Twitter ile Online Para Kazanmak Mümkün Mü?

Twitter ile online olarak para kazanmak için yapılması gereken işlemler büyük oranda Facebook ile aynıdır. İnternet üzerinden bir çok para kazanma yolu bulunmakta, buna twitter ile para kazanmak da dahil. Peki ama ne yaparak twitter üzerinden para kazanabiliriz? Bugün kısaca bunu anlatmaya çalışacağım. Vereceğim bilgiler Facebook ile online para kazanma yolları ile benzerlik göstermektedir, bunu en başında söylemek istiyorum. Temel mantık takipçi ve beğeni ile ilgili işlemlerde yatıyor. Bunun dışında çok büyük bir benzerlik ya da farklılık bulunmuyor. Bu yüzden eğer okumadıysanız, facebook ile online para kazanma yolları isimli makalemi okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Twitter Üzerinden Online Para Kazanmak İçin Ne Yapmalıyız?

Twitter ile Online Para Kazanmak
Twitter ile Online Para Kazanmak

Cevap çok basit arkadaşlar, bol bol takipçi toplamalısınız. Ne kadar çok takipçiniz olursa o kadar çok para kazanma şansınız olacaktır. Takipçilerden kastım sanal yani fake takipçiler değil, gerçek ve sizin ne yazdığınıza önem veren, okuyan kişiler…

Eğer binlerce takipçiniz varsa, para kazanma şansınız düşüktür, on binlerce varsa biraz yükselir, sayı yüz binleri bulursa artık önemli oradan kazanabilirsiniz ve sayı günün birinde milyonlara ulaşırsa artık para kazanmanız kaçınılmaz olacaktır. Twitter ile online para kazanmanın mantığı şudur:

Twitter Takipçisi = PARA

Yapmanız gereken en önemli şey, bulabildiğiniz kadar takipçi bulmak ve çevrenizi genişletmek. Çünkü twitter üzerinden para kazanmanın sayılı yolları vardır ve bunun en önemli yolu her zaman her şey olduğu gibi satış ortaklığı yöntemidir. 🙂 Çünkü twitter hesabınızdan ciddi anlamda para kazanmak istiyorsanız tek seçeneğiniz satış ortaklığını kullanmaktan geçiyor. Bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Bizim milletimiz twitterı diğer sosyal araçlar gibi eğlence amacıyla kullandığı için aslında para kazanma şansınız yüksek. Yapmanız gereken şey sıkı bir çalışma ile en kısa sürede en fazla takipçiye ulaşabilmek için neler yapılması gerektiğini araştırmak ve işe koyulmaktır.

İnternette geçirdiğimiz vakti paraya çevirmenin en güzel yolları bu tür platformlar üzerinden gizlice insanlara subliminal yani gizli mesajlar vermektir. Buradaki gizliden kastım resim ya da tek göz ibaresi değil. 🙂 Tam aksine şu şekilde açıklayacak olursam; diyelim ki çoğunluğu bayanlardan oluşan bir hesabınız var ve sadece binlerce kişilik takipçileriniz var. Bu takipçileri aslında bir bayan giyim sitesine yönlendirmeniz mümkün. Nasıl mı? Şu örnekte olduğu gibi: “En iyi bluzlar indirime girmiş” diye bir twit atıp, bu twitin sonuna da kendi satış ortaklığı linkini eklediğinizde, o binlerce kişilik takipçinin arasında mutlaka birileri bu siteye yani giyim markasının web sitesine girecek ve alışveriş yapacaktır. Bu hemen olmayabilir ama emin olun ki, tanıtımını yaptığınız ürün gerçekten kaliteli ve fiyatı da uygunsa bu bir bayan için kaçınılmaz bir sondur, yani o alışverişi yapacaktır. 🙂 Bu bayanların doğasında var, kendilerini tutamazlar, borçları da olsa o markayı, o ürünü bir şekilde alırlar.

Twitter ile Online Para Kazanma Adımları

Şimdi yapmanız gerekenleri bir kez daha gözden geçirelim.

  1. Hemen şimdi twitter.com adresine gidip yeni bir hesap açın ya da mevcut hesabınız üzerinden giriş yapın.
  2. Kendinize nasıl geniş bir takipçi listesi oluşturacağınızı düşünün ve uygulamaya geçin.
  3. Zaman içinde takipçi sayınızı çoğaltın, bunun için sıkı bir çalışma sergileyin.
  4. Belli bir takipçi sayısına ulaştığınızda, (binlerce kişiden oluşan takipçiden bahsediyorum) artık yavaş yavaş paylaşımlar yapabilirsiniz.
  5. Bu paylaşımları yaparken günde defalarca paylaşım yapmayın, haftada bir kaç defa yapmanız yeterli olur.

Tüm bu işlemleri gerçekten yapmaya karar verirseniz ve uygulamaya koyabilirseniz ciddi anlamda para kazanmanız mümkün hale gelecektir.