Bir alt profil dahil edilmez yani profil anketleri hariçtir.

Soru: Her ankete katılmak zorunda mıyım?
Cevap: Katılımınızın karşılığı olarak ne elde edeceğinizi, her bir anket öncesi öğrenebilirsiniz. Bunun üzerine, ankete katılıp – katılmayacağınıza karar verebilirsiniz. Her bir anketi reddetmekte serbestsiniz, katılma zorunluğu yoktur.

Soru: Bir anketi ne kadar zaman içinde cevaplandırmalıyım?
Cevap: En uzun cevaplama süresi, ankete göre değişir ve tamamen Marketagent.com müşterilerinin bilgi ihtiyacının aciliyetine bağlıdır. Genelde bir e-posta anketi için birkaç gün vaktiniz vardır. Bu sürenin tam olarak ne kadar olduğu size, anketin başlangıcında bildirilir. Bazı zamanlar, belirli sayıdaki katılımcıya ulaşılmasından dolayı anketin zamanından önce sonlandırılması da olabilir. Katılımınız ne kadar hızlı olursa, anket formuna katılma şansınız o kadar yüksektir.

Soru: Bilgilerim hangi süre için kaydedilir?
Cevap: Marketagent.com’da kayıtlı katılımcı olduğunuz müddetçe, kayıt bilgileriniz bilgi bankasında kayıtlı kalır ve idare edilir. En modern güvenlik standartları doğrultusunda bu bilgiler, üçüncü şahısların erişimine karşı güvendedir. Katılımınızı, iptal işlemi yaparak sonlandırdığınızda, kişisel bilgilerinize ile ilgili tüm bilgiler bir daha geri getirilemez şekilde silinir.

Soru:  Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?
Cevap: Aktif Marktagent.com katılımınızı sonlandırmak istiyorsanız, herhangi bir zamanda derhal iptal edebilirsiniz. Verileriniz 14 gün boyunca Marketagent.com veritabanında devre dışı olacak ve bu noktadan sonra Marketagent.com tarafından sizinle iletişime geçilmeyecektir. Bu süre zarfında takas sisteminde herhangi bir puan takası işlemi yapabilirsiniz, daha sonra verileriniz veritabanından silinecektir.

Soru:  Verdiğim bilgiler kimlere aktarılır?
Cevap: Kişiliğiniz ile doğrudan bağlantısı olan bilgiler, üçüncü şahıslara kesinlikle aktarılmaz. Marketagent.com müşterileri sadece, büyük insan topluluklarının bilgi ve görüşlerine ilgi duymaktadırlar (örn: 14 yaş ve üzeri İstanbul’da yaşayanlar.) Bu nedenle bilgileriniz reklam ve satış amaçları için aktarılmaz. Marketagent.com müşterileri arasında genelde, bilgi ihtiyacı olan şirketler ve ortak çıkarlar topluluğu ve özellikle de ticaret, sanayi, medya, telekomünikasyon vs. branşları yer almaktadır. Ankete katılmanız için sizinle sadece Marketagent.com irtibata geçer.

Soru: Anket formu ile ne yapılır?
Cevap: Tamamen doldurulmuş olan anket formunuzu Marketagent.com’a iade ettikten sonra cevaplarınız bilgi bankasına aktarılır ve anket sonlanana kadar orada kaydedilir. Ardından, tabelalar ve grafikler şeklinde otomatize bir değerlendirme yapılır. Sizin anket formunuz, belirli bir süre sonra sistemden silinir ve böylelikle görüşleriniz Marketagent.com sistemine kaydedilmez.

Soru: Ankete katılma konusuna ilişkin reddedilme durumu olabilir mi?
Cevap: Marketagent.com tarafından yapılan anketlere katılım için en az 14 yaşında olmak şarttır.

Soru: Kişisel bilgilerimi zamanla değiştirmem veya güncellemem gerekli mi?
Cevap: Çoğu zaman cep telefon numaraları, adres veya banka bilgileri değişir, ilgi duyulan konular farklılaşır veya evlenmekten dolayında soyadı değişikliği olmuştur. Marketagent.com bilgi bankasının mümkün olduğu kadar güncel olmasını sağlayabilmek için, temel bilgilerin düzenli aralıklarla güncellenmesi şarttır. Bu sebepten dolayı, kişisel bilgileriniz ile ilgili değişiklikler olması durumunda güncellemenizde her iki tarafa fayda sağlayacaktır. Bunun dışında yılda bir kez olmak üzere güncelleme işlemi Marketagent.com tarafından size hatırlatılacaktır.