Online Para Kazanmanın Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Online para kazanma yani evden para kazanmak bir çok kişinin hayalidir. Bu makalede sana evden çalışmanın olumlu ve olumsuz yönlerinden bahsetmek istiyorum. Günümüzde en çok kazandıran online kazanç yolu şu an için blog yazarak para kazanmak gibi gözüküyor. Satış ortaklığı sistemi de bunun peşinden geliyor. Satış ortaklığı hiç şüphe yok ki “online para kazanma” açısından mükemmel ötesi bir kazanç yoludur ancak internetin sürekli gelişmesi ve değişmesiyle blog yazarak para kazanmak gibi çeşitli kazanç yolları ortaya çıkıyor. Blog kazançları bu işin öncülerindendir. Blog yazarak para kazanmanın tüm detaylarını öğrenmek için buraya tıklayın.

Bu ön bilgileri verdikten sonra gelelim biz kendi konumuza, ilk olarak olumlu yanlarından bahsetmek istiyorum.

1-) En önemlisi özgürlük!

Gerek blog yazarlığı olsun gerekse satış ortaklığı, ikisinin de özellikle blog yazarak para kazanan insanların en büyük servetidir özgürlük! Kişi özgürdür işte var mı ötesi? İstediği yere istediği zaman gidebilir ve kendini hiç bir şey için mecbur görmez. Tatile gittiğinde acaba işler ne durumda diye merak etmez, çünkü işi zaten yanındadır. Online para kazanma konusunda bence hiç bir şey bunun kadar değerli değildir!

2-) Tatil yapmak için yılın belli zamanlarını beklemez!

Blog yazarak para kazanan bir webmaster, tatil için gün saymaz. Canı istediği zaman istediği yere gidip yukarıda anlattığım gibi özgürce hayatını yaşamaya devam eder. Maaşlı çalışanların maalesef böyle bir şansı yoktur.

3-) Ne kadar çok istersen o kadar çok kazanma şansın var!

Bu iş öyle güzel, yapılması öyle zevkli bir iştir ki bence hiç bir şey yanına bile yaklaşamaz! Blog yazarak çok güzel paralar kazanabilirsin ve bunun sınırını sen belirlersin! Riskin yok denecek kadar azdır. Sonuçta sermayen 50-100 Lirayı geçmez, o da hosting vs. için, onu da yapmak istemiyorsan gidersin blogger.com‘dan kendine ücretsiz bir blog açarsın ve hemen blog yazmaya başlayabilirsin! Ne kadar çok kazandıklarına gelecek olursak, ayda onlarca liradan başlarsın, sonra yüzlere çıkarsın, buralarda biraz dolaşırsın ve sonra birden binlere çıkarsın. Kendini bu işe sıkı sıkıya verdiğin sürece on binlere kadar çıkabilirsin! Yeter ki ciddi anlamda bu işi yapmak iste…

4-) Son derece esnek çalışma saatleri!

Blog yazarlığı ile normal mesai saati kavramı senin için mazi olabilir. Çünkü istediğin zaman çalışırsın istediğin zaman ara verirsin! Şu saatler arası çalışacaksın diye bir kuralın hiç bir zaman yoktur. Yapman gereken tek şey blog yazmaktır!

5-) Sabah kalkıp işe gitmek zorunda değilsin!

Normal insanlar gibi sabahın köründe kalkıp işe gitmek zorunda değilsin. Maalesef insanların büyük bir çoğunluğu sabah erken saatte kalkıp işe gitmek zorunda. Ama blog yazarlığı yapan kişiler bunların dışında kalıyor. Çünkü bu insanlar evlerinden para kazanıyor, ihtiyaçları olan tek şey internet bağlantısı olan bir cihaz, gerisi onlara kalmış… Bence bu işin yani online para kazanma işinin en güzel yanı bu olsa gerek yanılıyor muyum?

6-) Patron, müdür, amir stresine son!

Online para kazanmanın en güzel yönlerinden birisi de elbette başınızda dikilen bir patron ya da amirinizin olmamasıdır. Çünkü bu insanlar doğası gereği çalışanlara her zaman bir stres oluştururlar. Aslında bunu yapmak zorundadırlar çünkü onlar da bu işten ekmek yemektedir. Bu yüzden kimseyi suçlamaya gerek yok! Herkes işini yapsın 🙂

7-) Artık kendi işinin sahibisin!

Hepsini geçtim, yukarıda güzel dediğim tüm olumlu yanları geçtim. Hepsinden güzeli de bence bu arkadaş! Kendi işinin patronu olmak gibisi var mı? Şöyle bir hayal et, internetten kendi işini kurdun ve sana büyük oranda para kazandırmaya başladı, bundan güzel bir duygu yoktur diye düşünüyorum iş hayatı için. Patron da sensin, müdür de sen, çalışanda yine sensin. Karışanın yok edenin yok, işte tüm söylediklerimi blog yazarak yapabilirsin!

  • Bunlar olumlu yanlarıydı, şimdi biraz da online para kazanmanın olumsuz yanlarından bahsedelim…

1-) Sosyal anlamda pasif bir hayat yaşarsın!

Blog yazarak para kazanmanın olumlu yanları olduğu gibi olumsuz yanları da mevcuttur ve en çok bilineni ise sosyal çevrenin giderek küçülmesidir. İş arkadaşları yine internet üzerindendir, blog yazarlarının aileleri ve yakın çevresi dışında pek bir sosyal hayatı olmaz. Bu elbette kişiden kişiye değişebilir ama genel yargı bu şekildedir. Amannn benim için olmasa da olur canım, gereksiz bir sürü insanla ne işim olacak benim derseniz aynı kafadayız derim 🙂 Bu madde benim için olumsuz değil olumlu bir yön teşkil ediyor…

2-) Bu işin bence en alışılması zor olan yanı gece çalışmak ve gündüz uyumaktır!

Çünkü insan ister istemez zamanla uyku saatlerini değiştirmek zorunda kalıyor. Burada çalışmaktan kastım, yaptığınız işi gece saatlerinde daha verimli yapmanızdır. Yoksa gece 12 de başlayıp sabah 5 de bırakmaktan bahsetmiyorum, konumuz bu değil. İnternetten para kazanan kişiler genelde gece saatlerinde çalışmalarına ağırlık verirler çünkü bu saatlerde beyin, olağan dışı bir çalışma sergileyerek hiç olmadığı kadar çok şey üretir. Bu da ister istemez geceleri insanları daha çok çalışmaya doğru yönlendirir. Bu durum kimine göre alışılması zor, kimine göre de en büyük çalışma hayalidir. Sonuçta gece çalışmak zorunda değilsin ama çalışırsan da daha çok şey üretebilirsin!

  • Olumsuz yanları da bu şekilde sıralayabilirim. Dediğim gibi bu iki madde de aslında kimine göre olumlu, kimine göre olumsuzdur çünkü bazıları bunları yapmaktan büyük bir haz duyarken bazıları ise zorlanabilirler. Bence ne olursa olsun internetten para kazanmak paha biçilemez 🙂

Tüm bunlara rağmen internetten para kazanmak sana zor geliyorsa, ya sen şu an yaptığın işi çok seviyorsun ya da haddinden fazla tembelsin 🙂 Kusura bakma ama bu böyle, bunun başka bir açıklaması yok, neredeyse 10 yıldan fazla internetten kazanç dünyasını araştıran ve aktif olarak da 7 yıldır bu işten para kazanan birisi olarak, “ben internetten para kazanmak istemiyorum” diyeni hiç görmedim, yoksa sen ilk misin? 🙂

Şaka bir yana sevgili dostum, şimdi sana blog yazarak para kazanmak için şu kaynağı: “Blog Kazançları“, satış ortaklığı yaparak para kazanmak için de şu kaynağı göstermek istiyorum: “Master Kazanç“. Bu kaynakları gönül rahatlığı ile inceleyebilir ve internetten para kazanmak için ilk adımını atabilirsin!