Web & İnternet Sitesinden Para Kazanmak Gerçek Mi?

Online olarak para kazanmanın sayısız yolu olduğunu defalarca söyledik. Online para kazanmak için, daha doğrusu daha çok kazanmak için mutlaka bir web sitesi ya da blog sayfanızın olması gerektiğini de bir çok kez dile getirdik. Bugün yine bu tarz bir konuyu izlemek için bu makaleyi kaleme alıyoruz.

Konumuz: Web yani internet sitesinden para kazanmak…

Amacımız: Mümkün olan en kısa sürede web site sahibi olabilmeniz ve bu site ya da blog üzerinden para kazanmaya başlayabilmenizdir…

Kaynağımız: Her zaman olduğu gibi Emre ECER’in engin tecrübeleri…

Hazırsanız başlıyoruz değerli dostlar!

İnternet Sitesinden Para Kazanma

İnternet sitesinden para kazanma dediğimiz şey özünde oldukça basittir. Bunu karmaşık hale getirenler ise bu işi oldukça iyi yapan ve sizin benim gibi girişimci arkadaşların bu işten uzak durmaları için, yapılan işi oldukça zor göstermeleridir. Yani olay özünde basittir, web sitesinden ya da blog sitesinden para kazanmanın bir kaç basit yolu vardır, bunlar ise şu şekilde sıralanabilir:

Web Sitesinden Para Kazanmak

  1. E-Ticaret: E-ticaret web sitesinden para kazanmak için en çok tercih edilen yolların başında geliyor diyebiliriz. Bu işi denemeyen çok az kişi olduğunu düşünüyoruz. Şu şekilde açıklık getirirsek; internetten para kazanma sektörüne adım atan her birey neredeyse bu şekilde işe başlıyor. (Diğer önemsiz kazanç metotları dışında.) Hal böyle olunca ister istemez bu iş için bir eğitim almak icap ediyor. Bu eğitimi de bir çok web sitesi hali hazırda ücretsiz olarak veriyor ama kaliteleri yerlerde olanlar ağırlıkta. Eğer iyi bir şekilde eğitim alıp, e-ticaret ile güzel kazançlar elde edilmek isteniliyorsa, paraya kıyılıp kendinizi geliştirmek için mutlaka eğitim alınması gerektiğini her zaman savunuyoruz.
  2. Web Site Reklamları: Aslında site reklam gelirleri e-ticaret sistemleri ile başa baş olarak gösterilebilir. En az e-ticarette olduğu gibi internetten para kazanma yolları hakkında araştırma yapan bir çok kişi bu şekilde ilk adımını atıyor. Web site gelirlerinin en büyük kısmı tartışılmasız olarak Google Adsense’den geliyor. Yani eğer sitenize reklam alarak internet üzerinden para kazanmayı hedefliyorsanız mutlaka ilk reklam aracınız Google Adsense olmalıdır. Bunun dışında ise bir çok reklam aracı ve yöntemi bulunmaktadır. Adsense dışındaki reklam araçları tabi ki Google kadar olmasa da iyi şekilde çalışmaktadır. Bu reklam platformlarının detaylarını çeşitli webmaster forumlarında bulabilirsiniz. Diğer bir reklam yöntemi ise, sponsor reklamlarıdır. Yani doğrudan sitenize reklam aracılığı ile sponsor olan kişi ya da kurumlar…
  3. Bir diğer web sitesinden para kazanma yolu ise: Artık herkesin bildiği satış yani gelir ortaklığıdır. Bu ortaklık ile birlikte ürün sahibi olmasanız dahi ürün satarak gelir elde edebilirsiniz. Üstelik kargo ve fatura gibi sorunlarla uğraşmadan. Satış yani gelir ortaklığının en güzel yanı da bu olsa gerek, web sitesi sahibi olarak, ortaklığa açık olan herhangi bir ürünü web sitenizde yayınlayarak satış yapabilir ve komisyon kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı hakkında bir çok eğitim veren site mevcut, benim sana tavsiyem ise satış ortaklığı hakkında yazılmış olan bu özel makale. “Satış Ortaklığı Nedir?
  4. Web sitelerinden gelir etmenin bir yolu da şudur: Web sitenin kurulması ve satılması veya sadece kurulum aşaması için çalışma yapılması. Bu tarz çalışan kişilere sektörde, webmaster adı verilmektedir. Webmaster forumlarından daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak arkadaşlar, web sitelerinden, internet sitelerinden para kazanmanın bin bir türlü yolu vardır. Çok daha detaylı bilgi için şu yazıyı da okumanızda fayda olacağını düşünüyorum. (Web Sitesinden Para Kazanmak)

Bir önceki yazımız olan “Yattığın Yerden Yatarak Para Kazanmak” isimli makalemizde, yattığımız yerden para kazanmak hakkında oldukça sıra dışı bilgiler verilmektedir.