Tumblr ile Online Para Kazanmak Hakkındaki Önerilerim İşte Bunlar!

Tumblr ile Online Para Kazanmak

Tumblr bilindiği üzere facebook, instagram ve twitter gibi büyük sosyal ağların trafiklerini önemli ölçüde eline geçirmeye başlayan, son yıllarda oldukça hızlı büyüyen sosyal platformların başında geliyor diyebilirim. Bu makalemde sizlere Tumblr başta olmak üzere diğer sosyal medya sitelerinden nasıl para kazanabileceğinizi örneklerle açıklamaya çalışacağım. Hazırsanız başlayalım dostlarım.

Wikipedia, Tumblr’u şu şekilde açıklıyor:

Tumblr, ABD menşeli sosyal ağ ve blog sitesidir. David Karp tarafından Şubat 2007’de kurulmuştur. Kuruluşun ardından iki hafta içinde 75.000 kullanıcıya ulaşan site sırf ABD’de toplam 13.4 milyon kullanıcıya sahiptir.

Tumblr’un Özellikleri Nelerdir?

Tumblr, benzer sosyal ağların dışında oldukça farklı özelliklere sahiptir. Bunun en bilinen ve kullanılan özelliği ise blog servisinin olmasıdır. Blogger‘dan oluşturacağınız herhangi bir hizmeti, Tumblr ile oluşturabilir ve tahmin bile edemeyeceğiniz kadar çok insana ulaşabilirsiniz. Bunun dışında resim, müzik, video ve daha bir çok özelliği içinde barındırır. Facebook’un, Instagram’ın ve Twitter’ın gelişmiş halidir diyebiliriz, Blogger’ı saymıyorum bile..

Böylesine geniş çaplı hizmetleri bir araya getiren Tumblr, bir çok webmaster tarafından çok değerlidir çünkü Google, Tumblr verilerine önem vermektedir. Bu da webmasterlar için büyük bir kaynak anlamına gelmektedir.

Bu özellikleri verdikten sonra gelelim tumblr ile para kazanma yollarına…

Tumblr ile Para Kazanmak

Tumblr ile para kazanmak bir çok kişi tarafından yapılması zor bir iş olarak görülmektedir. Zaten bu dev sosyal ağdan para kazanan insanlar da genel anlamda webmaster diye tabir ettiğimiz kişilerdir. Bu kişiler webmasterlık konusunda artık seviyeyi bir üst noktaya taşıyan ve site kurmaktan çok, siteleri arama motorlarında üst sıralara çıkartmak için çeşitli çalışmalar yapan kişiler olarak isimlendiren ve halk arasında SEO’cu dediğimiz insanlardır. 🙂 Bu SEO’cu arkadaşlar Tumblr’dan en çok parayı kazanan kişilerdir diyebiliriz. Tabi ki kullanış amacı doğrultusunda ve Türkiye’de…

Peki ama bunu nasıl yapıyorlar diye aklımıza gelen sorunun cevabı ise şu şekilde arkadaşlar: Eğer bir web sitesi Google’da üst sıralara çıkmak istiyorsa, bu sitenin sürekli olarak güncel olması, son derece doğru bilgiler içermesi ve herkes tarafından tavsiye edilmesi yani beğenilmesi gerekmektedir. Tumblr bu aşamalarda devreye giriyor ve blog hizmetinden faydalanarak bir çok blog oluşturup, talep edilen siteye bir nevi kefil olup link çıkışı yapılıyor. Bu link çıkışları ne kadar doğru ve gerçekçi ise, Google bunları o kadar değerli görüyor ve o link verilen siteyi üst sıralara çıkartıyor. Bu işlem site sıralamasına çok büyük etki etmese de belli başlı SEO çalışmalarının bir parçası olduğu için oldukça rağbet görüyor. Tüm bu işlemleri yapanlar ise bu işten ciddi anlamda paralar kazanıyor. İşin özüne ve detayına bakıldığı zaman yapılan bu iş blog yazarak para kazanmanın ta’ kendisi oluyor. Yani kişiler hem blog yazıyorlar hem de bu bloglarını popüler hale getirerek insanlara siteleri için referans olup üst sıralara çıkmaları için yardımcı oluyorlar. Eğer bu işin detaylarını sağlam bir kaynaktan öğrenmek isterseniz buraya tıklayarak “OnlineDarphane V5.00 Eğitimi“ne göz atabilirsiniz.

Bunun dışında Tumblr ile online para kazanmak için diğer bir yol ise satış ortaklığı işinden geçiyor. Satış ortaklığı dediğimiz zaman hemen belli başlı ürünler geliyor aklınıza biliyorum, inanın benim de aklımdan hep aynı düşünceler geçiyor. Bu satış ortaklığı işi güzel ülkemize çok sonradan geldi ve çok yanlış şekilde anlatıldı. Ancak gün geçtikçe durumlar düzeldi ve artık her şeyi çok iyi anlamda anlatan bir eğitim sitesi var. Satış ortaklığı hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz “OnlineDarphane V5.00 Eğitimi“nin #02 Numaralı Bölümü‘ne göz atabilirsiniz. (Ayrıca OnlineDarphane V5.00 Eğitimi‘nde, Sosyal Medya üzerinden para kazanma yolları da anlatılmaktadır.)

Tumblr, satış ortaklığı ile para kazanabileceğiniz çok güzel bir sosyal ağdır arkadaşlar. Facebook ya da Twitter’ın aksine çok hızlı geri dönüşü olabilmektedir. Ancak bunun için elbette belli başlı bir takipçi, beğeni sayısına ulaşmanız gerekmektedir. Aksi durumda, insanlar sizleri tanımadığı, yazdıklarınızı bilmediği için para kazanamazsınız. Bu yüzden takipçi ne kadar çok olursa, Tumblr ile satış ortaklığından para kazanma işlemi de o kadar hızlı ve yüksek sonuçlu olacaktır.

Genel anlamda bakıldığı zaman “tumblr ile online olarak nasıl para kazanılır” sorusuna verebileceğimiz cevaplar tıpkı Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlarla para kazanmak gibidir. Aralarındaki en büyük fark, bu üç ağın hepsini içinde barındırıyor olmasıdır diyebilirim. Bu sayede Türkiye’de de belli bir potansiyele kavuşan Tumblr ile ister webmaster hizmetlerinden ister blog yazarlığından isterseniz de satış ortaklığı sistemini kullanarak para kazanabilirsiniz, tercih size kalmış. Bana soracak olursanız, webmaster konularına biraz merakınız varsa bu yönde ilerlemenizdir. Ancak yok ben yazamam, çizemem, basit de olsa kodlarla uğraşamam derseniz satış ortaklığı ile tumblr üzerinden para kazanmak size göre olabilir.

Sonuç olarak arkadaşlar hep söylediğim gibi, internetten para kazanma yolları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız günün birinde mutlaka satış ortaklığının herhangi bir modeli ile tanışmanız gerekecek. Günümüz teknolojisi bunu gösteriyor, ilerleyen yıllarda durum ne yönde değişir bilinmez ama şu an ki veriler bunu gösteriyor, yani satış ortaklığını…

Cümlelerimi burada bitirirken, sizin de fikirlerinizi almak istediğimi önemle bildiririm dostlarım. Siz Tumblr hakkında ne düşünüyorsunuz, bu platformdan para kazanabilir misiniz, en azından denemek ister misiniz, yorum alanından belirtirseniz çok mutlu olurum!