Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri! (Mayıs 2021 Listesi)

Anket Doldurarak Para Kazanma
Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak para kazanma adına sizler için özel olarak hazırladığım bu makaleme hoş geldiniz diyerek işe başlamak istiyorum arkadaşlar. Bugün yine burada, bir çok kişi için önemli olduğunu düşündüğüm bir konuya açıklık getirmek için sizlerleyim. Konumuz; anket doldurarak para kazandıran siteler yani anket doldurarak para kazanma sistemleri!

Anket Doldur Para Kazan

Bunun için öncelikle kendimize şu iki soruyu sormamız gerekiyor:

1-) Anket doldurarak para kazanmak gerçek mi?
2-) Şayet gerçekse bu işten ne kadar para kazanabiliriz?

İlk olarak, evet arkadaşlar anket doldurarak para kazanmak hiç olmadığı kadar gerçek ve günümüzde bu şekilde gelir elde etmeye çalışanların sayısı, her geçen gün hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor!

Ne kadar kazanacağımıza gelecek olursak, bu biraz klişe bir yanıt olacak ama gerçek anlamda tamamen size bağlı bir durum! Ayda 50 TL‘de kazanabilirsiniz, 500 TL‘de, hatta çok daha fazlasını bile! Bunun nasıl basit bir şekilde mümkün olabileceğini biraz sonra göstereceğim ama yüksek beklentiler içerisine girmemeniz gerektiğini en başta belirtmek isterim…

Bu makaledeki amacım; Türkiye’de hizmet veren ve tamamı Türkçe içerikli güvenilir anket sitelerinden oluşan anket firmalarının listelerini sizlere sunmak olacak. Göstereceğim bu anket siteleri yani anket firmalarına tamamen ücretsiz şekilde kayıt olabilir ve gönderilen anketleri cevaplayarak, doğrudan Türk Lirası veya Hediye Çeki Puanları kazanabilirsiniz!

“Tavsiye #01”

Şimdi yapmanız gereken tüm işlemleri büyük bir titizlik ve önemle adım adım anlatacağım. İlk etapta sizlere tamamen ücretsiz olarak kayıt olabileceğiniz anket şirketlerinin yani anket doldur para kazan sitelerinin isimlerini ve kayıt adreslerini sunacağım. Sonrasında ise bu firmalara kayıt olurken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve nasıl daha çok para kazanabileceğinizi en ince ayrıntısına kadar göstereceğim. Hazırlığı günler süren ve her kelimesi defalarca kontrol edilen bu makaleyi dikkatli şekilde okumanızı öneriyorum! Çünkü, önemli ve sır niteliğindeki bu bilgileri sizinle paylaşabilmek için haftalarca araştırma ve denemeler yapmam gerektiğini önemle belirtmek istiyorum…

“Tavsiye #02”

Erkek üyelere nazaran, başta kadın üyeler olmak üzere, orta ve ileri yaştaki üyelere çok daha fazla anket gönderimi yapıldığından, üyeliklerinizi; eşiniz, anneniz veya kardeşiniz, kısacası güvenebileceğiniz herhangi bir kişi üzerinden açmanızı ve firmaların tamamına kayıt olarak kazançlarınızı kesinlikle katlamanızı öneriyorum.

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler 2021

( Mayıs Ayı Güncel Listesi! )

UYARI: Bazı sitelerin aylık kayıt kontenjanları sınırlı sayıdadır, bu sebeple kayıt için acele etmelisiniz!

#01Toluna TR
(Kayıtlar kapanmak üzere!)
Kayıt Ol!
#02Ipsos TR
(Kayıtlar kapanmak üzere!)
Kayıt Ol!
#03Life Points TR
(Kayıtlar kapanmak üzere!)
Kayıt Ol!
#04Panel Station TR
(Kayıtlar kapanmak üzere!)
Kayıt Ol!
#05Fikir Pazarı TRKayıt Ol!
#06Valued Opinions TRKayıt Ol!
#07Survey Pago TRKayıt Ol!

 

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket doldurarak para kazanmak adına, hayati öneme sahip olduğunu düşündüğüm ilk 5 detayı aşağıda sunuyorum arkadaşlar…

 Detay #01:  Yukarıda belirttiğim anket firmalarına kayıt olduktan sonra, profil bilgilerinizi eksiksiz şekilde doldurmanız çok önemli, aksi taktirde anket gönderimleri az olacaktır. Yani kendinizi anket şirketlerine ne kadar çok tanıtırsanız, o kadar çok ücretli anket doldurma şansına, dolayısıyla o kadar çok anket ile para kazanma şansına kavuşabilirsiniz.

 Detay #02:  İster istemez bilgilerinizin güvenliği için şüphe duyabilirsiniz, bende ilk tanıştığım anket firmaları için aynı sorunu yaşıyorum evet doğru ama size sunduğum bu şirketler oldukça köklü bir geçmişe ve güvene sahip araştırma firmalarıdır yani güvenilir anket siteleridir. Bu konuda içinizin rahat olması son derece önemli olduğu için şu örneği vermek istiyorum: Güvenlik sebebiyle cep telefonu veya adres bilgilerinizi vermek istemediğiniz bir anket sitesine, kazançlarınızı nakite çevirebilmek için İsim Soyisim ve IBAN numaranızı vermeniz sizce ne kadar güvenlidir? 🙂 Burada önemli olan karşılıklı güvendir… Eğer siz kendinizi firmaya gerçek bir anket katılımcısı olarak tanımlar ve aslında çok da önemli olmayan bu bilgileri firmayla paylaşırsanız, firma da yani anket doldurarak para kazandıran siteler de size güven duyup daha çok anket gönderecek ve hemen hemen her konuda size öncelik tanıyacaktır. Bu şekilde hesabınızı aktif etmeniz, sizin gerçek bir kişi ve gerçek anlamda anket doldur para kazan siteleri için gönüllü bir internet kullanıcısı olduğunuzu gösteriyor ve dolayısıyla en güvenilir anket siteleri de neredeyse bu şekilde işlem yapan tüm üyelerine öncelik tanıyor…

 Detay #03:  Bilgilerinizin güvende olduğundan emin olduktan sonra gelelim bir diğer önemli konuya. Bazen kayıt aşamasında, bazen de kayıt işlemi tamamlanıp profilinizi doldurma aşamasında sizden bulunduğunuz bölgenin posta kodu istenecektir. Eğer posta kodunuzu bilmiyorsanız PTT’nin şu adresinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. > http://postakodu.ptt.gov.tr/

 Detay #04:  Dördüncü maddemiz biraz tuhaf gelebilir ama daha çok para kazanabilmek için kesinlikle yapılması gereken bir adım olarak değerlendirmemiz gerekiyor. Biz erkekler olarak kendimize pek harcama yapmayız. Sadece ciddi anlamda ihtiyacımız olduğunda bir şeyler alırız. Anket yaparak para kazanma siteleri yani en iyi anket şirketleri de bu durumun farkında oldukları için, erkek üyelerine daha az, kadın üyelerine ise çok daha fazla anket gönderimi yapmaktadır. Eğer eşiniz, anneniz veya kardeşleriniz ya da güvenebileceğiniz kadın arkadaşlarınız varsa, üyeliklerinizi onların adına yani bu kişilerin bilgileri doğrultusunda açmanız çok daha kazançlı olacaktır. Dünyanın kuralı bu yapacak bir şey yok, kadınların her zaman önceliği vardır. 🙂

 Detay #05:  Beşinci ve son önemli uyarım ise hayati önem taşıyor diyebilirim. Anket firmalarına kayıt olduktan sonra, maksimum 15-20 gün içinde mutlaka anket almanız gerekiyor yani ilk 15-20 günlük bu sürede, anket sitesinin size en az 1 adet anket göndermesi gerekiyor. Eğer gelmezse yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir ya da yanlış yaptığınız bazı şeyler… Bunların olmaması ve o ilk anketi alabilmeniz için e-posta adresinizin ve cep telefonunuzun sisteme doğru bir şekilde girilmesi gerekiyor. Bu konunun üstünde çok duruyorum çünkü eğer bu iki – üç haftalık dönemde anket alamazsanız büyük ihtimalle sonraki dönemlerde de anket alımlarınız oldukça güç olacaktır. Çünkü sistem sizi spam yani sahte hesap olarak tanımlamış olabilir.

“Tavsiye #03”

İlk, iki – üç haftalık zaman diliminde, her ne kadar e-posta ile size bilgilendirme yapılıyor olsa da, hemen hemen her gün firmada oluşturduğunuz hesaba giriş yapıp, yeni anket olup olmadığını kontrol etmeyi sakın unutmayın! Bazen gönderilen e-postalar spam/gereksiz/önemsiz klasörlerine düşebiliyor ya da hiç ulaşmıyor


Anket Siteleri

Bu önemli detayları verdikten sonra makalemizin geri kalan kısmına Soru & Cevap şeklinde devam edelim arkadaşlar…

Anket sitelerine nasıl kayıt olacağım?

Yukarıda verdiğim listede yer alan “Kayıt Ol!” bağlantısına tıklayın. Karşınıza doğrudan sitelerin kayıt sayfaları gelecektir. Buradaki bilgilerin tamamı Türkçe olduğu için hiç zorlanmadan basit bir şekilde kayıt formunu doldurun ve gönderin. Sonrasında e-postanıza gelen aktivasyon yardımı ile hesabınızı aktif edin ve online anket doldurma sitelerinin size anket göndermesini bekleyin.

Sitelere kayıt olurken verdiğim kişisel bilgiler güvende olacak mı?

Kıymetli dostlarım aslında bu soruyu, yukarıda yer verdiğim önemli hususların 2. maddesinde detaylandırmıştım. Tekrar hatırlatmak gerekirse size sunduğum bu anket firmaları elbette son derece güvenilir anket yaparak para kazanma sitelerinden oluşmaktadır. Sadece birer web sitesinden ibaret değil, makalenin ilerleyen bölümlerinde bulacağınız üzere tam anlamı ile şirket ofisleri, açık adresleri ve bunun gibi bir çok detay, şeffaf şekilde üyelerine sunulmaktadır. Tüm bunlara rağmen, sorumluluğun tamamen sizde olduğunu hatırlatmak isterim.

Anket sitelerine kayıt olurken Sözleşme vb. bir şey imzalamam gerekiyor mu?

Kesinlikle hayır. Kullanıcı sözleşmesi dışında hiç bir şeye onay vermek zorunda değilsiniz. Klasik olarak “Şartlar ve Koşullar” hükümlerini kabul etmeniz yeterli, site sahipleri ile oturup anlaşma yapmanıza gerek yok.

Firma sitelerinde yer alan üyeliklerimi istediğim zaman iptal edebilir miyim?

Size sunmuş olduğum anket doldurarak para kazanma sitelerinin tamamı kaliteli siteler yani kaliteli anket doldur para kazan siteleridir. (En azından ben böyle düşünüyorum.) İstediğiniz zaman üyeliklerinizi iptal edebilir ve kişisel bilgilerinizi silebilirsiniz.

Anket doldurarak para kazandıran siteler bana nasıl ulaşıp anket gönderecek?

Bu sorunun cevabını da yukarıda yer alan 5. maddemizde detaylı şekilde anlatmıştım arkadaşlar. Kısaca şunu söylemek istiyorum ki, ilk 2 – 3 haftalık zaman diliminde kesinlikle fırsat bulduğunuz her an anket doldurarak para kazandıran sitelere giriş yapıp yeni anket var mı diye kontrol etmeniz gerekiyor. İlk anketinizi doldurduktan sonra işler rayına giriyor ve bir çok anket sitesi artık e-posta yolu ile sizi bilgilendiriyor. Elbette hepsi bu yöntemi seçmediği için haftada bir kaç gün, e-posta ile bilgilendirilme yapılmamış olsa bile, panel hesaplarına giriş yapıp yeni anket kontrolü yapmanız size fayda sağlayacaktır. Böylelikle açılan yeni anketleri kaçırmamış olursunuz.

Anketleri nasıl doldurmam gerekiyor?

Belli bir kural ya da şart yok, bu konuda tamamen özgürsünüz. Dikkat etmeniz gereken tek şey, hiç bir soruya absürt yanıtlar vermemenizdir. Yani anketleri hemen bitirmek için yalan yanlış bilgiler verirseniz sonrası için anket alımlarınız düşecek ve zaman içerisinde belki de anket gönderilmeyen üye statüsüne düşürüleceksiniz. Sorulara vermeniz gereken yanıtlar genellikle test şeklinde yani işaretlemeli, seçmeli olduğu için hiç zorlanmadan anketleri doldurabilirsiniz.

Anket sitelerinden gönderilen tüm anketleri doldurmak zorunda mıyım?

Kesinlikle böyle bir zorunluluğunuz bulunmuyor. İstediğiniz anketi doldurabilir, istediğiniz anketi pas geçebilirsiniz, tercih tamamen size kalmış. Ancak size tavsiyem gönderilen tüm anketleri, en uygun yanıtlar vererek eksiksiz şekilde doldurmanızdır, yani devamlılığı sağlamanızdır.

Anket doldurarak para kazandıran sitelerin mantığı nedir, neden bize ödeme yapılıyor?

Anket doldurarak para kazandıran siteler ile ilgili döngü şu şekilde gerçekleşiyor:

X = Ürün ya da Hizmet Sahibi.
Y = Anket Firması.
Z = Anket Firması Üyesi, (Anket Doldurarak Para Kazanan Kişi).

X Ürün ya da Hizmet Sahibi, Y Anket Firması’na herhangi bir konu hakkında araştırma yaptırması için ücret ödüyor. Z Anket Firması Üyesi, (Anket Doldurarak Para Kazanan Kişi)’de firmanın gönderdiği her bir anketi başarılı şekilde doldurduktan sonra gelir elde ediyor. Yani kısaca Y Anket Firması, X Ürün ya da Hizmet Sahibi’nden elde ettiği geliri Z Anket Firması Üyesi, (Anket Doldurarak Para Kazanan Kişi) ile paylaşmış oluyor. Süreç temelde bu şekilde işliyor.

Anket doldurarak para kazanma sitelerinden ne kadar para kazanabilirim?

Unutmayın arkadaşlar, ne kadar çok anket doldur para kazan sitesine kayıt olursanız o kadar çok kazanma şansınız olacaktır. Bir siteden ayda 10 ila 20 Lira arası kazanıyorsanız, 5 ya da 10 adet siteye kayıt olduğunuz düşünüldüğünde bu rakam 50 ile 200 Lira arası bir orana katlanacaktır. Burada önemli olan, her fırsatta belirttiğim gibi ödeme yapan anket firmalarını bulabilmek ve bunlara tam anlamıyla eksiksiz şekilde kayıt olup karşılıklı bilgi alışverişi yapabilmektir. Ek olarak sitelerin referans sistemlerini kullanabilir ve kazançlarınızı katlayabilirsiniz.

Anket sitelerinden elde ettiğim kazançlar bana nasıl ulaşacak?

Temelde 2, pratikte 3 farklı yol ile kazançlarınızı elde edebilirsiniz arkadaşlar. İlki banka hesabına ödeme, ikincisi online cüzdanlar aracılığı ile ödeme ve üçüncüsü ise online hediye çekleri yolu ile ödemedir. Bunlardan en çok tercih edileni ise online hediye çekleri yolu ile yapılan ödemelerdir.


 

En İyi ve Güvenilir Anket Doldurma Siteleri

Şimdi ise yukarıda sunduğumuz anket sitelerinin aşağıdaki detaylarına değinelim:

 • Nedir?
 • Nerededir?
 • Güvenilir mi? Şikayetleri Nelerdir?
 • Para Kazanma ve Çekme İşlemleri Nasıldır?

Anket Doldur Para Kazan Sitesi: #01 – Fikir Pazarı TR

Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi - Fikir Pazarı

 • Fikir Pazarı Nedir?

Fikir Pazarı, benim ziyaretçilerime en çok tavsiye ettiğim anket sitelerinin başında geliyor arkadaşlar. Çünkü bu sitenin asıl sahibi olan Survey Sampling International 1977 yılında kurulmuş ve Research Now ile 2018 yılında birleşerek gücüne güç katmıştır. SSI, 2013 yılında www.fikirpazari.web.tr anket doldur para kazan sitesi ile Türkiye pazarına girmiş ve oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir.

 • Nerededir?

Açık adres: 58 West 40th Street New York, NY 10018
Telefon: +1 (212) 805-2800

 • Güvenilir Mi? Şikayetleri Nelerdir?

Fikir Pazarı’nın arkasında çok güçlü firmalar var ve bu elbette insana güven veriyor. Ancak bir firma ne kadar büyük olursa olsun yine de olumsuz bildirim alıyorsa, bu bildirimleri ciddi anlamda incelemeli ve müşterilerine her daim güven vermelidir. Fikir Pazarı bana kalırsa bunu yapabiliyor ama yine de diğer tüm anket firmalarında olduğu gibi Fikir Pazarı’nda da olumsuz yorumlarla karşılaşabiliyoruz. Bu tür yorumlar genellikle anketlerin azlığı ve ödeme yönteminin online hediye çeki şeklinde olmasından kaynaklanıyor. Dediğim gibi arkadaşlar internette olumlu ya da olumsuz bir çok yorum ile karşılaşabilirsiniz. Ancak hatayı biraz da kendimizde aramakta fayda var diye düşünüyorum.

 • Para Kazanma ve Çekme İşlemleri Nasıldır?

Elbette ne kadar çok anket gönderimi o kadar çok anket doldurma şansı yani para kazanma anlamına geliyor. Daha çok anket alabilmek için, profil bilgilerinin düzenli olarak güncellenmesi gerekiyor. Fikir Pazarı’ndan elde edilen gelirleri CarrefourSA‘dan online hediye çeki yani indirim kuponu – kodu olarak kullanabilirsiniz arkadaşlar.


Anket Doldur Para Kazan Sitesi: #02 – Valued Opinions TR

Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi - Valued Opinions TR

 • Valued Opinions Nedir?

Valued Opinions‘u listemizin ikinci sırasına almamızın sebebi, bu anket doldur para kazan sitesinin de Research Now Firmasının bir ürünü olmasıdır. Research Now Firması, şu an araştırma şirketleri arasında oldukça popüler bir konumdadır. Türkiye pazarına ise 2015 yılında www.valuedopinions.com.tr sitesi ile giriş yapmıştır.

 • Nerededir?

Açık adres: 5800 Tennyson Parkway Plano, TX 75024
Telefon: +1 (214) 365-5000

 • Güvenilir Mi? Şikayetleri Nelerdir?

Valued Opinions’u hakkında internette çok fazla yorum bulunmuyor. Bu site biraz da Fikir Pazarı’nın gölgesinde kaldığı için çok fazla popüler değil. Ancak kullanan ziyaretçilerimden herhangi bir olumsuz geri dönüş almadığımı söyleyebilirim arkadaşlar. Elbette bu %100 güvenilir olduğu anlamına gelmiyor, tüm anket sitelerinde olduğu gibi Valued Opinions’unda mutlaka bir hata payı vardır arkadaşlar.

 • Para Kazanma ve Çekme İşlemleri Nasıldır?

Fikir Pazarı’nda olduğu gibi Valued Opinions’dan elde ettiğiniz gelirleri HepsiBurada‘dan ya da CY.SEND‘den kullanma şansına sahipsiniz. Elbette bu siteden de daha çok para kazanmanın tek yolu daha çok anket doldurmaktan geçiyor.


Anket Doldur Para Kazan Sitesi: #03 – Toluna TR

Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi - Toluna TR

 • Toluna Nedir?

Listemizin üçüncü sırasında yer almayı hak eden Toluna, uzun zamandır çevrimiçi anketler üreten başlı başına bir şirkettir. Şirket 2000 yılında Fransa‘da Frédéric-Charles Petit tarafından kurulmuştur. Toluna, topluluk sitesinde 68+ ülkede 24 milyondan fazla aktif üyesi olan tüketici topluluğunu yönetmektedir. Toluna, diğer sitelere nazaran ek olarak bir sosyal platform örneği taşımaktadır. Daha fazla detay isterseniz Toluna Türkiye Resmi Blogu‘ndan ulaşabilirsiniz arkadaşlar.

 • Nerededir?

Açık adres:Toluna SAS 5 avenue du Château Vincennes, 94300 France
Telefon: +33 (0) 1 40 89 71 00
Faks: +33 (0) 1 40 89 71 01
E-posta: contact-fr@toluna.com

 • Güvenilir Mi? Şikayetleri Nelerdir?

Toluna çok eski bir şirket olduğu için hakkında yapılan bir çok olumlu ve olumsuz yorum bulunmakta. Bu yüzden daha çok eski yorumlardan ziyade yakın geçmişe bakıp acaba bu site ödeme yapıyor mu, hak ettiğim gelirleri bana gönderiyor mu şeklinde ufak bir araştırma yapmak gerekiyor. Elbette diğerlerinde olduğu kadar Toluna’da da hata payı bulunmakta. Önemli olan bu tür sorunları aşabiliyor mu buna bakmak gerekiyor. Bana soracak olursanız, her şeyi eksiksiz şekilde yerine getirmeye çalışan bir firma olduğu ortadadır. Ama ister istemez araya bazı ufak tefek sorunlar da karışacaktır. Bunlara itibar edip etmemek tamamen sizin elinizde arkadaşlar.

 • Para Kazanma ve Çekme İşlemleri Nasıldır?

Toluna’dan elde ettiğiniz gelirleri Türkiye’de Hotic ve n11.com‘dan dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Ayrıca buna ek olarak Toluna’da zaman zaman düzenlenen çekilişler sayesinde ekstra gelir elde etme şansına da sahipsiniz.


Anket Doldur Para Kazan Sitesi: #04 – Life Points TR

Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi - Life Points TR

 • Life Points Nedir?

Geldik dördüncü sıraya, listemizin dördüncü sırasında LifePoints yer almaktadır. Lightspeed dünya çapında 70 ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük özel araştırma ve analiz sağlayıcısı olarak derecelendirilmiş bir kuruluştur. Lightspeed tüketicilerin görüşlerini ve fikirlerini paylaşabileceği bir alan olarak 2016 yılında LifePoints’i kurmuş ve geliştirmiştir. Günümüzdeki üye sayısı tüm dünyada 5.000.000’dan fazladır.

 • Nerededir?

Açık adres: 148 Dalhousie St., Ottawa, Ontario, Canada, K1N 7C4
Telefon: +1-514-907-1801
Faks: 514-221-4499
E-posta: info@lightspeedhq.com

 • Güvenilir Mi? Şikayetleri Nelerdir?

Her ne kadar dünya çapında 70 ülkede faaliyet gösteren ve büyük başarılara imza atan bir firmanın ürünü olsa da, LifePoints diğer anket sitelerine göre biraz yeni sayılır. Dolayısıyla internette bu anket sitesi ile ilgili çok fazla bilgi, daha doğrusu çok fazla kaliteli ve güvenilebilecek olumlu ya da olumsuz yorum bulunamamaktadır. Bu sebeple kullanıp tecrübe etmek çok daha faydalı olacaktır. Ancak bu durum kesinlikle bu anket sitesinin kalitesiz ya da güvensiz olduğu anlamına gelmemektedir.

 • Para Kazanma ve Çekme İşlemleri Nasıldır?

LifePoints benzer anket doldurma sitelerinin aksine sürekli olarak yeni anketler hakkında sizi bilgilendiriyor, hatta bazen sıkılıyorsunuz bile bu bildirimlerden. Bu yüzden LifePoints Panel’de para kazanmak biraz daha aktif olmak anlamına geliyor. Doldurduğunuz anketlerden elde ettiğiniz birikimlerinizi yine diğer sitelerin aksine, Amazon, iTunes hatta Starbucks‘tan bile harcayabiliyorsunuz.


Anket Doldur Para Kazan Sitesi: #05 – Ipsos TR

Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi - Ipsos TR

 • Ipsos Nedir?

Geldik listemizin ortasına yani beşinci sırasına arkadaşlar. Listemizin beşinci sırasında neredeyse herkesin bildiği o meşhur araştırma şirketi Ipsos bulunmakta. Ipsos Group S.A., Fransa’nın başkenti Paris’de yer alan, küresel bir araştırma ve danışmanlık şirketidir. Şirket 1975 yılında Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Didier Truchot tarafından kurulmuş ve 1 Temmuz 1999’dan beri Paris Borsasında halka açık olarak işlem görmektedir.

 • Nerededir?

Açık adres: Ipsos Headquarter office 35, rue du Val de Marne 75013 Paris
Telefon: (+33) 1 41 98 90 00

 • Güvenilir Mi? Şikayetleri Nelerdir?

Kesinlikle son derece güvenilir olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim arkadaşlar. Fikir Pazarı ile aynı seviyede güven duyulan, hatta zaman zaman bir tık ödeye geçen bir anket şirketi olduğunu gönül rahatlığı ile belirtebilirim. Okuduğunuz üzere, şirket çok eski ve köklü. Bu günlere kadar kolay gelindiğini sanmıyorum. Elbette diğerlerinde olduğu gibi Ipsos ile ilgili de olumsuz yorumlar yapılmıştır ve yapılmaya devam edecektir. Ancak “ölüsü bile yeter” deyimi tam da Ipsos için geçerlidir.

 • Para Kazanma ve Çekme İşlemleri Nasıldır?

Ipsos’ta daha çok para kazanmak için yapmanız gereken şeylerin başında anketlere doğru şekilde yanıt vermek geliyor. Ne kadar çok kaliteli anket doldurursanız size verilen önem de tüm anket sitelerinde olduğu gibi Ipsos’ta da artıyor. Anketlerden elde edilen gelirleri ise IPSOS Hediye Kataloğu sitesinden dilediğiniz gibi harcayabiliyorsunuz. Evet Ipsos bu aşamada, diğer anket doldur para kazan sitelerinden ayrılıyor ve kendine özgü bir hediye paneli ile üyelerini memnun etmeye çalışıyor.


Anket Doldur Para Kazan Sitesi: #06 – Panel Station TR

Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi - Panel Station TR

 • Panel Station Nedir?

Geldik listemizin altıncı anket sitesi olan Panel Station’a arkadaşlar. Panel Station hakkında internette çok fazla bilgi bulmanız pek mümkün değil. Yani bu site diğerlerinin gölgesinde kalıyor diyebiliriz. Bunun nedeni ise web site arayüzünün diğer anket doldur para kazan sitelerine oranla biraz daha eski tarzda ve kullanışsız olması olarak düşünebiliriz. Elbette bir çok faktör var ama bana göre öne çıkan hususlar bunlardır diye düşünüyorum. 2008 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden bir anket sitesi olarak karşımıza çıkıyor.

 • Nerededir?

Açık adres: Borderless Access Panels Pvt. Ltd. Building 2A, Aster-East Tower, Lower Ground Floor, Embassy Tech Village (Formerly Vrindavan Tech Village), Marathalli – Sarjapur Outer Ring Road, Devarabeesanahalli, Bangalore-560 103.
Telefon: +91-80-41785814.
Faks: +91-80-4178580

 • Güvenlilir Mi? Şikayetleri Nelerdir?

İlk beş anket sitemiz için söylediklerim maalesef bu anket doldur para kazan sitesi için geçerli değil dostlarım. Çünkü Panel Station hakkında çok fazla olumsuz yorum bulunmakta. İster istemez bunları dikkate almanız gerektiğini önemle hatırlatmam gerekiyor.

 • Para Kazanma ve Çekme İşlemleri Nasıldır?

Hiç bir anket firması aylık olarak göndereceği anket oranını önceden belirleyemediği için üyelerine önceden belirlenen bir kazanç oranı vaad edemezler. Hal böyle olunca diğer anket siteleri dururken Panel Station elbette geri planda kalmaya devam edecektir. Bu yüzden Panel Station’dan para kazanmak diğer anket sitelerine göre oldukça güçtür. Elde edilen gelirler ise Markafoni platformundan kullanılabilmektedir.


Anket Doldur Para Kazan Sitesi: #07 – MarketAgent TR

Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi - MarketAgent TR

 • Market Agent Nedir?

Sona doğru yaklaşırken listemizin yedinci sırasına MarketAgent.Com‘u alıyoruz arkadaşlar. MarketAgent 1999 yılından bu yana çalışmalarına başarılı şekilde devam ediyor. Şirketin tam adı ise Marketagent.com online reSEARCH GmbH‘dır. Aslında nedir sorusuna verilecek çok fazla bir yanıt yok arkadaşlar çünkü bu anket sitesi benzerlerinin aksine oldukça başarılı bir geçmişe ve de öyle görünüyor ki geleceğe sahip.

 • Nederedir?

Açık adres: Mühlgasse 59, 2500 Baden, Avusturya
Telefon: +43 2252 – 909 009
Faks: +43 2252 – 909 009 – 99

 • Güvenilir Mi? Şikayetleri Nelerdir?

Son derece kaliteli ve güvenilir olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. 1999 yılından bu yana araştırma çalışmalarına başarılı bir şekilde devam eden MarketAgent.Com oldukça başarılı bir arayüze sahiptir. Kısacası bu site, evet çok ama çok başarılı sonuçlar elde etmektedir.

 • Para Kazanma ve Çekme İşlemleri Nasıldır?

MarketAgent.Com’dan para kazanmak diğer anket sitelerinden para kazanmayla oranlara çok daha iyidir ve sizi mutlu eder. Çünkü bu anket sitesinden elde ettiğiniz kazançlarınızı Skrill üzerinden doğrudan banka hesabınıza alabilirsiniz.


Anket Doldur Para Kazan Sitesi: #08 – Myiyo TR

Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi - Myiyo TR

Uyarı: Maalesef bu anket sitesi artık tek tip ödeme sistemine geçmiştir. Tüm ödemeler sadece PayPal ile yapılmaktadır. Maalesef güzel ülkemizde PayPal sistemi yasak olduğu ve herhangi bir Afrika ülkesinde de yaşamadığımız için PayPal’ı kullanamıyoruz. Dolayısıyla bu anket sitesinden an itibariyle ödeme alınamadığını üzülerek bildiriyoruz.

 • Myiyo Nedir?

Geldik listemizin sekizinci sırasında,  anket doldur para kazan listemizin sekizinci sırasında Myiyo‘ya yer veriyoruz arkadaşlar. Myiyo, 2016 yılından bu yana araştırma sektörü üzerine çalışmalarını gerçekleştiriyor. Anket doldurarak para kazanma sektöründe oldukça popüler olan Myiyo’nun bir çok artısı bulunuyor.

 • Nerededir?

Açık adres: mo’web GmbH, Mertensgasse 12, 40213 Düsseldorf, Almanya
E-posta: contact.tr@myiyo.com

 • Güvenilir Mi? Şikayetleri Nelerdir?

Oldukça basit ve kullanışlı bir platform yapısına sahip olduğu için bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen Myiyo, bize göre son derede güvenilir bir anket sitesidir. Diğerlerinde olduğu gibi Myiyo hakkında da mutlaka olumsuz yorumlar bulunmaktadır ancak günümüz itibariyle kesinlikle güvenilir olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

 • Para Kazanma ve Çekme İşlemleri Nasıldır?

Myiyo ile elde ettiğiniz puanları doğrudan hiç bir aracı olmadan direkt olarak Türkiye’deki banka hesabınıza alabilirsiniz dostlarım. Ödemeleri talep ettiğiniz günden sonra, ortalama 1 ay içerisinde talep ettiğiniz hesaba gönderilir. Para kazanma konusunda ise ortalama şekilde bir anket gönderimi olduğu için anketler çok çabuk tükenmekte ve üst limite ulaşmaktadır. Bu yüzden günde bir kaç kez kesinlikle panel hesabınıza girip yapıp kontrol etmeniz gerekiyor.


Anket Doldur Para Kazan Sitesi: #09 – Napolyon TR

Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi - Napolyon TR

 • Napolyon Nedir?

30 yaş üstü ziyaretçilerim hatırlayacaktır, bir zamanlar Süper Teklif isimli bir anket sitesi vardı. İşte bu anket sitesinin isim değiştirmiş hali Napolyon‘dur arkadaşlar. Yani yıllar önce Türkiye’de ilk defa anket doldurarak para kazanma girişimi olarak adını duyduğumuz Süper Teklif artık Napolyon adı ile anılmaya başlandı. Zaten Google’da “Süper Teklif” olarak arama yaptığınızda karşınıza yine bu site gelecektir. 2004 yılından bu yana hizmet veren bu anket sitesi oldukça başarılı çalışmalara imza atmıştır. Napolyon, bir çok yatırımında sahibi olduğu Hitay‘a aittir.

 • Nerededir?

Açık adres: Eski Büyükdere Cad. Özcan Sok. No: 2 34416, 4. Levent / Kağıthane / İstanbul
Telefon: 212 349 49 00
Faks: 212 349 49 94
E-posta: info@napolyon.com

 • Güvenilir Mi? Şikayetleri Nelerdir?

Myiyo’da olduğu gibi Napolyon’un da son derece güvenilir olduğunu kesinlikle söyleyebilirim arkadaşlar. Ödemeler konusunda oldukça hassas bir yapısı var, ödemeleri eksiksiz şekilde aldığımız için herhangi bir sorun yaşamadığımızı da önemle belirtmek istiyorum.

 • Para Kazanma ve Çekme İşlemleri Nasıldır?

Elde ettiğiniz gelirlerin toplamı 100 TL’ye ulaştığında doğrudan banka hesabınıza çekim yapabiliyorsunuz. Yukarıda da söylediğim gibi bu konuda oldukça hassas bir yapıya sahipler. Ayrıca mini anketler ve mini bilgi yarışmaları sayesinde ekstra gelir elde etme şansına da sahipsiniz.


 

Anket Doldurarak Para Kazanma Gerçekleri

Buraya kadar her şey güzel hoş ama gelin bir de anket doldurarak para kazanmanın gerçeklerini yani madalyonun diğer yüzüne göz atalım arkadaşlar. Anket doldurarak para kazanmak evet çok basit ve minimum seviyede vakit ayırarak gelir elde edilebilen en popüler online para kazanma yollarından birisidir. Ancak anket doldurarak asla ama asla zengin olamazsınız, ayda binlerce lira para kazanamazsınız. Sadece internet için harcadığınız ücreti ve biraz daha sıkı bir çalışmayla genel anlamda faturalarınızın bir kısmını ödeyebilecek kadar gelir elde edebilirsiniz. Bahsettiğim bu önemli husus sıradan kullanıcılar yani sadece anket doldurarak para kazanmak isteyen kişiler için geçerlidir.

Ancak anket doldurarak para kazanmanın yanında, neredeyse her anket sitesinde bulunan referans sistemini kullanarak çok daha fazla gelir elde edebilirsiniz arkadaşlar. Bunun için panel hesabınıza giriş yaptığınızda göreceğiniz üzere, referans ya da davet yolu adı altında size özel olarak sunulan bir link yani bağlantı görürsünüz. Bu bağlantı yardımıyla anket sitelerine kazandıracağınız her gerçek kullanıcı için ekstra kazançlar elde edebilirsiniz. Bu sayede anket doldurarak para kazanma sitelerinden ciddi anlamda gelir elde etme şansına kavuşabilirsiniz.

Tüm bu anlatılanların yanı sıra şans elbette sizden yana olmalıdır arkadaşlar. Anket doldurarak para kazanmak oldukça popüler olduğu kadar, oldukça az kazandıran bir online kazanç yoludur. Bu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu sebeple bu işe başlayan çoğu kişi bir kaç hafta içerisinde bu işten vazgeçip anketlere devam etmedikleri için doğal olarak hiç para kazanamaz ve bu yöntemi hep olumsuz şekilde yorumlar.

Anket doldurarak para kazanmak aslında biraz da sabır işidir arkadaşlar. Kimse kimseye durduk yere beş kuruş para vermez. Anket şirketleri insanlara, fikirleri karşılığında önceden belirlenen bir ücreti ödeme şansı sunarlar ama insanlar sorulara yanıt vermeye bile tenezzül etmedikleri için hiç bir zaman bu işten para kazanamazlar. Anket doldurarak para kazanmak büyük bir yalan ve aldatma şeklinde gerçek dışı yorumlar yaparlar ve bu işten para kazanmak isteyen insanları da ister istemez olumsuz şekilde etkilerler. Oysa ki anket doldurarak para kazanmak makalemizin girişinde de belirtiğimiz üzere gerçektir ve bu işten para kazanmaya çalışan kişilerin sayısı hızlı bir şekilde artmaya devam etmektedir. Bu sebeple kendi hür iradeniz ile karar vermeli ve size en uygun olan yolu seçerek devam etmelisiniz arkadaşlar. Anket doldurarak para kazanmak yalan mı şeklinde yayınlanan yorumlara mı inanacaksınız yoksa deneyip kendiniz mi göreceksiniz, seçim elbette size ait…


Anket Doldurarak Para Kazanma Yorumları

Gerek kayıt adreslerini verdiğim Anket Siteleri, gerekse diğer tüm hususlar hakkında herhangi bir soru sormak isterseniz, hemen aşağıda yer alan yorum alanından irtibata geçebilirsiniz. Sizler ve kendim için elimden geldiğince daha çok anket doldur para kazan sitelerinin isimlerini ve web site kayıt adreslerini buradan yayınlamak istiyorum. Bunun için de sizlerin desteğine ihtiyacım olduğunu açıkça söylemek istiyorum. Bu sayfayı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmanız, bir kaç kelimeden de olsa yorum yapmanız bana müthiş oranda fayda sağlayacaktır arkadaşlar.

Ayrıca internette anket doldurarak para kazanan var mı, internetten anket doldurarak para kazanmak güvenilir mi gibi anket doldurarak para kazanma yorumlarınızı da dilediğiniz gibi buradan paylaşabilirsiniz…


Tüm bunlara ek olarak aşağıdaki makalelere göz atmanızda fayda var!