Valued Opinions Güvenilir Mi? Şikayet ve Para Çekme Yorumları Nedir?

Valued Opinions Güvenilir Mi Şikayet ve Para Çekme Yorumları Nedir

Valued Opinions

Valued Opinions önceki makalemizde anlattığımız üzere son zamanlarda oldukça popüler olan Fikir Pazarı gibi bir anket firmasıdır dostlarım. Bu iki anket firması arasında öyle çok büyük bir fark olduğunu söylemek yanlış olur. Ancak Fikir Pazarı, Valued Opinions’dan köklüdür ve bir tık daha öndedir diyebiliriz. Online para kazanma arayışı içinde olduğunuz bu günlerde, Fikir Pazarı’ndan sonra size güvenle sunabileceğim ikinci anket firması olan Valued Opinions‘a yakından göz atalım…

Valued Opinions Nedir?

Valued Opinions yani Valued Opinions TR, Research Now Limited‘in Türkçe dilinde hizmet verdiği bir araştırma firması yani anket firmasıdır. Türkiye’de 2015 yılında hizmete başlayan bu firmaya da kayıt olmak tıpkı Fikir Pazarı’nda olduğu gibi tamamen ücretsizdir. Kayıt sayfasına erişim için lütfen tıklayın! > https://www.valuedopinions.com.tr/

Valued Opinions Güvenilir Mi?

Valued Opinions, dünya çapında araştırma şirketi olarak görev yapan Research Now Limited‘in Türkiye kolu olduğu için son derece güvenilirdir. Research Now Limited, 2000 yılında kurulmuş ve 2018 yılında Survey Sampling International ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. İki köklü araştırma firması güçlerini birleştirmiş ve ortaya çok daha fazla sayıda ulaşılabilecek anket ve yeni projeler çıkmıştır.

Valued Opinions Şikayetleri

Değerli dostlarım, yaptığım araştırmalar sonucunda doğrudan şikayet konulu herhangi bir bilgiye rastlamadım. Elbette farklı alanlarda ve farklı düşüncelere sahip insanlar olduğu gibi, Valued Opinions için olumsuz görüşlere sahip olan insanlar da vardır ve olacaktır. Eğer bu şekilde iyi ya da kötü herhangi bir bilgiye rastlarsanız aşağıdaki yorum alanından bunları bize bildirmenizi önemle rica ederim.

Valued Opinions Para Kazanma

Arkadaşlar Valued Opinions’dan para kazanabilmek için yapmanız gereken tek şey, firmaya dakikalar içinde ücretsiz şekilde kayıt olup, profil bilgilerinizi tam ve eksiksiz halde doldurmak ve size gönderilen anket sorularına basit yanıtlar vermek! Anket doldurarak para kazanma siteleri hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen aşağıdaki makalelere göz atın!

Makale #01Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri! Türkçe ve %100 Güvenilir!
Makale #02Türkçe Anket Doldur Para ve Hediye Kazan! Basit ve %100 Ücretsiz!

Valued Opinions Para Çekme

Valued Opinions Firması’ndan doldurduğunuz her anket için puanlar elde edersiniz. Elde ettiğiniz puanları HepsiBurada‘dan ya da CY.SEND‘den dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Çok daha detaylı bilgi için buraya tıklayıp Yardım bölümüne göz atabilirsiniz.

Valued Opinions Üyelik İptal

Dilediğiniz zaman Valued Opinions üyeliğinizi silebilir ve tüm işlemlerinizi iptal edebilirsiniz.

Valued Opinions Yorumları

Valued Opinions ile ilgili yorumlarınızı aşağıdaki yorum alanından bize iletirseniz, bu sayfa aracılığı ile tüm ziyaretçilerimizle bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Valued Opinions Üyeliğinizi Başlatmak İçin Lütfen Tıklayın!

Valued Opinions Turkey

Bu kısa giriş bilgilerinden sonra Valued Opinions’u, kendi ağzından nedir ne değildir hep birlikte detaylı şekilde öğrenelim dostlarım!

Valued Opinions Hakkında Genel Bilgiler!

Soru: Valued Opinions Nasıl çalışır?
Cevap: Valued Opinions, makalemizin başında da söylediğim üzere, dijital panel araştırmalarında dünya lideri bir şirket olan Research Now firmasına ait, ödemeli çevrimiçi anketlerde son derece uzmanlaşmış bir pazar araştırma grubudur. Gruba dahil olan üyeler yani sizler, anketlere katılmayı ve başlıca markaların 450 PUAN Ödüllü hediye kuponlarıyla takas edebilecekleri ödül puanları kazanmayı seçmişlerdir. Valued Opinions üyesi olduktan sonra çevrim içi anketlere katılmak için e-posta yolu ile davet edileceksiniz. E-posta ile size gönderilen bağlantıya tıkladığınızda, doğrudan yanıtlarınızı gireceğiniz çevrim içi ankete yönlendirileceksiniz. Bu anketler için genellikle 20 ve 180 PUAN arası bir ödeme yapılsa da, bazen üyeleri daha iyi tanımaya yardımcı olabilecek kısa anketler gönderilecektir ve bu tür anketler için ödeme yapılmayacaktır. Örneğin profil bilgilerinizi güncellemek adına gönderilen anketler bunların başında gelmektedir.

Soru: Research Now Kimdir?
Cevap: Research Now Ltd, Valued Opinions Firması‘nın sahibi olan öncü bir çevrim içi saha çalışması ve panel uzmanıdır. Research Now, araştırmalarında bizler gibi gerçek insanların görüşlerini alarak, tüketicileri anlamak amacıyla saygın araştırma ajansları ve şirketleriyle çalışmalar gerçekleştirir.

Soru: Valued Opinions ile Nasıl İletişim Kurabilirim?
Cevap: Eğer Valued Opinions hizmetleri ile ilgili herhangi bir husus hakkında sorularınız varsa ya da hizmetleri geliştirmek için öneride bulunmak istiyorsanız, Valued Opinions sitesinde yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz. Sorularınıza hızlı bir çözümü garantilemek için lütfen Valued Opinions çalışanlarına, sorularınızın konusunu belirtin ve anket numarası veya kupon ödeme tarihi gibi olabildiğince fazla ilgili bilgiyi iletmeye çalışın.

Soru: Valued Opinions Nasıl Para Kazanıyor?
Cevap: Yazar araştırmacıları görüşlerinizle ilgilenirler. Valued Opinions onlara, müşterilerinin ihtiyaçları ile ilgili sorunlarda çevrim içi anketlerle üye görüşlerini tedarik ederek yardımcı olmakta. Bu sebepten, büyük ihtimalle onların ürünlerinin ve hizmetlerinin müşterileri olabilecek üyelerin görüşlerini topladıkları için onlara bir ücret tahakkuk ettiriyorlar. Bu süreçte üyelerin görüşleri açıkça çok önemlidir ve pazar araştırmacıları bu bilgi için ödeme yapmaya istekli olduklarından, Valued Opinions bu ödemenin bir kısmını doğrudan üyelere ödül olarak aktarıyor!

Valued Opinions Hakkında Kayıt Bilgileri!

Soru: Valued Opinions’a Nasıl Katılabilirim?
Cevap: Valued Opinions Paneline katılmak için yukarıdaki bağlantıya tıklayarak katılma sayfasını ziyaret edin ve kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt olduktan sonra, bir etkinleştirme e-postası alacaksınız. Lütfen e-postadaki bağlantıya tıklayarak kaydınızı onaylayın ve hesabınızı etkinleştirin. Kayıt oldunuz ancak etkinleştirme e-postasını almadıysanız veya yanlışlıkla sildiyseniz, merak etmeyin, birkaç gün içinde size bir hatırlatıcı gönderilecektir.

Soru: Kayıt olmak için bir e-posta adresi girdim, fakat “geçersiz e-posta adresi” mesajı alıyorum.
Cevap: Bu durumun birkaç sebebi olabilir. Lütfen tam adresinizin uygun biçimde girdiğinizden, panele aynı adresi kullanarak daha önce üye olmadığınızdan ve IP adresinizin doğru bölgeye ait olduğundan emin olun. Şayet halen aynı problemlerle karşılaşıyorsanız, Valued Opinions ile irtibata geçerek sorununuzu açıklayıcı bir şekilde onlara iletin.

Soru: Kayıt olamıyorum, ne yapabilirim?
Cevap: Valued Opinions güvenlik sistemi pek çok kişi tarafından kullanılan bir IP adresini veya İnternet alanını bloke etmiş olabilir. Lütfen başka bir bilgisayardan, tabletten, cep telefonundan ya da mevkiden veya farklı bir e-posta adresiyle katılmayı deneyin, sorun düzelecektir.

Soru: Türkiye’de yaşıyor olmam gerekiyor mu?
Cevap: Evet, yukarıda bağlantısını verdiğimiz Valued Opinions paneli sadece Türkiye’de yaşayanlar için üye kabul etmektedir.

Soru: Valued Opinions’a kayıt için alt yaş sınırı nedir?
Cevap: Kayıt olmak için alt yaş sınırı 20’dir. Maalesef bu yasal bir gereksinimdir ve bu yaş sınırının altındaki üyeler kabul edilmemektedir. Ancak aile bireyleriniz adına kayıt olabilirsiniz.

Soru: Kişisel bilgilerim güvende olacak mı?
Cevap: Kesinlikle! Kişisel bilgilerinizin güvende tutulacağı ve üçüncü şahıslarla paylaşılmayacağı konusunda Valued Opinions’a güvenebilirsiniz. Valued Opinions’a sağladığınız bilgiler, Valued Opinions tarafından sadece araştırma amaçlı olarak kullanılmaktadır. Kişisel bilgilerinizin nasıl işlediğini açıklayan Gizlilik Politikası‘na bakmanızı tavsiye ediyoruz. Valued Opinions, işini iki değerli kavramı esas alarak gerçekleştiriyor: Güven ve Kalite. Valued Opinions sizinle asla pazarlama amaçlı olarak irtibata geçmiyor, sadece pazar araştırmalarını amaçlıyor. İlişkili pazarlama araştırma ajanslarına aktarılan tüm bilgiler anonimdir.

Soru: Valued Opinions’a birden fazla kez kayıt olabilir miyim?
Cevap: Hayır, kişi başına sadece bir hesaba izin veriliyor.

Valued Opinions Hakkında Üyelik Bilgileri!

Soru: Üyeliğin asgari bir süresi var mı?
Cevap: Hayır yani asla, istediğiniz sürece üye olarak kalabilirsiniz.

Soru: Belirsiz bir süre kullanmadıktan sonra hesabımı yeniden etkinleştirebilir miyim?
Cevap: Hesabınızı etkisizleştirdikten yani kapattıktan sonraki 365 gün içinde herhangi bir anda yeniden etkinleştirmek isterseniz, lütfen Valued Opinions ile irtibata geçin, bu konuda size mümkün olduğunca yardımcı olacaklardır.

Soru: Bakiyemi nasıl kontrol ederim?
Cevap: Hesap bakiyenizi hesabınıza giriş yapıp “Hesabım” sayfasından her zaman görebilirsiniz.

Soru: Hesap bilgimi nasıl güncelleyebilirim?
Cevap: Eğer hesabınızda değişiklikler yapmak isterseniz, Valued Opinions Paneline giriş yapıp “Hesabım” sekmesine giderek gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Soru: Niçin giriş yapamıyorum?
Cevap: Lütfen doğru giriş bilgilerini kullandığınıza ve bunları doğru olarak girdiğinize emin olun; unutmayın ki, etki alanı da dahil olmak üzere e-posta adresinizin tamamı kullanıcı adınız anlamına gelmektedir. Şifreler büyük-küçük harfe duyarlıdır, bu yüzden Caps Lock tuşunun açık ya da kapalı olmasına dikkat edin.

Eğer halen giriş yapamıyorsanız, lütfen bilgisayarınızda aşağıdaki ayarları kontrol edin:

 1. Çerezlerin etkinleştirildiğinden emin olun,
 2. İnternet servis sağlayıcı ayarlarının Valued Opinions sitesine erişimi engellemediğine emin olun,
 3. Adware veya Spyware yazılımlarını sisteminizden kaldırın,
 4. Tarayıcınızın Valued Opinions sitesine erişimi engellemediğinden emin olun,
 5. Antivirüs programınızın ayarlarının Valued Opinions sitesini kabul ettiğinden emin olun,
 6. Güvenlik duvarınızın Valued Opinions sitesini kabul ettiğinden emin olun,
 7. Valued Opinions web sitesinin (www.valuedopinions.com.tr) tarayıcınızda Güvenilir Site olarak eklendiğine emin olun. (Bunu yapmak için araç çubuğu menüsünden Araçlar\Internet Seçenekleri\Güvenlik\Güvenilir Siteler’i seçin.)
 8. Eğer tüm bunlara rağmen problem halen devam ediyorsa, anket davetindeki bağlantıya tıklamak yerine, tarayıcınızın adres satırına “www.valuedopinions.com.tr” adresini elle girmeyi deneyin.

Soru:  Şifremi unutursam ne yapmalıyım?
Cevap: Giriş yapmaya çalıştığınızda, Valued Opinions size şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı sağlıyor. Lütfen bu bağlantıya tıklayın ve şifrenizi sıfırlamaya yardımcı olacak basit adımları takip edin.

Soru:  Mobil doğrulama nedir?
Cevap: Bir ödülü kullanmadan önce, veri güvenliği ve kazançlarınızın korunması için Valued Opinions, hesabınızı geçerli bir cep telefonu numarası ile doğrulaması gerekmektedir. Bir ödülü kullanmadan önce, veri güvenliği ve kazançlarınızın korunması için hesabınızı geçerli bir telefon numarası ile doğrulamanız gerekmektedir. Cep telefonu numaranızı girdiğiniz zaman, size başarılı bir ödül kullanımından önce girmeniz gereken bir onaylama kodu gönderilecektir.

Lütfen dikkat! 7 günlük bir dönemde birden fazla ödülü nakite çevirmek istediğinizde her bir işlem için mobil telefon doğrulamasını tekrar etmeniz istenebilir.

Soru: Hesabımı neden bir cep telefonu numarası ile doğrulamalıyım?
Cevap: Mobil doğrulama, bir ödül kullanmadan önce, hesabınızı ve ödül bakiyenizi korumak amacıyla ilave veri güvenliği için ekstra bir adımdır. Bu sadece veri güvenliği içindir, bilgileriniz üçüncü taraflarla paylaşılmaz ve pazarlama amacıyla kullanılmaz.

Valued Opinions Hakkında Anket Bilgileri!

Soru: Anketleri nasıl alıyorum?
Cevap: Gerçekleştirilecek bir anket olduğunda, Valued Opinions size bu anketi daima e-posta yoluyla gönderecektir. Lütfen e-posta sağlayıcınızın Valued Opinions’tan gelen e-postaları engellemediğinden emin olun. Panel hesabınıza giriş yaptığınızda kontrol paneli sayfanızda da mevcut anketlerinizi kolaylıkla görebilirsiniz. Bir ankete davet edilme şansınız, mevcut anketlerin sayısı gibi bazı unsurlara bağlı bulunmaktadır. Valued Opinions, hakkınızda ne kadar fazla profil bilgisine sahip olursa, o kadar ilişkili anketlere davet edilirsiniz. Daha fazla bilgi isterseniz Şartlar ve Koşullar sayfasına göz atabilirsiniz.

Soru: Bir anketi tamamlamak ne kadar sürüyor?
Cevap: Her anketin uzunluğu farklılık gösterir, ancak genel olarak bir anketi tamamlamak 15 veya 20 dakikadan az sürmektedir. E-posta ile gönderilen her anket daveti size anketin ne kadar sürmesi gerektiğini ve yanıtlamak için süre sonunu ortalama oranda bildirecektir.

Soru: Anketi niçin açamıyorum?
Cevap: Eğer Valued Opinions anketlerine erişemiyorsanız, lütfen aşağıdakileri deneyiniz:

 1. E-postadaki bağlantıyı kopyalayarak tarayıcınızın adres satırına yapıştırın ve enter tuşuna basın, bu sizi doğruca sayfaya götürecektir.
 2. Bağlantı bazen iki satıra bölünebileceğinden tüm web adresini tarayıcıya kopyaladığınızdan emin olun.
 3. Bağlantıyı kopyalarken satır kesintilerinin bulunmadığından emin olun, aksi halde bu tür basit hatalar bağlantının çalışmamasına sebep olurlar.
 4. Anketlerin bazıları eski tarayıcılarla uyumlu olmadıklarından, bunları alabilmek için en yaygın tarayıcıların en son sürümlerini (Chrome) ve en yeni Java yazılımını kullanmanız gerekmektedir.

Soru: Yanlış cevabı seçtiğimi fark ettim, yanıtlarımı değiştirebilir miyim?
Cevap: Maalesef, bir ankete cevap gönderdiğinizde, onu değiştiremezsiniz. Valued Opinions buna, topladığı bilginin bütünlüğünü ve doğruluğunu korumak amacıyla izin vermiyor.

Soru: Anket için neden vasıflandırılmadım?
Cevap: Valued Opinions, her anketin başında cinsiyet, yaş, mevki türünden sorular sormaya çalışıyor, çünkü anketlerine yanıt verecek farklı özellikte insanlar arıyor. İlk birkaç soruya (demografik kriterler veya tüketici alışkanlıkları) vereceğiniz cevaplarınıza bağlı olarak pek çok sebepten dolayı bir anket için vasıflandırılmayabilirsiniz.

Soru: Anket niçin şimdi kapandı?
Cevap: Valued Opinions anketleri çoğu birkaç gün için açıktır. Bununla birlikte, bazı anketler diğerlerinden daha popüler olduklarından süre sonuna gelmeden önce kota dolduğundan kapanmaktadırlar. Valued Opinions daima davet ettiği katılımcıların sayısını kısıtlı tutmaya ve bu sayede davet ettiği katılımcıların anketi doldurmak için adaletli bir şansa sahip olmalarını sağlamaya çalışmaktadır.

Soru: Ben niçin herhangi bir anket almadım?
Cevap: Bir ankete davet edilme şansınız, mevcut anketlerin sayısı ve profilinizi ne kadar doldurduğunuz gibi bazı etkenlere bağlıdır. Size uygun yeni bir anket olduğunda, Valued Opinions sizlere daima e-posta gönderecektir. Lütfen e-posta sağlayıcınızın Valued Opinions’tan gelen e-postaları engellemediğinden emin olun.

Soru: Valued Opinions, anket davetini bana tekrar gönderebilir mi?
Cevap: Maalesef, Valued Opinions anket bağlantılarını sadece bir kez gönderebiliyor, ancak belli anketler için hatırlatıcı bir e-posta alabilirsiniz.

Valued Opinions Hakkında Ödül Bilgileri!

Soru: Yanlışlıkla bir elektronik kupon talebinde bulundum, iptal edebilir miyim?
Cevap: Maalesef, siz talep ettiğiniz anda elektronik kuponlar size e-posta ile gönderildiklerinden ve ödül tutarı hesabınızdan düştüğü için bunlar iptal edilemiyor.

Soru: Daima araştırmada yer aldığım için mi ödüllendirileceğim?
Cevap: Genel olarak, tamamladığınız her anket için Valued Opinions hesabınıza krediyle ödüllendirileceksiniz.

Ödüller şu şekilde çalışırlar:

 • Her anketin başında, çalışmayı tamamlayabilecek yeterliliğe uygunluğunuzu değerlendirmek için size belirli sorular soruluyor.
 • Devam etmek için seçildiğinizde, sadece anketi tamamen bitirin ve sizi en başta açıkça belirtilen miktarda ödülü doğrudan Panel hesabınıza yatırılacak olan belirli miktarda puanla Valued Opinions ödüllendirsin.
 • Valued Opinions, eğer bir katılımcının araştırmaya yaklaşımında dürüst olmadığını belirlerse, örneğin anlamsız yanıtlar verdiğini veya aynı ankete çoklu tamamlamalar yapmaya çalıştığını fark ederlerse, bu durumda ödül verilmez. Bununla birlikte, bu durum çok nadiren gerçekleşir ve sadece dürüst olmayan bazı kimselerin geri kalan diğerlerinin fırsatlarını bozmalarını engellemek amacıyla kullanılır.

Soru: Ben bir ankette yer aldım, kredim ne zaman yatırılacak?
Cevap: Eğer bir anketi bütünüyle tamamladıysanız, otomatik olarak kredilendirileceksiniz ve krediniz hesap bakiyenizde görünecektir.

Soru: Ödüllerimi nasıl alabileceğim?
Cevap: Ödüllerinizi alabilmek için Valued Opinions hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer bakiyeniz 450 PUAN veya üzeri ise ödül almaya hak kazanmışsınız demektir. Veri güvenliği için, bir ödülü kullanabilmek için bölgenizde geçerli bir telefon numarası ile hesabınızı onaylamalısınız. Cep telefon numaranızı bildirdiğiniz zaman, size başarılı bir ödül kullanımından önce girmeniz gereken bir onaylama kodu gönderilecektir. Bu adım hesabınızı ve ödül bakiyenizi korumak için ilave veri güvenliği amaçlıdır, bilgileriniz üçüncü taraflarla paylaşmayacak ve pazarlama amacıyla kullanmayacaktır.