Online Para Kazanmak İçin Günde Kaç Saat Çalışmalıyız?

Sevgili dostum, her zaman olduğu gibi bugün de farklı bir konu ile karşındayım. Bugün sana, online para kazanmak için günde kaç saat çalışmamız gerekiyor bunu örneklerle anlatmaya çalışacağım. Şimdi arkana yaslan ve hiç bir yerde bulamayacağın bu makalenin tadını çıkart 🙂

  • Öncelikle şunu iyi bilelim, online ortamda para kazanmak istiyorsan bu işi ciddiye alıp düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor. En önemli kuralımız bu, bunu sakın unutmayalım.
  • Peşine ise süreklilik kuralımız geliyor, biraz daha açacak olursak, yaptığımız iş her neyse devamını getirmemiz gerekiyor. Öyle denedim olmadı deyip bırakmak yok!
  • Profesyonellerden yardım almak şart! Amerikayı yeniden keşfetmenin anlamı var mı? Yaptığımız ya da yapmayı düşündüğümüz işi zaten birileri mutlaka yapıyordur. Bu kişilerden gerekirse parayla bu işi öğrenmemiz gerekiyor!

Bu ön bilgiler verdikten sonra gelelim günde kaç saat çalışmamız gerektiğine…

Günde Kaç Saat Çalışmak Gerekir?
Günde Kaç Saat Çalışmak Gerekir?

Online para kazanmak her zaman olduğu gibi yine bu aralar oldukça popüler durumda. Bunun nedenlerini daha önce burada anlatmıştım. Online ortamda kazanç sağlamak için günlük ayıracağımız vakit, yaptığımız iş modeline göre farklılık gösteriyor. Örneğin; birilerine seo hizmeti veriyorsak, ellerimiz klavyeye yapışmış durumdadır. Yani bilgisayarın başından kalkamayız, keza internetten yazı yazarak para kazanmak istiyorsak yine aynı şekilde ellerimiz sanki klavyeye bantlanmış gibi görünebiliriz 🙂 Ama blog yazarak para kazanmak öyle değildir çünkü günde yarım saat, bir saat, taş çatlasa iki üç saat çalışarak çok güzel para kazanmak mümkündür. Blog yazarak para kazanmak hakkında daha detaylı bilgi için buradaki sayfayı ziyaret edebilirsin!

Bu bilgileri de verdikten sonra şimdi gelelim hangi iş için ne kadar süre ayırmamız gerektiğine:

1-) Satış ortaklığı ile online para kazanmak için günde 4-6 saat ayırmamız gerekmektedir.

2-) Yazı yazarak online para kazanmak için günde 8-12 saat ayırmamız gerekir. (Duruma ve günün yoğunluğuna bağlı olarak bu saatler artabilir.)

3-) Anket doldurarak online ortamda para kazanmak için 1 saat ayırmamız yeterli olur. Ama her zaman dediğim gibi anket doldurarak para kazanmak için güvenilir şirketler bulmak lazım. Bu şirketlere de buradaki sayfa yardımıyla ulaşabilirsin!

4-) Blog yazarak para kazanmak çoğu zaman yazı yazarak para kazanmak ile karıştırılır. Oysa ikisi tamamen farklı şeylerdir diyebiliriz. Temelde ikisi de yazı yazarak para kazanma mantığına dayanmaktadır ama blog yazarak kazanmak, yazı yazarak kazanmak gibi geçici değil kalıcıdır.

Şu şekilde açıklayayım, yazı yazarak para kazanmanın mantığı şudur; birilerine online olarak makale hazırlarsın ve bunları makalenin kalitesine göre 20-50 TL arası satarsın. Ama blog yazarak para kazanmanın mantığı ise; ilk zamanlar pek bir şey kazanamazsın ve bu seni vazgeçme noktasına kadar getirebilir ama bir kez kazanmaya başladığın zaman günde bir saat bile ayırsan artık devamı Allah’ın izniyle kendiliğinden gelecektir. Yukarıda bağlantısını verdiğim sayfayı mutlaka incelemelisin.

5-) YouTube’dan para kazanmak için yine saatlerde çalışman gerekir. Günün tamamını bilgisayar başında geçirmelisin çünkü YouTube işi çok vakit alan bir iştir. Sadece videoları Youtube’a yüklemekle iş bitmiyor. Bu en son iş, asıl vakit alan kısım videoları çekmek, montajlamak vs. yayına hazırlamak, asıl vakit alan kısım bunlar. Bu yüzden günde 16 saatten fazla vakit ayırman gerekebilir.

6-) E-Ticaret işi ile online para kazanma, hem internet üzerinden hem de fiziksel olarak çalışma ortaklığı olduğundan dolayı buna saat vermek pek doğru olmaz çünkü gecenin bir yarısında bile sipariş gelebilir ve bazen günde 1 saat, bazen de günde 10 saat bilgisayar başında kalman gerekebilir.

Kısacası sevgili dostum, “online para kazanma” hakkında en çok hangi yöntem benim işime yarıyor dersen, az çalışarak çok para kazanırım dersen, sana gönül rahatlığı ile blog yazarak para kazanmak diyebilirim. Çünkü günümüzün en popüler ve en çok kazandıran yöntemi şu an için bu gibi görünüyor. Yarın bir gün ne olur orasını bilemem ama uzun zaman zirvede duracak gibi bir his var içimde. Bu yüzden şimdiden bu işe girmeni mutlaka tavsiye ediyorum. Eğer blog yazarak kazanma eğitimi almak istersen burada yer alan eğitim tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır diye düşünüyorum.